PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از تابع sumif در چند شیت

shabakeha
2014/01/16, 12:09
با سلام. اگر بخواهیم از تابع sum if استفاده کنیم و محدوده جستجومون در چند شیت باشه باید چطور تابع را بنویسیم؟ با تشکر.

Ali Parsaei
2014/01/16, 14:14
بايد مثال بزنيد، اينطوري تنها چيزي که مي توان گفت اين است که: در فرمول هر ارجاعي که به شيت ديگر شود بايد قبل از محدوده ارجاعي در فرمول نام شيت مقصد به اضافه علامت تعجب درج گردد، مثل: Sheet2!A2:A5

جمیل
2016/05/15, 22:44
سلام دقیقا" من هم همین مشکل را دارم
یک محدوده مشخص در بیست شیت بجای جمع با شرط خاص جمع شود

amir_ts
2016/05/15, 23:10
با سلام

تابع sumif رنج سه بعدی قبول نمیکنه به این منظور باید از ترکیب توابع برای رسیدن به هدف مورد نظر استفاده کنیم.با قرار دادن نام شیت ها در یک لیست و استفاده از توابع indirect -sumproduct به نتیجه میرسیم.
فایل نمونه رو ملاحظه کنید برای سه شیت نوشته شده میتونید برای تعداد دلخواه بسط بدید.

=SUMPRODUCT(SUMIF(INDIRECT("'"&$E$6:$E$8&"'!a2:a18");$A2;INDIRECT("'"&$E$6:$E$8&"'!b2:b18")))

Allen07
2018/11/29, 14:30
با سلام
من چندين work book دارم كه هركدوم شامل تعدادي اسم تكراري ولي با مبالغ مختلف در سلول كنارش هست. وقتي ميخام از همين فرمول جمع مبالغ هر فرد رو از تمام شيت عا در شيت جديد بيارم ميگه فرمول اشتباه هست.
اگر ممكنه فرمول و راهشو با جرييات توضيح بدين ممنون ميشم.

Amir Ghasemiyan
2018/12/01, 09:14
با سلام
من چندين work book دارم كه هركدوم شامل تعدادي اسم تكراري ولي با مبالغ مختلف در سلول كنارش هست. وقتي ميخام از همين فرمول جمع مبالغ هر فرد رو از تمام شيت عا در شيت جديد بيارم ميگه فرمول اشتباه هست.
اگر ممكنه فرمول و راهشو با جرييات توضيح بدين ممنون ميشم.

سلام دوست عزيز
با چند ورك بوك نميشه اينكار رو كرد. همه بايد داخل يك فايل باشند