PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تلفیق متن درونسلولهای یک ستون یا ردیف در یک سلول با استفاده از concatenate و transpose

Nima
2014/01/14, 09:24
با سلام فرض کنید که شما قصد تلفیق متون درون سلولهای یک ستون مثلa1:a10 را دارید برای اینکار میتونید به شکل زیر عمل کنی:

=concatenate(transpose(a1:a10))

البته نکته این کار اینجاست که باید بعد از نوشتن transposeو انتخاب محدوده مورد نظر قبل از فشردن کلیدenter ابتدا قسمت مربوط به تابع transpose را انتخاب کنید و کلیدF9 را بزنید و علامتهای "{}" را از دو طرف حذف کنید و بعد کلید enter را بزنید.

برای اضافه کردن کاما یا فاصله بین متن هر سل میتونید فرمول رو به شکل زیر بنویسید:

=CONCATENATE(TRANSPOSE(A1:A18&",")) یا =CONCATENATE(TRANSPOSE(A1:A18&" "))

اگر متنها در سلولهای یک ردیف باشد مثل: A1:K1 فرمول بدون transpose نوشته میشود:

=CONCATENATE(A1:k1)

ولی باز هم قبل از زدن کلید enter باید ابتدا محدوده (A1:k1) را سلکت کرده و کلید F9 را بزنید و بعد از حذف براکت ها کلید اینتر را بزنید

یک نکته قابل توجه این هست که این فرمول قابلیت recalculate نداره یعنی برای استفاده های بعدی باید فرمول دوباره نوشته بشود.

منبع: chandoo.org

Behnam
2014/01/14, 10:13
محمد جان کلا این قضیه منطقی نیست،یعنی به کار نمیاد!
اولا که به قول خودت قابلیت recalculate نداره،ثانیا اون جوابی که به ما میده در واقع تمامی اون محدوده رو داخل کوتیشن قرار میده تک تک
حالا یه سوال:
فرض کن ستون a من شامل حروف و اعداد است،از این فرمول که استفاده کردم حالا چجوری کوتیشن ها (") رو حذف کنم؟

Nima
2014/01/14, 10:34
محمد جان کلا این قضیه منطقی نیست،یعنی به کار نمیاد!
اولا که به قول خودت قابلیت recalculate نداره،ثانیا اون جوابی که به ما میده در واقع تمامی اون محدوده رو داخل کوتیشن قرار میده تک تک
حالا یه سوال:
فرض کن ستون a من شامل حروف و اعداد است،از این فرمول که استفاده کردم حالا چجوری کوتیشن ها (") رو حذف کنم؟

بهنام جان منظورتو از حذف کوتیشن ها متوجه نمیشم
تو جواب نهائی این فرمول هیچ کوتیشنی وجود نداره

Behnam
2014/01/14, 10:52
2006
نمیدونم شاید من اشتباه می کنم!!!

Nima
2014/01/14, 12:07
این تصویر نتیجه فرمول :

2008

khakzad
2014/07/22, 17:55
سلاام دوستان
من نتونستم اینو اجرا کنم :confused::confused::confused::confused::confused: :confused:
میشه راهنمایی کنید چطور مرحله به مرحله اجرا کنم؟؟؟؟

Behnam
2014/07/23, 10:22
خدمت شما خانوم خاکزاد
اول مطابق شکل زیر فرمول می نویسید
4143

بعد قسمت تابع transpose رو انتخاب می کنید
4144

سپس کلید f9 رو فشار میدید

4145

و بعد {} ها رو از اول و آخرش حذف می کنید و اینتر می زنید
4146

امين اسماعيلي