PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كد بمب در اكسل

paz
2010/11/13, 14:53
با سلام
دوستان من مي خواهم واسه برنامه ودم يه بمب تعريف كنم با كد vba آيا كسي مي تواند مرا در اين امر ياري نمايد .منظورم از بمب اين است كه برنامه در زمان مشخص منهدم گردد ممنون ميشم كد رو برام بنويسيد

mrexcel
2010/11/14, 07:39
شما خيلي موضوع تخريبي ان را غليظ گفتيد يك كم موضوع پيچيده ميشه .
ولي براي اين كار بايد با استفاده از تاريخ كامپيوتر بايد اين عمل انجام بگيرد كه در تاريخ مشخص كه شما تعريف ميكنيد در رخداد open اين فايل بايد تعريف نمود . كه فايل minimize گردد سپس تمام اطلاعات اين فايل delete و فايل save گردد . اين كد را در درون يك if بايد بنويسيم . البته ممكن است هزار فايل را 1000 نفر به 1000 مدل بنويسند من نظرم اين بود . براي اين كار بايد حداقل آشنائي با ويژوال بيسيك را داشته باشيد

shamsololama
2010/11/14, 08:26
با درود فراوان

همانطور که استاد نیز فرمودند با کدنویسی می توانی این کار را انجام دهی و یا از تاریخ کامپویتر استفاده کنید و یا تعداد باز شدن او استفاده از این فایل که مثلا بعد از اینکه 10 بار این فایل را باز کرده و استفاده کند در یازدهمین مرتبه اگر باز شد فایل یا کاملا پاک شده و سیو شود و یا قفل شده و اخطار باطل شدن فایل را بدهد و نیاز به ریجستر کردن و ورود پسورد باشد تا به آن فایل دسترسی پیدا کند
دقیقا همین کار را در پنج سال پیش برای کسی که یک لیست را از من خواسته بود و نمی توانستم آن لیست را به او ندهم انجام دادم تا پس از یک روز آن فایل منهدم شود.
در صورت نیاز فایل نمونه را برایتان ارسال میکنم

paz
2010/11/14, 09:53
از اينكه با استادان بزرگ اكسل در ايران هم كلام هستم و از اينكه مي بنيم با اين خضوع و خشوع جواب تمام سوالات اعضا رو مي دن بخودم مي بالم كه در چنين سايت بزرگي عضو كوچكي هستم اميد دارم كه اين حقير هم روزي بتوانم عنصر مثبتي در اين سايت گردم

shamsololama
2010/11/14, 11:05
با درود فراوان

نمونه فایل را آماده کرده ام که اعتبار آن تا تاریخ 2010/11/16 است و بعد از آن فایل انقضا شده و تمام دیتاهای آن از بین می رود و قابل استفاده نخواهد بود
سورس این فایل باز بوده و می توانید نمونه کد ها را ببینید

فایل ضمیمه:

[attachment=104]

paz
2010/11/29, 13:19
استاد من فرمول رو گم كردم و فايل شنا هم كه تاريخ آن گذشته است و نمي توان مشاهده نمود مي شود لطف كنيد مراحل را پله پله و همينطور فرمول را برايم توضيح دهيد و ارسال كنيد

paz
2010/11/29, 13:21
استاد من فرمول را گم كردم و فيل شما هم باز نمي شود مي شود منت گذاشته و مراحل را بطور ساده برايم توضيح يا عكسش را برايم بفرستيد و فرمول را هم مجدد بنويسيد و برايم ارسال كنيد معذرت مي خوام ياد نگرفتم هنوز؟

mahsa shayesteh
2012/03/30, 11:37
سلام به دوستای عزیز

استاد عزیز آقای شمس العلما زحمت کشیدن یه فایل برای منقضی شدن فایل گذاشتن که به درد کاربرای قدیمی میخورده لطفا به فکر کاربرای جدید هم باشن اگه لطف کنن کد فایل رو تو تایپیک بذارن ممنون میشم

shamsololama
2012/04/03, 08:16
با درود فراوان

فایل را تغییر دادم و یک کلید هم بهش اضافه کردم تا زمانی که تاریخ انقضاء آن گذشت باز هم برای باز کردن آن مشکلی نداشته باشید

البته این تاریخ انقضاء در این فایل روشی ساده بوده و همچنین برای دور زدن آن هم کار بر با عقب کشیدن تاریخ سیستم می تواند آن را باز کند که با تغییراتی در کد می توان کاری کرد که با عقب کشیدن تاریخ هم دیگه آن فایل باز نشه

کدی که در این فایل قرار داده بودم هم همین جا نوشتم تا اگر در مورد کد سئوالی دارید بفرمائین تا در خدمتون باشم

این کد در اونت اوپن ورک بوک قرار داده شده یعنی کد را جایی قرار دادیم و نوشتیم که با باز شدن فایل این کدها اجرا بشن همون طور که می دونید وقتی تو صفحه کد نویسی روی در قسمت وی بی پروجکت اگر روی This Workbook دوبل کلید کنید وارد صفحه کد نویسی وروک بوکتون می شین که اونجا اونتهای مختلفی داره که از مکبو باکس بالای صفح سمت راست می تونید آنها رو ببینید که یکی از آنها اونت اوپن هست
در این کد یک شرط نوشته شده که اگر Now() یعنی تاریخ جاری سیستم از یک تاریخ کخ مشخص کردیم بزرگتر شد بیاد با یک حلقه که از یک تا تعداد شیتهای که داریم دور بخوره و تمام سلهای آن شیت را پاک کنه و در نهایت فرمی که طراحی کردیم رو باز کنه تو آن فرم که کدی نوشتیم که با کلید کردن آن ورک بوک رو سیو میکنه و از آن خارج میشه
Private Sub Workbook_Open()
Dim i

If Now() > "2013/11/16" Then
For i = 1 To Sheets.Count
Sheets(i).Cells.Clear
ActiveWorkbook.Save
Next i
UserForm1.Show
End If
End Sub
کدی شبیه به کد قبلی در اونت سلکشن چنج هم قرار دادیم که با کلید روی هر سل دوباره فرم باز بشه از کار کردن با فایل جلوگیری کنه

Private Sub Workbook_SheetSelectionChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
If Now() > "2013/11/16" Then
UserForm1.Show
End If
End Sub

این هم کدهای که در یوزرفرم استفاده شده

سیو کردن فایل و بستن فایل
Private Sub CommandButton1_Click()
ActiveWorkbook.Save
ActiveWorkbook.Close
End Sub

این کد رو گذاشتم که بتونید فرم رو ببندین و از فایلا استفاده کنید
Private Sub CommandButton2_Click()
End
End Sub

این کد را که در اونت خروج از فرم قراردادیم برای اینکه با زدن ضربدر قرمز نشه فرم را بست
Private Sub UserForm_QueryClose(Cancel As Integer, CloseMode As Integer)
Cancel = True
End Sub

اگر سئوالی بود در خدمت شما هستم

فایل نمونه:
[attachment=527]

taknavaz123
2012/05/08, 09:38
جناب آقاي شمس العلما ميشه نمونه فايلي رو بذاريد كه مثلا بعد از تعداد معيني باز شدن بعدش ديگه اطلاعات از بين برن.
به جاي تاريخ ، تعداد دفعات باز شدن

سبحاني
2015/07/26, 14:17
با سلام
مي تونم اين پست خيلي قديميه ولي هره كدها رو نوشتم عمل نكرد لطفا يه نمومه براي ارسال كنيد يا توسايت بذاريد
با تشكر از سايت بسيار عالي شما
ايميل بنده imamali.mofid@gmail.com

mokaram
2015/07/26, 14:34
کدهایی که استاد شمس در پست 9 بیان کردن در فایل پیوست قابل مشاهده هست

اگه رو فایل کار کنید می تونید به جاهای بهتری هم برسید

majid_mx4
2015/07/26, 16:43
با سلام

ضمن تشکر از تمامی دوستان بخصوص دوست و استاد گرانقدر آقای شمس العلما

حذف اطلاعات در شیت ها نظر خوبیه ، ولی به نظر بنده با اطلاعات نباید شوخی کرد بهترین راه حذف یوزرفرم ها و یا ماکرو های مهم که کلا فایل را بهم می ریزه ( ضمن حفظ اطلاعات یوزر )و دیگر قابل استفاده نمیکنه خیلی بهتر .

با تشکر میر

mansoor
2015/12/21, 12:18
با سلام خدمت استاد عزيز.ميشه نحوه كار با بمب اكسل را بصورت تصويري هم بگذاريد يا از محيط ويندوز در هنگام كار با آن فيلم بگيريد.باتشكر

arashkian
2017/01/22, 14:02
خیلی ممنون یه سوال چرا تمام فایل های آقای شمس العما پاک شده و با یه فایل بی ربط عوض شده

دکتر علیزاده
2021/12/08, 10:27
با درود فراوان

نمونه فایل را آماده کرده ام که اعتبار آن تا تاریخ 2010/11/16 است و بعد از آن فایل انقضا شده و تمام دیتاهای آن از بین می رود و قابل استفاده نخواهد بود
سورس این فایل باز بوده و می توانید نمونه کد ها را ببینید

فایل ضمیمه:

[attachment=104]

سلام استاد عزیز
این فایل تاریخش گذشته است لطف کرده تاریخش رو تمدید کن دوباره بزار استفاده کنیم

generalsamad
2021/12/08, 14:56
با سلام
در پست 12 فایل ضمیمه شده است کافی است به محیط ویژوال رفته و رویدادهای ورک بوک و ورک شیت را ببینید