PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شمارش تعداد تکرار سلول ها

it_heidari
2013/12/15, 19:27
سلام دوستان ؛من میخوام تعداد دفعاتیکه هر سلول در یک سطر تکرار میشه رو مشخص کنم. هایلات شدن موارد تکراری به کارم نمیاد. تعداد تکرار هر سلول رو میخوام.

Nima
2013/12/15, 19:31
با فرض بر اینکه اطلاعات شما از a1 تا h1 باشه و تعداد تکرار هر عددی رو که میخواید در َ a5 وارد کنید از فرمول زیر استفاده کنید:

=countif(a1:h1,a5)

Amir Ghasemiyan
2013/12/15, 19:34
سلام دوستان ؛من میخوام تعداد دفعاتیکه هر سلول در یک سطر تکرار میشه رو مشخص کنم. هایلات شدن موارد تکراری به کارم نمیاد. تعداد تکرار هر سلول رو میخوام.

سلام دوست عزيز
از همچين ساختاري بايد استفاده كنيد

=COUNTIF(A1:H1;"hello")

it_heidari
2013/12/15, 20:27
هر دو روش جواب نداد، روش اول صفر رو نشون میده و روش دوم هم دقیقا وارد کردم ولی خطا میده:(

Amir Ghasemiyan
2013/12/15, 20:42
هر دو روش جواب نداد، روش اول صفر رو نشون میده و روش دوم هم دقیقا وارد کردم ولی خطا میده:(

چطوري استفاده ميكنيد كه خطا ميده؟
فايلتون رو قرار بدين تا بهتر بشه بررسي كرد

Behnam
2013/12/15, 21:37
این دیگه چه جدولی بود:confused:
هر سطر شما کلی آیتم متفاوت داره
بهترین و مرتبترین کار اینه که شما تمام مواردی که حداقل 1بار تو فایلتون تکرار شده رو جمع کنین و یه جدول درست کنین و اون موارد رو در سطر اول جدول قرار بدین،بعد همونجور که دوستان گفتند از فرمول countif استفاده کنین
اون چیزی که شما میخواین n ساعت طول میکشه
اینجا من و دوستان روش کار رو خدمتتون عرض میکنیم نه حل کامل مثال رو:sleeping:

it_heidari
2013/12/15, 21:50
مرسی . این فایل، ترتیب آیتم های داخلش رو نمیشه تغییر داد. من باید تکرار شدن هر آیتم رو توی شطر خودش بدست بیارم
نه من فقط برای روشن شدن منظورم فایل رو فرستادم و اینکه بهتر راهنمایی بگیرم، انجام پروژه منظورم نبود

Amir Ghasemiyan
2013/12/15, 22:32
خیلی ممنونم ازتون
میخوام برای همه ی سلول ها در هر سطر تعداد تکرار هر سلول رو داشته باشم. مثلا مشخص کنه که ksc، missions،mission-sts-35 و columbia هر کدوم چند بار در سطر اول تکرار شدن؟ و برای سلول های سطرهای بعدی هم همین کارو انجام بده

مشكلي نداشت كه:smug:
يه مقدارش رو براي نمونه انجام دادم براتون بقيش با خودتون

it_heidari
2013/12/29, 02:50
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک فرمول رو برای یک ستون نوشتم، چون تعداد ستونهام زیاد هستند میخوام بدون اینکه هر بار مجبور به ایجاد فرمول برای هر ستون باشم این فرمول برای ستون های دیگه هم اعمال بشه. آیا دستور خاصی هست؟
فرمول من بر اساس countif هست

Ali Parsaei
2013/12/29, 13:44
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک فرمول رو برای یک ستون نوشتم، چون تعداد ستونهام زیاد هستند میخوام بدون اینکه هر بار مجبور به ایجاد فرمول برای هر ستون باشم این فرمول برای ستون های دیگه هم اعمال بشه. آیا دستور خاصی هست؟
فرمول من بر اساس countif هست

همان فايلي که امير خان زحمتش را براتون کشيده اند فرمول نويسي اش به صورتي است که اگر کنار سل هاي حاوي فرمول را بگيريد و بکشيد به خانه هاي بغل کپي خواهند شد. ولي اگر خودتان در جاي ديگري مي خواهيد فرمول نويسي کنيد بايد مبحث: "آدرس دهي مطلق و نسبي در اکسل" را مطالعه فرماييد.

علی یوسفی
2014/02/02, 20:21
سلام. با چه فرمولی در ردیف کل sub total که شامل تعدادی محصول فروش است، می توان تعداد بدون تکرار برای هرمحصول را موقع فیلتر آن محصول مشاهده نمود. درحالت عادی با فرمول countif بعد از فیلتر کل اعدا همه محصولات را می دهد.به عبارت دیگر تعداد کل اعداد بزرگتر از صفر برای هرمحصول در ستون "مقدار" در فیلتر هرمحصول مورد نیاز است. با تشکر.

حسام بحرانی
2014/02/02, 21:23
سلام. با چه فرمولی در ردیف کل sub total که شامل تعدادی محصول فروش است، می توان تعداد بدون تکرار برای هرمحصول را موقع فیلتر آن محصول مشاهده نمود. درحالت عادی با فرمول countif بعد از فیلتر کل اعدا همه محصولات را می دهد.به عبارت دیگر تعداد کل اعداد بزرگتر از صفر برای هرمحصول در ستون "مقدار" در فیلتر هرمحصول مورد نیاز است. با تشکر.
با سلام ، اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم ، شما میخواین در هنگام فیلتر کردن ستون " مقدار " تعداد کل اعداد رو داشته باشید .
برای این منظور از فرمول زیر استفاده نمایید :

=SUBTOTAL(103;[مقدار])
با سپاس
ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ (http://forum.exceliran.com/member.php?u=10018)

علی یوسفی
2014/02/02, 23:50
سلام و با تشکر از شما. اما آنچه منظورم بود، این بود که فقط سلولهایی شمرده شود که در ستون "مقدار " اعداد بزرگتر از صفر داشته باشند.(فقط تعداد اعدادبزرگتر ازصفر در هر فیلتر برای هرمحصول به طور جدا محاسبه شود)

Ali Parsaei
2014/02/03, 16:49
سلام و با تشکر از شما. اما آنچه منظورم بود، این بود که فقط سلولهایی شمرده شود که در ستون "مقدار " اعداد بزرگتر از صفر داشته باشند.(فقط تعداد اعدادبزرگتر ازصفر در هر فیلتر برای هرمحصول به طور جدا محاسبه شود)
فعلا" چيزي که به نظرم مي رسد استفاده از يک ستون کمکي و درج فرمول countif در آن و سپس استفاده از subtotal (با محاسبه مجموع) براي آن است، نهايت اينکه subtotal آن را زير ستون مقدار نوشته و ستون کمکي را hide مي کنيم. فايل پيوست را نگاه کنيد به درد مي خورد؟

علی یوسفی
2014/02/03, 17:00
سلام از شما بسیار تشکر می کنم. راه حل خیلی خوبی بود.

البته یک راه حل دیگری که به فکر اینجانب رسید. این است که ستون مقدار را فیلتر کرده و فقط اعداد بزرگتر از صفر را فیلتر کنیم. و عدد صفر مخفی بماند.که با این روش هم به جواب می رسیم.(با کد103)

Yanehsar
2014/10/04, 01:12
سلام احتراماً بفرمائید جهت شمارش تعداد اسامی غیر تکراری در یک لیست بایداز چه فرمولی استفاده کنم بعنوان مثال ازابتدای سال تاکنون بیماران متعددی مراجعه داشته اند که بر حسب نوع درمان ، مراجعه مجدد دارند حالمی خواهم بدانم چند نفر مراجعه داسته اند یعنی در یک لیست 2000 نفری چند نفر با دفعات متعدد مراجعه داشته اند ممنون میشم اگر جواب فوری دهید که خیلی فوریه . ضمناً بزرگواری نمائید در خصوص شمارش موارد متعدد از یک ستون با اعمال شرط در ستون دیگر راهنمایی کنید یعنی بر حسب محل بیماری و با اعمال شرط نوع بیماری ، تعداد را مشخص نمایم . با تشکر

حسام بحرانی
2014/10/04, 02:45
سلام احتراماً بفرمائید جهت شمارش تعداد اسامی غیر تکراری در یک لیست بایداز چه فرمولی استفاده کنم بعنوان مثال ازابتدای سال تاکنون بیماران متعددی مراجعه داشته اند که بر حسب نوع درمان ، مراجعه مجدد دارند حالمی خواهم بدانم چند نفر مراجعه داسته اند یعنی در یک لیست 2000 نفری چند نفر با دفعات متعدد مراجعه داشته اند ممنون میشم اگر جواب فوری دهید که خیلی فوریه . ضمناً بزرگواری نمائید در خصوص شمارش موارد متعدد از یک ستون با اعمال شرط در ستون دیگر راهنمایی کنید یعنی بر حسب محل بیماری و با اعمال شرط نوع بیماری ، تعداد را مشخص نمایم . با تشکر
سلام،
برای شمارش اسامی غیر تکراری در یک محدوده ( یک ستون یا چند ستون )، به لینک زیر و به 4# مراجعه نمایید:
لیست غیر تکراری مقادیر یک رنج (http://forum.exceliran.com/showthread.php/5693-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D B%8C-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D9%86%D8%AC?p=29260#post29260)
موفق باشید.