PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اشتراك يك فايل بين چند كاربر

mrexcel
2010/11/02, 09:10
در صورتي كه بخواهيم يك فايل را بين چند كاربر به اشتراك بگذاريم و همه انها بتوانند بر روي فايل به صورت همزمان تغيير ايجاد نمايند و فايل براي افراد readonly نباشد بايد از مسير زير گزينه مورد نظر را فعال نمود
review>shareworkbook>allow change by more
در حالتي كه اين تيك نباشد قايل براي فرد اولقابل خواندن نوشتن و براي بقيه افراد readonly باز خواهد شد .

Javad-2010
2010/11/21, 08:06
وقتی که یک فایل اکسل را Share میکنیم، ماکروها غیرفعال میشوند، برای این مشکل راه حلی دارید؟

shamsololama
2010/11/21, 08:37
با درود فراوان

با Share کردن فایل از ماکروها غیر فعال نمیشوند و اجرا می شوند و همچنین اگر فرمی نیز ساخته باشیم نیز اجر می شود ولی بعد از اینکه فایل را Share کنیم دیگر تغییری در ماکروها نمی توان داد و باید ماکرو ها را قبل از Share کردن فایل ایجاد کنیم , و برای ویراش ماکرو و یا کدها می بایست آن را از حالت Share بیرون بیاوریم و بعد از انجام ویرایش آن را دوباره Share کنیم

vahid950
2010/11/22, 16:21
سلام

ممنون از راهنمائی تون

mahmood007
2011/05/17, 11:23
سلام دوستان من هم مشکل اشتراک فایل رو دارم و تیک allow رو هم زدم ولی چیزی که میخواستم نشد .
من یه فایلی دارم که می خوام دو کاربر همزمان از اون استفاده کنن و اطلاعات وارد کنن مثلاً کاربر اول ردیف A1 رو ثبت میکنه کاربر دوم همزمان بتونه ردیفA2 رو پرکنه.مثل برنامه های حسابداری که چند کاربر همزمان استفاده می کنند.
با تشکر از دوستان عزیز

mmahdih
2011/08/15, 11:09
ممنون
خيلي خوب و كاربردي بود

tesako
2011/09/08, 13:03
سلام دوست عزيز من مي خوام چندتا كاربر مختلف روي يك فايل اكسل كاركنند و نتونند به فرمولهاي موجود دست بزنند و فقط درقسمتي كه براشون تعيين شده در چند سطر و ستون اطلاعات رو واردكنند و تمام اينها در فايل روبروي من اتومات به روز بشه لطفا راهنمايي كنيد خيلي برام حياتيه

shamsololama
2011/09/08, 14:13
سلام دوست عزيز من مي خوام چندتا كاربر مختلف روي يك فايل اكسل كاركنند و نتونند به فرمولهاي موجود دست بزنند و فقط درقسمتي كه براشون تعيين شده در چند سطر و ستون اطلاعات رو واردكنند و تمام اينها در فايل روبروي من اتومات به روز بشه لطفا راهنمايي كنيد خيلي برام حياتيه

با درود فراوان
برای برای اینکه چند کاربر هم زمان روی یک فایل کار کنند و لی دسترسی به اطلاعات و وفورمولهای سایت هم نداشته و یا محدود و کنترل شده باشد می بایست ورود اطلاعات را با استفاده از یک یوزرفورم انجام دهید و فایل را شر کنید تا بصورتی اشتراکی همه بتوانند استفاده کنند و در اصل فایل هم جلوی شما باشد که بصورت همزمان فایل به روز شده را ببینید

tesako
2011/09/08, 15:30
من زياد وارد به اكسل نيست اگه لطف كنيد مراحل رو با جاي آيكن ها در صفحه به ترتيب برام بنويسيد ممنون ميشم و بازهم از لطف و عنايت شما تشكر مي كنم

shamsololama
2011/09/09, 07:22
من زياد وارد به اكسل نيست اگه لطف كنيد مراحل رو با جاي آيكن ها در صفحه به ترتيب برام بنويسيد ممنون ميشم و بازهم از لطف و عنايت شما تشكر مي كنم

با درود فراوان

برای اشتراک گذاری یک فایل در 2003 به این ترتیب عمل کنید از منو تب Tools انتخاب کنید سپس Shere Workbook را انتخاب کنید در منوی که باز میشه تیک چک باکس Allow را بزنید و تایید کنید

tesako
2011/09/10, 09:03
با سلام مجدد

من اين كار رو انجام دادم ولي نشد فكر مي كنم من منظورم رو نتونستم كامل انتقال بدم .
ببينيد من يك فايلي با فرمولهاش درست كردم و توي كامپيوترم سيوش كردم حالا مي خوام اين رو جايي بذارم كه بقيه همكارانم اطلاعات كاريشون رو بصورت كاركتر هاي عددي يا حروفي وارد كنند و بعد از سيو كردنشون اون مطالب روي تمام فايلهايي كه به اين نام توي كامپيوترهاشون ثبت شده بشينه و بقولي آپ ديت بشه من اينكارو ديدم كه با اكسل انجام دادن ولي خودم بلد نيستم اگه لطفا بهم ياد بديد با شرح جزئياتش يا منبعي كه بتونم اين كار رو ياد بگيرم ممنون ميشم در ضمن من با 2007 دارم كار مي كنم

shamsololama
2011/09/10, 11:16
با درود فراوان

برای اینکه یک فایل رو بشه بین چند کامپیوتر به اشتراک گذاشت نیازی نیست که فایل رو جای خاصی قرار بدین فقط ابتدا نیاز هست که آن کامپیوتر ها با هم شبکه باشند و بعد فایل و یا فولدر را با راست کلیک و شر کردن می توانید دسترسی به بقیه کامپیوتر ها هم بدین ولی در اکسل اگر بخواهید این فایل اکسل هم زمان چند کاربر با هم باز کنند و برای هیچکدام فقط خواندنی (ریدآنلی ) نشه باید آن هم از مسیری که خدمت شما عرض کردم آن را شر کنیدو در 2007 هم از منو در تب Review می توانید آن را انتخاب کنید
ولی با این صورتی که شما توضیح دادین کاری به غیر از اشتراک گزاری است که اگر کاملا فایل شبیه به هم باشه که کافیه بعد از وارد کردن اطلاعات آن فایل رو جایگزین کنند یعنی کپی و پیست کل فایل در غیر این صورت نیاز به کد نویسی و یا تابع نوسی دارد

tesako
2011/09/10, 11:53
دقيقا همين مطلب آخره يعني ميخوام 10 كامپيوتري كه بصورت شبكه دارن باهم كار ميكنند از اطلاعات يك فايل استفاده كنند و جوابها رو در اون وارد كنند مثلا سيستم مالي كه مقدار مطالبات ما در كارخانه در هر ساعت فرق مي كنه و متصدي فروش بايد اونها رو وارد كنه (چك و حواله نقدي ) و بعد همكاران مالي بتونن اونها رو وارد سيستم خودشون بكنند يا اونها رو پردازش كنند .
اگه آشنا به نحوه كدنويسي اون هستيد و يا كتابي رو راجب اين نوع ارتباطات مي دونيد معرفي كنيد كه مطالعه كنم ممنون مي شم

mmahdih
2011/09/19, 10:41

با درود فراوان

برای اشتراک گذاری یک فایل در 2003 به این ترتیب عمل کنید از منو تب Tools انتخاب کنید سپس Shere Workbook را انتخاب کنید در منوی که باز میشه تیک چک باکس Allow را بزنید و تایید کنید

در اكسل 2007 و 2010 نيز بفرمائيد ممنون ميشم

shamsololama
2011/09/19, 17:46
با درود فراوان

از منو Reviw رو انتخاب کنید گزینه Share Workbook رو انتخاب کنید و تیک رو بزن و تائید کن

n340
2011/10/13, 10:32
دوستان خسته نباشید
من یک مشکلی با این قضیه
دارم
این کارو ما برای 4 تا کام توی یک شبکه انجام دادیم
اوایل خوب بوده
ولی الان کامپیوتر ها سره همین اکسل بی دلیل هنگ میکنه
کسی به این مشکل برخورده

almonz
2011/11/06, 21:06
با سلام - امکان اشاره شده خیلی جالبه فقط یک مشکل اگر برحسب نیاز برخی از سلول های فایل share شده در هنگام اجرا protect باشد و براساس تغییر کاربر نیاز به unprotect و protect مجدد داشته باشد( در ماکرو ) متاسفانه ارور می دهد .

آیا برای این مشکل راه حلی وجود دارد ؟:huh::huh:

plc_pcb
2011/11/06, 22:20
با سلام - امکان اشاره شده خیلی جالبه فقط یک مشکل اگر برحسب نیاز برخی از سلول های فایل share شده در هنگام اجرا protect باشد و براساس تغییر کاربر نیاز به unprotect و protect مجدد داشته باشد( در ماکرو ) متاسفانه ارور می دهد .

آیا برای این مشکل راه حلی وجود دارد ؟:huh::huh:

با سلام
دوست عزیز شما باید از دستور protectsharing و unprotectsharing استفاده کنید چون سکرتری شیت با سکرتری protect and share workbook فرق میکنه

almonz
2011/11/07, 19:53
plc_pcb جان ممنون از راهنمایی تون . ولی دستوری که گفتید رو نمیشه در یک ماکرو یا کد vba استفاده کرد یا حداقل من بلد نیستم :D
. برای اینکه مشکل بهتر متوجه بشوید با یک مثال توضیح میدهم . فرض کنید یک فایل اکسل share شده در شبکه داریم که هر کاربر با توجه یورزی که در اکتیو دایرکتوری تعریف شده به آن لاگین می کنه . و بر اساس نام کاربری که وارد کرده مقادیری برای او نمایش داده می شود که باید آنها را تغییر دهد و مقادیری هم ثابت هستند . لذا بعصی از سلول ها protect هستند ولی مقدار آنها براساس مقادیری که کاربر در سلولهای دیگر وارد می کند تغییر داده می شود به همین حاظر در متد change زمانی که قرار است اطلاعات جایگزین شد مجبورم یک لحظه unprotect l کنم و پس از تغییرات مجددا protect کنم .که هنگامی که فیل share باشه تو این قسمت ارور میده .
اگه این مشکل رو بشه با کد حل کرد که دیگه عالیه :blush:

plc_pcb
2011/11/07, 20:57
plc_pcb جان ممنون از راهنمایی تون . ولی دستوری که گفتید رو نمیشه در یک ماکرو یا کد vba استفاده کرد یا حداقل من بلد نیستم :D
. برای اینکه مشکل بهتر متوجه بشوید با یک مثال توضیح میدهم . فرض کنید یک فایل اکسل share شده در شبکه داریم که هر کاربر با توجه یورزی که در اکتیو دایرکتوری تعریف شده به آن لاگین می کنه . و بر اساس نام کاربری که وارد کرده مقادیری برای او نمایش داده می شود که باید آنها را تغییر دهد و مقادیری هم ثابت هستند . لذا بعصی از سلول ها protect هستند ولی مقدار آنها براساس مقادیری که کاربر در سلولهای دیگر وارد می کند تغییر داده می شود به همین حاظر در متد change زمانی که قرار است اطلاعات جایگزین شد مجبورم یک لحظه unprotect l کنم و پس از تغییرات مجددا protect کنم .که هنگامی که فیل share باشه تو این قسمت ارور میده .
اگه این مشکل رو بشه با کد حل کرد که دیگه عالیه :blush:

این جور که من از نوشته های شما فهمیدم شما علاوه بر share کردن فایل protect sheet هم انجام دادید
که لازم به انجام protect sheet نیست اگر تیک گزینه allow changes رو توی منوی share workbook فعال نکرده باشی حالا توی سیستم دوم تا پسورد رو کسی نزنه نمیتونه اطلاعات رو وارد یا تغییری بده البته به شرطی که پسورد گذاشته باشی توی سیستم اصلی که از اونجا فایل شر شده برای ورود اطلاعات پسورد لازم نیست در سیستم اصلی شما میتوانید فایل رو از شر در بیاورید
دستوری که مینویسی باید توی یک module بنویسی و با فرمت xlsm ذخیره کنی برای سیستم اصلی

ActiveWorkbook.ProtectSharing

البته از منو اکسل هم میتونی این کار رو انجام بدی
پسوردهم اگه خواستی میتونی بزنی فقط پسورد کلی رو با پسورد شر دو چیز جدا از هم هستند
برای سیستم دوم باید پسورد بزنی

almonz
2011/11/08, 00:40
از اینکه وقت گذاشتید و توضیح دادید سپاس گزارم .از اونجایی که من در زمینه اکسل تازه کارم شاید درست عمل نمیکنم و در واقع آنالیز درستی نکرده ام .
. اجازه بدهید دقیقا مشکل را باز کنم . من در یک شیت کل اطلاعات اشخاص را دارم که در گروه های مختلف با سر گروه های مختلف کار می کنند . هنگامی که سرگروه LOGIN می کند بر اساس کد گروه فیلتر می کنم که سرگروه افراد خود را فقط ببیند به همین خاطر مجور شده ام که شیت را protect کنم تا مشخصات افراد تغییر نکند . تا اینجا مشکلی نیست اما هر سرگروه باید بر اساس تعداد افراد در اختیارش مثلا 10 درصد آنها را برای شیفتی اتنخاب کند که این عمل را با تعریف یک تابع در متد(BeforeDoubleClick) انجام داده ام .تا سرگروه نتواند بیش از تعداد مورد نظر را اتنخاب کند . اینجا مشکل شروع می شود چرا که بر اساس دابل کلیک روی سلولی که تعریف کرده ام باید مثلا یک تیک یا یک ستاره بزند و چون شیت پروتکت است هر بار که تابع را صدا میزنم در هنکام شیر بودن ارور می دهد.
اگر درست متوجه شده باشم موردی که شما گفتید هر سرپرست بعد لاگین بابت هر تیک باید یک بار پسورد بزند . یعنی علاوه بر کاربران شبکه من باید برای هر کاربر شیت هم یه پسورد تعریف کنم .؟ - باز هم از فرصتی که گذاشتید متشکرم .

plc_pcb
2011/11/08, 18:54
از اینکه وقت گذاشتید و توضیح دادید سپاس گزارم .از اونجایی که من در زمینه اکسل تازه کارم شاید درست عمل نمیکنم و در واقع آنالیز درستی نکرده ام .
. اجازه بدهید دقیقا مشکل را باز کنم . من در یک شیت کل اطلاعات اشخاص را دارم که در گروه های مختلف با سر گروه های مختلف کار می کنند . هنگامی که سرگروه LOGIN می کند بر اساس کد گروه فیلتر می کنم که سرگروه افراد خود را فقط ببیند به همین خاطر مجور شده ام که شیت را protect کنم تا مشخصات افراد تغییر نکند . تا اینجا مشکلی نیست اما هر سرگروه باید بر اساس تعداد افراد در اختیارش مثلا 10 درصد آنها را برای شیفتی اتنخاب کند که این عمل را با تعریف یک تابع در متد(BeforeDoubleClick) انجام داده ام .تا سرگروه نتواند بیش از تعداد مورد نظر را اتنخاب کند . اینجا مشکل شروع می شود چرا که بر اساس دابل کلیک روی سلولی که تعریف کرده ام باید مثلا یک تیک یا یک ستاره بزند و چون شیت پروتکت است هر بار که تابع را صدا میزنم در هنکام شیر بودن ارور می دهد.
اگر درست متوجه شده باشم موردی که شما گفتید هر سرپرست بعد لاگین بابت هر تیک باید یک بار پسورد بزند . یعنی علاوه بر کاربران شبکه من باید برای هر کاربر شیت هم یه پسورد تعریف کنم .؟ - باز هم از فرصتی که گذاشتید متشکرم .

مشکل شما با Allow Users to edit range حل نمیشه یا تاحالا امتحان نکردین
بعد هم میتونید از امکان ProtectSharing و WriteResPassword برای نوشتن پسورد قراردهید و توی برنامه رنج مورد نظر خودتون رو قرار دهید و از امکان WriteResPassword استفاده کنید

اگه فایلتون رو بفستید شاید بتونم کمکتون بکنم البته توضیحات رو به صورت comment قرار بده

mohsen_yousefi@rocketmail.com

almonz
2011/11/19, 20:00
با سلام - مجدد - یک نمونه فایل ارسال کردم فرصت کردید نگاهی به آن بیاندازید . :blush:

Krum
2012/01/31, 14:44
سلام
من می خوام یک فایل رو چند نفر ببینن و تغییرات توش بدن تا اینجا رو انجام دادم ولی این تغییرات به صورت همزمان اعمال نمی شه .
منظورم اینکه وقتی یکی مثلا تو خونه A1 تغییری داد بلافاصله تو بقیه کامپیوتر ها هم نمایش داده بشه ! آیا امکانش هست . ممنون می شم راهنمائیم کنید.

shamsololama
2012/01/31, 15:08
سلام
من می خوام یک فایل رو چند نفر ببینن و تغییرات توش بدن تا اینجا رو انجام دادم ولی این تغییرات به صورت همزمان اعمال نمی شه .
منظورم اینکه وقتی یکی مثلا تو خونه A1 تغییری داد بلافاصله تو بقیه کامپیوتر ها هم نمایش داده بشه ! آیا امکانش هست . ممنون می شم راهنمائیم کنید.

با درود فراوان
اگر می خوای که وقتی تو بقیه کامپیوتر ها وقتی می خوان چیزی بنویسن متوجه بشن تغیییر داده شده کافیه که فیلشون سیو بشه و این رو می تونی با کد هم انجام بدی
و تو زیرروال اکتیو وروک بوک قرارش بدی و یا در جای که به کار شما بیشتر بستگی داره

Krum
2012/01/31, 16:26
اولا مرسی که جواب دادید .
راستش برنامه من مربوط به رده بندی مسابقات سنگ نوردی که قرار پس فردا برگزار شه .
من دو تا داور دارم که باید دو تا داده رو تو دو تا شیت جدا وارد کنن. رده بندی هر فرد تو شیت سوم اعلام می شه . و من می خوام این شیت رو بندازم رو ویدئو پرژکتور . پس یعنی می خوام به محض وارد کردن هر داده نتیجه اعمال بشه تا تماشاچی ها ببینن .
حالا می فرمائید داور ها بعد از اینکه هر بار داده را وارد کردن سیو کنن فایل رو ؟ چون من امتحان کردم نشد.
کد و اکتیو ورک بوک را بلد نیستم. می شه راهنمائی بفرمائید.

shamsololama
2012/01/31, 17:06
اولا مرسی که جواب دادید .
راستش برنامه من مربوط به رده بندی مسابقات سنگ نوردی که قرار پس فردا برگزار شه .
من دو تا داور دارم که باید دو تا داده رو تو دو تا شیت جدا وارد کنن. رده بندی هر فرد تو شیت سوم اعلام می شه . و من می خوام این شیت رو بندازم رو ویدئو پرژکتور . پس یعنی می خوام به محض وارد کردن هر داده نتیجه اعمال بشه تا تماشاچی ها ببینن .
حالا می فرمائید داور ها بعد از اینکه هر بار داده را وارد کردن سیو کنن فایل رو ؟ چون من امتحان کردم نشد.
کد و اکتیو ورک بوک را بلد نیستم. می شه راهنمائی بفرمائید.

با درود فراوان
دوست عزیز اینکه داورا سیو کنن تغییرات تو سیستمی که دارن باهاش کار میکنن به روز میشه و اگر مد نظر شما اینکه که در سیستمی دیگر یعنی به غیر از آن دو سیستمی که داوران باهاش کار میکنن داری تو مونوتیور نشون میدی نیاز هست که پس از وارد شدن هر رکود در آن سیستم نیز عمل سیو انجام شود و برای اینکه یک سیستم این صفحه را همیه به روز نگه دادر می توانید ماکروی بنویسید که برای هر سه ثانیه یک بار بصورت خودکار سیو کند در این صورت همیشه به روز نشون خواهد داد
برای ماکرو هم یک حلقه بدون انتها باید بنویسید و گو اونت هم بزارید تا ارور نده و کار کنه

مثل این:

Sub Macro1()
piont1:

ActiveWorkbook.Save
DoEvents

tt = Timer
Do While Timer < tt + 0.3
DoEvents
Loop

GoTo piont1:

End Sub

Krum
2012/01/31, 17:41
دقیقا منظورم رو درست فهمیدید و مرسی بابت وقتی که گذاشتید.
نمی دونم درست انجام دادم یا نه ، رفتم تو "رکورد ماکرو" و در قسمت deccription کد بالا را کپی کردم . ارور داد که در این ورک بوک چون شیر شده نمی شه اجرا کرد!

shamsololama
2012/02/01, 09:19
دقیقا منظورم رو درست فهمیدید و مرسی بابت وقتی که گذاشتید.
نمی دونم درست انجام دادم یا نه ، رفتم تو "رکورد ماکرو" و در قسمت deccription کد بالا را کپی کردم . ارور داد که در این ورک بوک چون شیر شده نمی شه اجرا کرد!

با دردو فراوان

قابل توجه هست که فایلی که ما شیر میکنیم دیگه نمیشه ماکروی رو بهش اضاف کرد و یا اینکه ویرایشش کنیم در نتیجه باید اول از حالت شیر آن را خارج کنیم و مارکرو رو ایجاد کرده و یا ویرایش کنیم و بعد اتمام کار دوباره آن را شیر کنیم

alishabanipour
2012/03/09, 23:45
سلام دوستان
یه سوال از جناب شمس :میشه از قسمت format cell گزینه lock را برای سلولهای مورد نظر فعل و برای بقیه غیر فعال کنیم!؟
اینطوری مشکل دوستمون حل نمیشه؟

shamsololama
2012/03/11, 10:23
سلام دوستان
یه سوال از جناب شمس :میشه از قسمت format cell گزینه lock را برای سلولهای مورد نظر فعل و برای بقیه غیر فعال کنیم!؟
اینطوری مشکل دوستمون حل نمیشه؟

با درود فراوان

چرا این کار میشه کرد ولی برای اینکه آپدیت بشه این کار کمکی نمیکنه

Ali7010
2013/02/25, 13:25
با سلام و باتشكر از مطالب ارائه شده
يه فايل تو 2007 براي وارد كردن اطلاعات داخل يه فولدر share شده تو يه كامپيوتر ديگه قرار دادم.بعد از وارد كردن اطلاعات براي اولين بار توسط اپراتور مربوطه من ديگه نميتونم اون فايل رو ويرايش كنم و براي اينكار بايستي ازش copy بگيرم.از طرفي وقتي رو گزينه share workbook كليك مي كنم پيغام خطا ميده به دليل وجود table امكان share كردن وجود نداره.لطفاً راهنمايي بفرمائيد.

afshin160
2013/03/03, 23:13
من مسکلی با سرعت این کار دارم ...! فایل برای آپدیت شدن خیلی طول میکشه و یه جورایی آدم از به اشتراک گذاشتن منصرف میشه ... آیا شما چنین مشکلی ندارید ؟؟؟؟؟؟؟

حسینعلی
2014/11/09, 19:26
با سلام و باتشكر از مطالب ارائه شدهيه فايل تو 2007 براي وارد كردن اطلاعات داخل يه فولدر share شده تو يه كامپيوتر ديگه قرار دادم.بعد از وارد كردن اطلاعات براي اولين بار توسط اپراتور مربوطه من ديگه نميتونم اون فايل رو ويرايش كنم و براي اينكار بايستي ازش copy بگيرم.از طرفي وقتي رو گزينه share workbook كليك مي كنم پيغام خطا ميده به دليل وجود table امكان share كردن وجود نداره.لطفاً راهنمايي بفرمائيد.سلام،نمیدونم چرا از منم وقتی میخوام شیر کنم تا چندتاکاربر باهم کارکنند ، خطا میده،من که جدولی ندارم داخل فایلم،چرا؟؟؟؟؟راهنمایی کنید

kst
2014/12/24, 15:37
لطفا جهت SHARE نمودن راهنمایی بفرمائید.
وقتی از share work book میخوام اقدام کنم، خطا میده.
داده های من داخل جدول قرار داره و از protect sheet و freez هم استفاده کردم، آیا بخاطر همینها هستش؟!لطفا راهنمایی بفرمائید.
با سپاس

5330

mokaram
2014/12/24, 15:44
تو متن خطا گفته که شما از تیبل استفاده کردید اونا را به رنج تبدیل کنید

kst
2014/12/24, 15:50
منظور از رنج چیه؟
دقیقا باید چکار کنم.
اخه فایل من چند تا شیت داره که همش دارای جدول هستن!
آیا امکان شیر وجود نداره؟

mokaram
2014/12/24, 16:11
به تصویر پیوست نگاهی بندازید

kst
2014/12/24, 16:51
از پاسخ شما ممنونم.
من برای شیر کردن مجبور شدم پروتکت شیتها رو بردارم تا جواب بده؛ در صورتیکه نیاز دارم حتما پروتکتها فعال باشه. لطفا در این خصوص نیز راهنمایی کنید. با سپاس

mokaram
2014/12/25, 07:57
از طریق کد نویسی نمی تونید حالت پروتکت را ایجاد کنید؟

kst
2014/12/25, 08:20
با سلام
حقیقتا کد نویسی بلد نیستم. میشه راهنمایی بفرمائید.

mokaram
2014/12/25, 08:25
شما خواستتون را از پروتکت کردن می فرمایید کجا ها را می خواید قفل باشه . کل شیت ، بخشی از اون
کمی توضیح بدید

kst
2014/12/25, 09:03
میخوام بعضی از سطرها و ستونها قفل بشه، بخاطر اینکه یوزرها به اشتباه فرمولها رو پاک نکنن یا چیزی رو تو اون سلولها ننویسن.
البته چند شیت مختلف هستش که هر شیت در حد 4-5 سطر و 4-5 ستونش باید قفل بشه.
با سپاس

mokaram
2014/12/25, 10:14
دوست عزیز من الان تست کردم مشکلی پیش نیومد
شما می تونید بعضی از ستون ها را پروتکت کنید رمز بزارید و شیر کنید و عملیات انجام بدید احتیاج به کد نویسی هم نداره

mgh95
2017/08/16, 11:23
با سلام خدمت دوستان محترم
من دوتا فایل اکسل دارم که توسط دو فرد مختلف در شبکه استفاده میشه.میخوام بعضی اطلاعات فایل اول و تغییرات به صورت همزمان به فایل دوم انتقال پیدا کنه و فرد دوم نتونه اطلاعات فایل اول رو ببینه و فقط روی فایل خودش که در شبکه هست تغییرات اعمال کنه .من باید دقیقا چکاری انجام بدم .بسیار ممنون