PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محاسبه ماليات حقوق 1392

Ali Parsaei
2013/12/09, 10:59
سلام،يک فايل جهت محاسبه ماليات حقوق سال 92 (جهت کارمندان بخش خصوصي) پيوست مي کنم، البته حقوق بالاي 10 ميليون تومان را محاسبه نمي کند!!البته چيز خاصي نيست ولي به درد کساني که هر ماه تغييرات زيادي در ليست حقوق دارند مي خورد. شيت آن هم بدون پسورد un protect مي شود فقط قفل کرده ام که اشتباها" فرمولش حذف نشود

sakka
2013/12/09, 13:30
سلام مرد مومن اگه میزاری که مردم استفاده کنند چرا همش پسورد و مخفی بازی درمیاری ؟ میتونی بصورت عادی فایلتو بزاری تا همه استفاده کنند درغیراینصورت اجباری که نیست.

Ali Parsaei
2013/12/09, 13:43
فکر کنم سوء تفاهم شده.
نوشته ام که: شيت آن بدون پسورد unprotect مي شود! به قسمت review رفته و unprotect sheet را بزنيد بدون احتياج به پسور باز مي شود.
من کوچيک همه هم هستم اصلا" چيز مهمي نيست که بخواهم پسورد بگذارم! فقط صفحه را قفل کرده ام که اشتباها" يک وقت فرمولش حذف نشود!
من معمولا" فايلهايي که در اختيار بروبچه هاي ديگه دور و بر خودم مي گذارم بر حسب عادت اينجوري تنظيم مي کنم، چون لزوما" به اکسل وارد نيستند و صرفا" محاسبات خود را با يک فايل که در اختيارشان قرار مي دهم انجام مي دهند. و بعضا" مي آيند و مي گويند فايلم به هم ريخته دوبار درستش کن! و مي بينم که اشتباها" فرمولهايش را حذف کرده اند.

sakka
2013/12/13, 00:24
با سلام ببخشید استاد منظور خاصی نداشتم . فقط هدف حقیر این بود که بشود ازمحتویات فایل به نحو احسن متبدی هایی همچون بنده استفاده کرد . دوباره به بزرگی خود ببخشید.

Amir Ghasemiyan
2013/12/13, 06:32
سلام،يک فايل جهت محاسبه ماليات حقوق سال 92 (جهت کارمندان بخش خصوصي) پيوست مي کنم، البته حقوق بالاي 10 ميليون تومان را محاسبه نمي کند!!البته چيز خاصي نيست ولي به درد کساني که هر ماه تغييرات زيادي در ليست حقوق دارند مي خورد. شيت آن هم بدون پسورد un protect مي شود فقط قفل کرده ام که اشتباها" فرمولش حذف نشود

سلام. با تشكر از شما دوست عزيز
يك سوال داشتم از خدمتتون. حقوق افراد بايد زير صدهزار تومن باشه تا مالياتشو محاسبه كنه؟
متاسفانه از ماليات هيچ سررشته اي ندارم. ممنون ميشم يك توضيح مختصر در اين باره بدين:o

Ali Parsaei
2013/12/13, 10:28
سلام،
حقوق افراد (البته کارمندان دولت فرق مي کند) تا يک سقفي که هر سال معيين مي گردد معاف از ماليات است، از آن بيشتر که باشد يک درصدي از ماليات به آن تعلق مي گيرد و اين درصد به صورت پله اي (بر اساس يک جدول) بر اساس افزايش حقوق زياد مي شود.
فرضا" امسال حقوق تا 8,333,333 ريال از ماليات معاف است.
يک مثال مي زنم مثلا" 100 تومان معاف است، تا 120 تومان مشمول ده درصد ماليات است (يعني فقط ده درصد 20 تومان) که مي شود 2 تومان و تا 150 تومان مشمول بيست درصد ماليات (يعني 120 را از 150 کم مي کنيم که مي شود 30 تومان) حال فقط بيست درصد سي تومان را حساب مي کنيم که مي شود شش تومان و بعد به اضافه 2 تومان قبلي مي کنيم.

Amir Ghasemiyan
2013/12/13, 13:48
سلام،
حقوق افراد (البته کارمندان دولت فرق مي کند) تا يک سقفي که هر سال معيين مي گردد معاف از ماليات است، از آن بيشتر که باشد يک درصدي از ماليات به آن تعلق مي گيرد و اين درصد به صورت پله اي (بر اساس يک جدول) بر اساس افزايش حقوق زياد مي شود.
فرضا" امسال حقوق تا 8,333,333 ريال از ماليات معاف است.
يک مثال مي زنم مثلا" 100 تومان معاف است، تا 120 تومان مشمول ده درصد ماليات است (يعني فقط ده درصد 20 تومان) که مي شود 2 تومان و تا 150 تومان مشمول بيست درصد ماليات (يعني 120 را از 150 کم مي کنيم که مي شود 30 تومان) حال فقط بيست درصد سي تومان را حساب مي کنيم که مي شود شش تومان و بعد به اضافه 2 تومان قبلي مي کنيم.

با تشكر از توضيحات كاملتون.

فقط يك سوال ديگه. اين حقوق سقف هم داره؟الان آخرين مبلغي كه تو فايل وارد كردين 10 ميليون تومن هست. فكر ميكنم با اين افزايش درصد ماليات يكم ديگه صددرصدش ماليات ميخوره ;)

Ali Parsaei
2013/12/13, 14:15
:)
از يک حدي بالاتر درصدش ثابت مي مونه منتها الان جدولش جلويم نيست
کسي که بالاي ده ميليون تومان حقوق مي گيره ديگر حقوق بگير نيست! سرمايه داره!;) بگذار صددرصدش هم ماليات بخوره چه خياليه! بازم فکر کنم وضعش از ما بهتر باشه;)

Alireza
2013/12/13, 16:36
سلام
دوست عزیز اگر در خصوص نحوه محاسبه مالیات تکلیفی موضوع ۱۰۴ قانون مالیات مستقیم اطلاعاتی دارید ارایه بفرمایید
بند الف و ب
ممنونم

Amir Ghasemiyan
2013/12/13, 16:42
و اكنون راه اندازي تالار ماليات :cool:

Alireza
2013/12/13, 16:53
و اكنون راه اندازي تالار ماليات :cool:
امیر جان
تو بازار حسابداری مالیات فوق العاده درامد زاست یه کافی نت نزدیک دارایی مشهد هست زمان اظهارنامه مالیاتی سالانه صفش از هر پزشک متخصصی شلوغ تره صبح مدارکو میگیره ظهر تحویل میده فکر کنم درامد کل سالشو تو اون یکماه کامل کنه!!
الان همه اطلاعات مالیاتی روی سایت ثبت میشه و اظهار نامه ها الکترونیکی هستن من چون دیدم دوستمون اطلاعات مالیاتیش خوبه ازش استفاده کنم شاید امسال یه کاری برای نماینده های شرکت انجام بدم کار اظهار نامه هاشون راحت تر انجام بشه

Amir Ghasemiyan
2013/12/13, 17:00
امیر جان
تو بازار حسابداری مالیات فوق العاده درامد زاست یه کافی نت نزدیک دارایی مشهد هست زمان اظهارنامه مالیاتی سالانه صفش از هر پزشک متخصصی شلوغ تره صبح مدارکو میگیره ظهر تحویل میده فکر کنم درامد کل سالشو تو اون یکماه کامل کنه!!
الان همه اطلاعات مالیاتی روی سایت ثبت میشه و اظهار نامه ها الکترونیکی هستن من چون دیدم دوستمون اطلاعات مالیاتیش خوبه ازش استفاده کنم شاید امسال یه کاری برای نماینده های شرکت انجام بدم کار اظهار نامه هاشون راحت تر انجام بشه

اتفاقا خوب كاري ميكني. داشتم شوخي ميكردم عزيز
منم كارم تو اداره ماليات گيره فعلا

اطلاعات ايشون و شما حتما ميتونه مفيد باشه :rolleyes:

Ali Parsaei
2013/12/13, 18:41
بابا غلط کردم،:rolleyes:
اينجا انجمن اکسل هستش هــــــــــا، يک ذره ديگه کشش بديم با تيپا از سايت بيرونمون مي کنند!! سوال قبلي امير را هم با ترس و لرز جواب دادم!:)
عليرضا جان ببخشيد من چيزي ندارم بگويم بهتر است اينترنت را جستجو کني (باز شما دوتا کانديد مديريت هستيد من که يک کاربر تازه وارد بي سواد آس و پاسم! يک تشر بزنند که: "اينجا جاي اين حرفا نيست" خودم خودبخود از سايت افتاده ام بيرون!):o

Alireza
2013/12/13, 21:30
بابا غلط کردم،:rolleyes:
اينجا انجمن اکسل هستش هــــــــــا، يک ذره ديگه کشش بديم با تيپا از سايت بيرونمون مي کنند!! سوال قبلي امير را هم با ترس و لرز جواب دادم!:)
عليرضا جان ببخشيد من چيزي ندارم بگويم بهتر است اينترنت را جستجو کني (باز شما دوتا کانديد مديريت هستيد من که يک کاربر تازه وارد بي سواد آس و پاسم! يک تشر بزنند که: "اينجا جاي اين حرفا نيست" خودم خودبخود از سايت افتاده ام بيرون!):o
علی جان اصلا اینطوری فکر نکن بچه های ما همه خاکین از هر مطلبی استقبال میکنن امیر که دیگه گل سرسبدمونه منم که شاگرد همه اساتیدم شما هم که عزیز مایی داداش :welcoming::welcoming:

Alexis
2014/03/29, 20:01
ماده 104 در واقع مالیات حق الزحمه (منظور پیمانکاری است که نباید با حقوق اشتباه بگیریم) قبلا 5% بود از 91/6/25 شد 3%
کارفرما موظفه از هر مبلغی که به پیمانکار پرداخت میکنه 3% کسر کنه بریزه به حساب اداره مالیاتی . یه استثنا داره اونم اینه که اگه بابت قراردادی که با پیمانکار بسته پیش پرداخت بده پرداخت 3% لازم نیست که بعضی حسابدارا اشتباها از مبلغ پیش پرداخت هم 3% رو کم میکنن

sakka
2024/03/28, 11:20
سلام استاد خیلی شرمنده خیلی بزرگوارید امیدوارم به بزرگی خودتان جسارت بنده را بخشیده باشید