PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جستجو بین چند شیت و انتقال مقادیر بین آنها

it_heidari
2014/01/19, 02:25
سلام خدمت اساتید محترم.
من یه فایل دارم که سه تا شیت داخل اون هست. در سطر اول شیت 1، یک هدر داریم که از a1 شروع و به mq1 ختم میشه. ما به ازای a1 تا mq1 در سطرهای 2 تا 1000 یک سری مقدار داریم که صفر یا غیر صفر اند.
میخواهیم مکان a1(در شیت 1) را در سطر اول شیت 2 جستجو کنه (جواب: سلول c1)، سلول c1 را به خاطر بسپاره و به شیت 3 بره و مقدار c1 را کپی کرده و در شیت 1 به جای محتوای سلول a2 مقدار c1 را کپی کنه. به همین ترتیب این کار رو برای d1 , e1 , f1 هم که مقادیر غیر صفر دارن انجام بده.
سطر اول شیت 1 که تمام شد برای سطر دوم شیت 1 هم (برای مقادیر غیر صفرش)، اینبار در سطر دوم شیت 2 دنبالش بگرده. الی آخر
فقط فایل رو ضمیم میکنم که منظورم واضحتر بشه.

komeilex
2014/01/19, 03:04
جواب سوال شما چند تا نکته داره.
اول اینکه باید چندتا تابع رو باهم ترکیب کنی و دوم برای اینکه فرمول شما پویا باشه و با درگ کردن جواب بده باید به آدرس دهی مطلق و نسبی توجه کنی.
من فرمول زیر رو تو سل a2 از sheet1 نوشتم و اونو ابتدا از a2 تا mq درگ گردم و بعدش تا سطر هزارم درگ کردم که البته ترتیبش مهم نیست و شما می تونی این کار رو برعکس انجام بدی:

IFERROR(INDEX(Sheet3!$A1:$MQ1,MATCH(Sheet1!A$1,She et2!$A1:$MQ1,0)),"")
تابع iferror هم برای اینه که جاهای خالی رو که فرمول error میده رو با خالی نشون بده.