PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترکیب نمودار در اکسل

vrujak
2013/12/17, 00:04
سلام دوستان
یه سوال داشتم من چطور می تونم سه تا نمودار رو با هم ترکیب کنم.
بزارین توضیح بدم من در آزمایشگاه بر روی هر نمونه سه تا آزمایش انجام دادم حالا چطور می تونم اون سه تا رو با هم ترکیب کنم و به یه نمودار تبدیل کنم.
یعنی اون سه تا نمودار به یه نمودار تبدیل بشه طوری که میانگین اون سه نمودار یا نزدیکترین نمودار به اون سه تا باشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس

Behnam
2013/12/17, 08:09
با سلام
به نظرم توضیحاتتون کامل نیست
اگر منظورتون رسم 3نمودار باهم دیگست که کاری نداره و مطمئنا میدونین چجوریه،باید کل محوده داده هاتون رو انتخاب و از تب insert نمودار مد نظرتون رو انتخاب کنین،اینجوری تمام نمودار ها شبیه به همه که برای تغییر دادن یک سری از اونا باید انتخابشون کنین و از تب design از قسمت change chart type تغییر بدین
اما اگه برای یک سری نمودار رسم کردین و حالا میخواین 2قسمت دیگه رو هم به نمودار اضافه کنین بازم از تب design اینبار با گزینه select data و add بخش جدید رو اضافه کنین

Amir Ghasemiyan
2013/12/17, 09:35
سلام دوستان
یه سوال داشتم من چطور می تونم سه تا نمودار رو با هم ترکیب کنم.
بزارین توضیح بدم من در آزمایشگاه بر روی هر نمونه سه تا آزمایش انجام دادم حالا چطور می تونم اون سه تا رو با هم ترکیب کنم و به یه نمودار تبدیل کنم.
یعنی اون سه تا نمودار به یه نمودار تبدیل بشه طوری که میانگین اون سه نمودار یا نزدیکترین نمودار به اون سه تا باشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
با سپاس

با سلام
اين چيزي كه من از پست شما برداشت كردم يكم با با آقا بهنام متفاوته.
شما اگه ميخواين ميانگين داده هاتون رو رسم كنيد بايد قبل از رسم داده هاتون رو ميانگين بگيرين و يك ستون داده هاي ميانگين گرفته شده و يك ستون محور x باشه و بعد رسم كنيد

vrujak
2013/12/17, 12:04
دوستان در عکس زیر سه تا نمودار هست. که هر سه نمودار از یک آزمایش که سه بار تکرار شده است بدست آمده است.
علت این که هر آزمایش سه بار تکرار شده اینه که در صد خطا کاهش پیدا کنه.
http://www.uplooder.net/img/image/76/9145ab1e0e401f2af05dd3ed87dd6b3c/chart.jpg
من می خوام نمودار گذرنده از این سه نمودار رو رسم کنم مثل دستور Trendline که فقط واسه یه نمودار میکشه من می خوام این کار رو به سه نمودار بکشه و این سه نمودار تبدیل به یه نمودار بشه.
که می شه میانگین سه نمودار.
یکی از روش ها اونی هست که امیر گفت ولی چون بعضی داده ها بیشتر هستند درست در نمی یاد.
اگه به غیر از اون روش دیگه ای هست که خودش اتوماتیک وار رسم کنه ممنون می شم راهنمایی کنید.

khakzad
2013/12/17, 12:08
سلام
فکر نمی کنم راه دیگه جر اونی که جناب قاسمیان فرمودن باشه.
مشکل چی هس؟
سطر به سطر میانگین سه عدد رو بگیرید.کم و زیاد بودنش مشکلی پیش نمیاره

vrujak
2013/12/22, 22:00
سلام دوستان
معذرت می خوام که دیر جواب میدم.
مشکل رو در دو نمودار توضیح میدم.
نمودار اول سه نمودار حاصل از آزمایش های ماست و نمودار دوم میانگین سه نمودار (محاسبه شده به روشی که دوستان گفتن) هست.

http://www.uplooder.net/img/image/48/eb317ee8cb62cd99fc5f00df615f8185/chart.jpg

نمودار دوم میانگین سه نمودار بالا.
محاسبه شده به روشی که دوستان توضیح دادن.
http://www.uplooder.net/img/image/50/6fefe3b5d10a30d1edde5e859c82b51e/chart1.jpg

اشکال از اونجایی ناشی می شه که
1- تعداد داده ها با هم برابر نیست.
2- اعداد داده ها رفته رفته زیاد میشه و همه اعداد به یک عدد ختم نمی شه.
ممنون میشم راهنمایی کنید چی کار کنم.