PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اشکال تنظيمات data validation در حالت list

Ali Parsaei
2014/01/23, 19:39
سلام دوستان،
وقتي من data validation را به ليستي که تعداد خانه هايي بالاي 8 تا دارد ارجاع مي دهم، وقتي در خانه مورد نظر مثلث مربوطه را کليک مي کنم اگر تمام محدوده مورد ارجاع حاوي عدد باشد، 8 تاي اول را جلو ديد من قرار مي دهد ولي اگر خانه هايي خالي داشته باشد آن چيزي که جلو ديد قرار مي دهد اولين خانه خالي است! اين را هم ياد آوري کنم که اکسل من 2010 است و در 2013 نمي دانم چطور مي شود. فايل ضميمه را نگاه کنيد، در دو خانه سبز data validation نوشته ام و به ليستهاي بالايشان ربط داده ام آنها را مقايسه کنيد. آيا راهي هست که در هر دو حالت مقادير را از ابتداي ليست جلو ديد قرار دهد؟

~M*E*H*D*I~
2014/01/23, 21:06
قبلا یکی از دوستان هم این سوال رو در مورد 2013 مطرح کرده بود راه حل خاصی بنده ندیدم ، اما در مورد 2010 این اشکال وجود نداره شاید ایراد از پک آفیسی باشه که نصب کردید

امين اسماعيلي
2014/03/02, 14:11
با درود
بله این مورد وجود داره . اما راه حل
1- شما از فرمول offset استفاده کنی که هم محدوده لیستت رو پویا کنی یعنی تا هر جا پر باشه تو لیست بیاد .
2- یا اینکه یه نام default براش بزاری به این صورت که مثلا تو همین فایلت ابتدا قسمت error دیتا ولیدیشنت رو برداری بعد مثلا یه همچین فرمولی رو تو همون سل datavalidation بنویسی

=IF(C1<>"","----select----")