PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد یک جدول فرعی در جدول اصلی

sh_amar
2010/10/06, 21:58
سلام به دوستان
لچطور می توان در دل یک جدول اصلی یک جدول فرعی ایجاد کرد ، به عنوان مثال من یک جدول (دفتر کل ) دارم که در یک ستون عنوان فاکتور و در ستون کناری مبالغ هر فاکتور وارد می شود و زمانی که بعضی از فاکتورها شامل چندین جزء بود نیاز دارم مبالغ هر جزء نیز به تفکیک وارد شود و بتونم روی آنها عملیات ریاضی را انجام دهم
ممنون می شم اگه کمکم کنید
:huh:

ariyo
2010/10/08, 11:00
با سلام
بهترین گزینه برای انجام چنین کاری استفاده از بانک اطلاعاتی می باشد. با توجه به اینکه تصور می کنم که کار شما احتمالا در بعد کوچکی باشد، بهترین گزینه استفاده از Access می باشد. که در آن شما یک جدول به عنوان جدول کل دارید که از یکسری فاکتور بوجود آمده و تمامی فاکتورها نیز دارای اجزای کوچکتری مانند قیمت می باشند.
البته با کمی صرف زمان می توان این کار را با اکسل نیز انجام داد اما بعید می دانم که به صرفه باشد.

sh_amar
2010/10/08, 15:28
سلام بر شما
ممنون از راهنمایی شما ولی من نیاز ذارم که این کار را حتما در اکسل انجام دهم اگر بتونید راهنمایی ام کنید ممنون می شم

m_d6712
2010/10/08, 18:24
سلام. این مورد در سایت برای یک مساله نگهداری تعمیرات ارائه شده است. شما نیز می توانید با کمی تغییر برای مساله خود از آن استفاده کنید.
لینک زیر را ببینید:
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=253&pid=720#pid720

جواب من در پست 5 ام این تاپیک آمده است. دوستان روش های دیگری نیز ارائه کرده اند. پیشنهاد میکنم همه پست های تاپیک بالا را مطالعه نمایید.
این پست ها را بخوانید اگر باز سوالی داشتید بپرسید.

shamsololama
2010/10/10, 07:55
با درود فراوان
برای این کار که در لیست کافیست تا یک ستون بین ستون عنوان فاکتور و ستون مبالغ ایجاد کنی در این حالت فاکتورهای که شامل چنید جزء هستند در همان ستون تکرا کرده و در ستون ایجاد شده جزء های مختلف که دارد را می نویسی

عنوان فاکتور.............................جزء... .............................مبلغ فاکتور
پرینتر HP 5550 ................... ...................................تومان 3000000
پرینتر HP 5550 ................... هزینه حمل و نقل..................تومان 3000
پرینتر HP 5550 ................... هزینه کارگر...................تومان 3000

که در این حالت با یک عنوان و جزء های مختلف قابل دسترسی است و میتوان با ماکرو و یا تابع ها عملیات مختلف را روی آن انجام داد
همچنین در قسمت جزء می توان شماره های 1و2و3 را برای سه جزء یک فاکتور نوشت

و روشی دیگر که می توان استفاده کرد این است که روبروی همان فاکتور فیلدهای دیگر را برای جزء های مختلف آن فاکتور نوشت

عنوان فاکتور...........................مبلغ فاکتور...................جزء1............ .مبلغ .........جزء2 .......مبلغ..........جزء3.............مب غ
پرینتر HP 5550 .................تومان 3000000..............هزینه حمل......3000............کارگر.........200 0

که اگر نیاز داشتی یک نمونه لیست را که مدنظرتون هست برایم بفرست تا نمونه ای را برای شما آماده کنم

mokaram
2011/11/14, 17:29
با درود فراوان
برای این کار که در لیست کافیست تا یک ستون بین ستون عنوان فاکتور و ستون مبالغ ایجاد کنی در این حالت فاکتورهای که شامل چنید جزء هستند در همان ستون تکرا کرده و در ستون ایجاد شده جزء های مختلف که دارد را می نویسی

عنوان فاکتور.............................جزء... .............................مبلغ فاکتور
پرینتر HP 5550 ................... ...................................تومان 3000000
پرینتر HP 5550 ................... هزینه حمل و نقل..................تومان 3000
پرینتر HP 5550 ................... هزینه کارگر...................تومان 3000

که در این حالت با یک عنوان و جزء های مختلف قابل دسترسی است و میتوان با ماکرو و یا تابع ها عملیات مختلف را روی آن انجام داد
همچنین در قسمت جزء می توان شماره های 1و2و3 را برای سه جزء یک فاکتور نوشت

و روشی دیگر که می توان استفاده کرد این است که روبروی همان فاکتور فیلدهای دیگر را برای جزء های مختلف آن فاکتور نوشت

عنوان فاکتور...........................مبلغ فاکتور...................جزء1............ .مبلغ .........جزء2 .......مبلغ..........جزء3.............مب غ
پرینتر HP 5550 .................تومان 3000000..............هزینه حمل......3000............کارگر.........200 0

که اگر نیاز داشتی یک نمونه لیست را که مدنظرتون هست برایم بفرست تا نمونه ای را برای شما آماده کنم

سلام استاد میشه یه فایل نمونه بذارید