PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ذخیره مقادیر در تکس باکس یک فرم بعد از خروج ار برنامه و باقی ماندن آن بعد از راه اندازی مجدد

bakhshism
2013/12/25, 12:08
سلام به دوستان من در فرم ارسالی دو تکس باکس خالی دارم قصدم اینه که بعد از وارد نمودن مقادیر و خروج از فرم و برنامه مقدار آن در تکس باکس باقی بماند از راهنمایی تان متشکرم

Nima
2013/12/25, 12:20
کد های فرمتون رو با کد زیر جایگزین کنید :

Private Sub CommandButton1_Click()

Sheet1.Cells(1, 1) = TextBox1.Text
Sheet1.Cells(1, 2) = TextBox1.Text
Application.Quit
End Sub

Private Sub UserForm_Initialize()
TextBox1.Text = Sheet1.Cells(1, 1).Value
TextBox2.Text = Sheet1.Cells(1, 2).Value
End Sub

bakhshism
2013/12/25, 13:02
سلام دوست عزیز ممنون از کمکتون نمیشه در ذخیره اطلاعات sheet را دخیل نکرد

Nima
2013/12/25, 13:11
دو ست عزیز نه تو هر برنامه های حتما باید دیتا در یک جائی ذخیره بشه مثل دیتا بیس
در برنامه نویسی vba هم باید در شیت ذخیره بشه.

m.estreji
2013/12/25, 15:12
سلام دوست عزیز ممنون از کمکتون نمیشه در ذخیره اطلاعات sheet را دخیل نکرد
میتونی یه کار بکنی
از رجیستری کمک بگیری و تو رجیستری اون سیستم ذخیرش بکنی و موقع باز شدن فایل هم باز از رجیستری اطلاعات رو بیاره تو تکس باکس

امين اسماعيلي
2013/12/25, 16:39
با درود
من شاید سوادم قد نمیده . اما تا اونجا که سواده نم کشیده ما میگه ما یه متغییر رو که تعریف میکنیم عمرش محدوده مثلا برای یک کلید با فشرده شدن اون یا برای فرم تا زمان باز بودن فرم و .........
پس عملا بعد از مدتی از بین میره در مورد فرم مثلا وقتی فرم بسته میشه از بین میره. پس واسه دفعه بعد حتما باید از جایی خونده بشن. من تا حالا راهی بغیر از خوندن از یک دیتا بیس حالا یا اکسل یا لکسس یا هر جایی دیگه ای تا حالا راهی ندیدم شایدم بشه اما من نمیدونم.

m.estreji
2013/12/25, 19:03
با درود
من شاید سوادم قد نمیده . اما تا اونجا که سواده نم کشیده ما میگه ما یه متغییر رو که تعریف میکنیم عمرش محدوده مثلا برای یک کلید با فشرده شدن اون یا برای فرم تا زمان باز بودن فرم و .........
پس عملا بعد از مدتی از بین میره در مورد فرم مثلا وقتی فرم بسته میشه از بین میره. پس واسه دفعه بعد حتما باید از جایی خونده بشن. من تا حالا راهی بغیر از خوندن از یک دیتا بیس حالا یا اکسل یا لکسس یا هر جایی دیگه ای تا حالا راهی ندیدم شایدم بشه اما من نمیدونم.
با سلام خدمت شما
جناب اسماعیلی بنده قبلا این کار رو انجام دادم
یه برنامه طراحی کرده بودم واسه یه شرکت پخش دارو و زمان انقضا براش گذاشته بودم و چون با گذاشتن انقضا اگر تاریخ رو به عقب برگردونن خیلی راحت کرک میشه اومدم یه کد نوشتم که با ورود به نرم افزار یه dword تو رجیستری میساخت و تاریخ رو وارد میکرد به این ترتیب اگر تاریخ رو عقب میکشیدن و تاریخ عقب تر از تاریخ ثبت شده تو ریجیستری میشد نرم افزار دیگه باز نمیشد. برای مشکل این دوستمون هم میشه از این طریق استفاده کرد .

Amir Ghasemiyan
2013/12/25, 21:57
با سلام خدمت شما
جناب اسماعیلی بنده قبلا این کار رو انجام دادم
یه برنامه طراحی کرده بودم واسه یه شرکت پخش دارو و زمان انقضا براش گذاشته بودم و چون با گذاشتن انقضا اگر تاریخ رو به عقب برگردونن خیلی راحت کرک میشه اومدم یه کد نوشتم که با ورود به نرم افزار یه dword تو رجیستری میساخت و تاریخ رو وارد میکرد به این ترتیب اگر تاریخ رو عقب میکشیدن و تاریخ عقب تر از تاریخ ثبت شده تو ریجیستری میشد نرم افزار دیگه باز نمیشد. برای مشکل این دوستمون هم میشه از این طریق استفاده کرد .

سلام دوست عزيز
ميشه لطف كنيد نمونه كدشو اينجا قرار بدين؟

hosseinamerey
2013/12/25, 23:11
دوست عزیز کدهاتو به عنوان نمونه بذار کمکت کنیم

امين اسماعيلي
2013/12/26, 15:11
با درود
فک کنم منظور من رو بد متوجه شدین. من نمیگم نمیشه کاری کرد . میشه اما باید بلاخره از یه جایی خونده بشه. اون روش دوت عزیز هم بلاخره در یه فایلی یه چیزی یه ذخیره انجام شده و بعد بازخوانی شده. اون روش شما رو هم من متاسفانه کار نکردم. بازم معذرت که راهی به ذهن من نمیرسه

Nima
2014/01/05, 12:56
با سلام خدمت دوستان
در کد زیر با استفاده از ایونت QueryClose محتویات تکست باکس 1 و 2 بعد از بسته شدن فایل در رجیستری ذخیره میشه و در باز کردن مجدد فایل محتویات در تکست باکسها نمایش داده میشوند:

'Saves the contents of the TextBox when closing the UserForm
Private Sub UserForm_QueryClose(Cancel As Integer, CloseMode As Integer)
SaveSetting "My parametres", "TextBox1", "Valeu TextBox1", TextBox1.Value
SaveSetting "My parametres", "Textbox2", "Valeu TextBox2", TextBox2.Value
End Sub

'Retrieves the value of the key when opening the UserForm
Private Sub UserForm_Initialize()
TextBox1.Value = GetSetting("My parametres", "TextBox1", "Valeu TextBox1")
TextBox2.Value = GetSetting("My parametres", "TextBox2", "Valeu TextBox2")
End Sub