PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كاهش تعداد كاراكترهاي سلولها به ... كاراكتر

mostafamatloobian
2010/09/24, 11:04
سلام به دوستان
اگه ممكنه توضيح بديد چجور ميشه كاراكتر سلولها را به تعدادي دلخواه در بياوريم مثلا تمام سلولها كه بيش از سه كاراكتر دارند حداكثر سه كاراكتر را نگه دارند و بقيه را حذف كنند، بايد يادآور بشم كه من اين عمل را در مورد سلولهايي ميخوام كه "داراي محتوي هستند"

ariyo
2010/09/25, 09:06
با سلام
اگه ممنکنه منظورتون را واضح تر بیان کنید.
آیا شما می خواهید امکانی ایجاد نمایید تا در حین ورود اطلاعات در سلولها، بیشتراز 3 کاراکتر را قبول نکند یا اینکه می خواهید در سلولهایی که دارای محتوا هستند سه حرف ابتدایی را جدا نموده و در جایی دیگر قرار دهید. (البته این 3 حرف می توانند هر جایی در متن باشند)
یا اینکه منظور دیگری دارید. اگر توضیح بیشتری بدید بنده در خدمتم.

mostafamatloobian
2010/09/25, 17:11
سلام
اين كه چجور هنگام وارد نمودن داده بيش از سه كاراكتر را قبول نكنه را بلدم
ولي يك شيت دارم داراي محتوي وي ميخوام كاراكترهاي آخر حذف بشوند مثلا به اكسل دستور بدهم كه چهار كاراكتر آخر تمام سلولها را حذف بكنه يا اينكه در تمام سلولها فقط سه كاراكتر را نگه داره و بقيه را از آخر حذف بكنه
البته از هلپ اكسل كه كمك ميگيرم اين دستور را ميده :=LEFT(A2, LEN(A2)-2)
ولي اگر اين دستور صحيح است، نميدونم اين دستور را چجوري بايد اجرا كنم؟

mostafamatloobian
2010/09/25, 22:59
سلام
اين كه چجور هنگام وارد نمودن داده بيش از سه كاراكتر را قبول نكنه را بلدم
ولي يك شيت دارم داراي محتوي وي ميخوام كاراكترهاي آخر حذف بشوند مثلا به اكسل دستور بدهم كه چهار كاراكتر آخر تمام سلولها را حذف بكنه يا اينكه در تمام سلولها فقط سه كاراكتر را نگه داره و بقيه را از آخر حذف بكنه
البته از هلپ اكسل كه كمك ميگيرم اين دستور را ميده :=LEFT(A2, LEN(A2)-2)
ولي اگر اين دستور صحيح است، نميدونم اين دستور را چجوري بايد اجرا كنم؟

mrexcel
2010/09/28, 09:31
اگر اين كار را بخواهيم با استفاده از امكانات اكسل انجام دهيم حتما بايد يك ستون فرمول باشد و يك ستون داده وارد شود يعني در يك سلول اگر 1 كاراكتر را وارد كرديم در ستون داراي فرمول فقط 3 كاركتر ان را جدا و نمايش دهيد ان فرمول را نيز با استفاده از تابع left يا right ميتوان انجام داد

Almasi
2010/10/12, 22:01
با سلام خدمت شما
شما می تونید با استفاده از کد زیر تعداد 3 کاراکتر از سلول را جدا نموده و در سل بعد نمایش دهید . البته اینکه طی شرط If گذاشته شده اگر سلول پر باشد این عمل انجام خواهد شد.

=IF(C6<>"";MID(C6;1;3);"")