PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بالا رفتم حجم فایل اکسل

ali65e
2013/12/31, 08:36
با سلام و عرض احترام خدمت دوستان و اساتید محترم
دوستان گرامی حجم فایله اکسلی که تهیه کرده ام ،تقریبا بالا رفته است(یک مگ)وهمین مشکل باعث شده است که برای اجرای این فایل در بعضی کامپیوترها مشکل بوجود آید(بعلت سنگینی فایل).دوستان آیا راهی وجود دارد که کمی حجم فایل رو کاهش بدم؟

Alireza
2013/12/31, 08:50
سلام
راه های مختلفی برای اینکار هست ولی بهترین راه خلاصه کردن فرمولها کم کردن گرافیک و دیتاولیدیشن هست
معمولا هر چقدر هم حجم اطلاعات زیاد باشه حجم فایل اینقدر زیاد نمیشه
احتمالا در ذخیره دیتا بیس اشکالاتی دارید

ali65e
2013/12/31, 10:40
سلام
راه های مختلفی برای اینکار هست ولی بهترین راه خلاصه کردن فرمولها کم کردن گرافیک و دیتاولیدیشن هست
معمولا هر چقدر هم حجم اطلاعات زیاد باشه حجم فایل اینقدر زیاد نمیشه
احتمالا در ذخیره دیتا بیس اشکالاتی دارید
دوست عزیز منظورتون از کم کردن گرافیک ها چیه؟آیا منظورتون نمودارهاو اشکال هست؟دوست عزیز من ماکروهای زیادی داخل این فایلم هست ،مشکل از ماکروها هم آیا میتونه باشه؟

~M*E*H*D*I~
2013/12/31, 10:47
عمده ومواردی که موجب بالا رفتن حجم میشن تصاویر (نمودارها،اشکال) و فرمت ها هستند ، استفاده از فرمولهای آرایه ای و حافظه دار (RAND(), NOW(), TODAY()OFFSET(), CELL(), INDIRECT(), INFO() ) منجر به بالا رفتن حجم میشن ، اما به نظر من مورد شما فرمت ها هستند پشنهادم اینه که برای محدوده های خالی از دستور clear استفاده کنید یا به صورت دستی همه ستونها و سطرهای خالی رو پاک کنید

ali65e
2013/12/31, 11:40
عمده ومواردی که موجب بالا رفتن حجم میشن تصاویر (نمودارها،اشکال) و فرمت ها هستند ، استفاده از فرمولهای آرایه ای و حافظه دار (RAND(), NOW(), TODAY()OFFSET(), CELL(), INDIRECT(), INFO() ) منجر به بالا رفتن حجم میشن ، اما به نظر من مورد شما فرمت ها هستند پشنهادم اینه که برای محدوده های خالی از دستور clear استفاده کنید یا به صورت دستی همه ستونها و سطرهای خالی رو پاک کنید

سلام مجدد
آقای وطن پرست میشه کمی در مورد دستور clearتوضیح بفرمایید.چطوری میتونم این دستور رو برای همه ی فایلم اجراش کنم؟

~M*E*H*D*I~
2013/12/31, 19:39
در محیط VBA وارد میشی و محدوده ای که میخوای با دستور زیر پاک میکنی ، محدوده رو باید خودت انتخاب کنی این مثال فرضیه

sub test()

sheet1.range("A1:B25").Clear

end sub

Ali Parsaei
2013/12/31, 23:54
جناب ali65e سلام،
تا آنجايي که من سوالات شما را اين چند وقت پي گيري مي کردم برداشتم اين است که يک سري اطلاعات کامل را از حيطه کاري خود در يک فايل جمع کرده ايد و هر جايي به مشکل برخورديد بالاخره حلش کرديد ولي همين مطلب حجم فايل را بسيار سنگين کرد زيرا در فايلتان احتمالا" همه چيز از فرمول نويسي و توابع حافظه بر! و فرمتهاي شرطي و ... پيدا مي شود، ولي راستش کار شما کاري است که بايد با يک نرم افزار بانک اطلاعاتي مانند اکسس طراحي شود. وقتي اکسل را باز مي کنيد تمام اطلاعات فايلتان را روي حافظه مي آورد و آن را پر مي کند، ولي در اکسس اطلاعات در بانکهاي اطلاعات جداگانه است و فقط قسمتي که مي خواهيد را روي حافظه مي آورد، تا آنجا که من به فکرم مي رسد اگر اسرار داريد با اکسل کار کنيد بايد اطلاعات خود را بين چند فايل تقسيم کنيد وگرنه مشکل پابرجا خواهد بود. نهايت اين است که چند سلول را بين فايلها به هم لينک دهيد.

ali65e
2014/01/01, 16:01
جناب ali65e سلام،
تا آنجايي که من سوالات شما را اين چند وقت پي گيري مي کردم برداشتم اين است که يک سري اطلاعات کامل را از حيطه کاري خود در يک فايل جمع کرده ايد و هر جايي به مشکل برخورديد بالاخره حلش کرديد ولي همين مطلب حجم فايل را بسيار سنگين کرد زيرا در فايلتان احتمالا" همه چيز از فرمول نويسي و توابع حافظه بر! و فرمتهاي شرطي و ... پيدا مي شود، ولي راستش کار شما کاري است که بايد با يک نرم افزار بانک اطلاعاتي مانند اکسس طراحي شود. وقتي اکسل را باز مي کنيد تمام اطلاعات فايلتان را روي حافظه مي آورد و آن را پر مي کند، ولي در اکسس اطلاعات در بانکهاي اطلاعات جداگانه است و فقط قسمتي که مي خواهيد را روي حافظه مي آورد، تا آنجا که من به فکرم مي رسد اگر اسرار داريد با اکسل کار کنيد بايد اطلاعات خود را بين چند فايل تقسيم کنيد وگرنه مشکل پابرجا خواهد بود. نهايت اين است که چند سلول را بين فايلها به هم لينک دهيد.
سلام.ممنون علی جان که اینقدر با دقت و حوصله به مشکلات و سوالات کاربران نگاه می کنید.بله علی جان دقیقا همینجوری است که شما می فرمایید.فایلی که الان توسط بنده طراحی شده ،سرشار از ماکروها و فرمول می باشد که همین مسئله متاسفانه باعث سنگینی فایلم شده.بله علی آقا من از اول باید این فایل رو توو اکسس طراحی می کردم.حالا هم واقعیتش دیگه راه برگشتی ندارم که بخوام دوباره از اول توو اکسس طراحی کنم.چون واقعیتش دیگه خسته شدم.الان دقیقا 1 ماهه که هیچ جا نرفتم و مشغول طراحی این فایل هستم.بله علی جان انگاری چاره ای دیگه جز تقسیم کردن فایلم به چند فایل ندارم.ممنون بازم