PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گذاشتن هایپرلینک جهت پرینت گرفتن تا آخرین سطری که اطلاعات پر شده است

ali65e
2013/12/18, 20:42
با سلام به دوستان و اساتید عزیز که بدون هیچ منتی علم خود را در اختیار دیگران می گذارند.انشالله که خدا پاداش این دوستان را با چندین برابر کردن علمشانم بدهد.
دوستان می خواهم فایل اکسلی جهت وارد کردن نام دانش آموزان درست کنم که در آن پس از اینکه نام دانش آموزان را وارد کردیم هایپر لینکی قرار دهیم که با زدن این هایپر لینک تا آخرین سطری که نام دانش آموزان را وارد کرده ایم پرینت بگیرد.دوستان عزیز راهنمایی بفرمایید که چجوری میشه این هایپر لینک رو درست کنم.

Amir Ghasemiyan
2013/12/18, 22:02
با سلام به دوستان و اساتید عزیز که بدون هیچ منتی علم خود را در اختیار دیگران می گذارند.انشالله که خدا پاداش این دوستان را با چندین برابر کردن علمشانم بدهد.
دوستان می خواهم فایل اکسلی جهت وارد کردن نام دانش آموزان درست کنم که در آن پس از اینکه نام دانش آموزان را وارد کردیم هایپر لینکی قرار دهیم که با زدن این هایپر لینک تا آخرین سطری که نام دانش آموزان را وارد کرده ایم پرینت بگیرد.دوستان عزیز راهنمایی بفرمایید که چجوری میشه این هایپر لینک رو درست کنم.

سلام دوست عزيز.
با توضيحاتي كه شما دادين بهترين روش استفاده از vba هست به نظرم.

اين كد و كدهاي متنوع ديگه اي كه تو سايت هست و ميتونين سرچ كنيد بهتون كمك ميكنه

Sub printmyrange()
Dim a As String
Range("A1").Select
Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select
Range(Selection, Selection.End(xlToRight)).Select
a = Selection.Address
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = a
With ActiveSheet.PageSetup
.CenterHorizontally = True
.CenterVertically = True
.FitToPagesWide = 1
.FitToPagesTall = 1
End With
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1, Collate:=True
End Sub

ali65e
2013/12/18, 23:18
چجوری میشه گزینه ای تووی همین این فایل درست کنیم که در صورتی که روی آن کلیک کنیم این ماکرو اجرا بشه؟

Amir Ghasemiyan
2013/12/18, 23:28
چجوری میشه گزینه ای تووی همین این فایل درست کنیم که در صورتی که روی آن کلیک کنیم این ماکرو اجرا بشه؟

كافيه يك shape بسازيد و روش راست كليك كنيد و assign macro رو بزنيد و printmyrange رو بهش معرفي كنيد