PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر مقدار سل‌های دیگر...

rahnemoun
2010/11/27, 21:49
چطور میشه بدون استفاده از ماکرو و فقط با استفاده از توابع اکسل فرمولی نوشت که مقدار سل دیگر رو بشه تغییر داد.
به عنوان مثال فرض کنید در سل a1 عددی نوشته شده و حالا در سل a2 می‌خواهیم فرمولی بنویسیم که اگر مقدار a1 کوچکتر از 5 بود، مقدار b1 برابر صفر بشه و اگر a1 بزرگتر از 5 بود، مقدار b1 برابر 1 بشه. نکته مهم اینه که در سل b1 نمی‌خوایم که فرمولی داشته باشیم و فقط مقدار 0 و 1 در اون باشه و فرمول سنجشی ما در سل a2 باشه.

مرسی _ رامین

mrexcel
2010/11/28, 07:41
در محيط اكسل همچنين موردي تعريف نشده است .عدم وجود بعضي چيزها در يك نرم افزار نقص نيست . مثلا محيط اكسل تايمر مثل ويژوال بيسيك نداره . دليلش اين هست كه با هر تغيير سلول كل فايل calculate ميشه و هيچ اقدامي نميشه انجام داد . بنابراين با منطق نرم افزار تطابق نداره .

rahnemoun
2010/11/29, 22:29
ممنون از جوابت ولی من دنبال پیدا کردن نقص تو اکسل نبودم! در ارتباط با کاری که می‌خواستم انجام بدم به این مشکل برخوردم. فکر کردم اینجا بپرسم شاید به جوابی برسم...

رامین :heart:

shamsololama
2010/11/30, 08:22
با درود فراوان

وقتی از تابع استفاده میکنید تابع همان سلی که در آن تابع خود را نوشته اید مقدار دهی میکند و نمی توان با این تکنیک سلی دگر که فورمول نویسی نشده را تغییر داد مگر اینکه تابعی جدید را بصورت Addin به اکسل اضاف کنی که این کار را در برنامه دیکشنری که با آفیس اضافه می شود انجام داده ام که فکر میکنم در همین سایت هم نمونه آن قرار داد شده است.
ولی کاش دلیل استفاده و نیاز خود را در این مورد می گفتی تا بهتر بشود روی این مسئله صحبت کنیم و یا راه حلی که که جایگزین آن باشد را پیدا کنیم
و اینکه با وجودی که با ماکرو این کار را به سادگی می شود انجام داد چرا نمی خواهید از ماکرو استفاده کنید؟

rahnemoun
2010/12/04, 00:05
با درود فراوان

وقتی از تابع استفاده میکنید تابع همان سلی که در آن تابع خود را نوشته اید مقدار دهی میکند و نمی توان با این تکنیک سلی دگر که فورمول نویسی نشده را تغییر داد مگر اینکه تابعی جدید را بصورت Addin به اکسل اضاف کنی که این کار را در برنامه دیکشنری که با آفیس اضافه می شود انجام داده ام که فکر میکنم در همین سایت هم نمونه آن قرار داد شده است.
ولی کاش دلیل استفاده و نیاز خود را در این مورد می گفتی تا بهتر بشود روی این مسئله صحبت کنیم و یا راه حلی که که جایگزین آن باشد را پیدا کنیم
و اینکه با وجودی که با ماکرو این کار را به سادگی می شود انجام داد چرا نمی خواهید از ماکرو استفاده کنید؟

با ماکرو که مشخصه، خیلی راحته.
من عادت کردم که برای کارهای خیلی کوچولو هم ماکرو بنویسم ولی می خوام بعد از این از توابع اکسل بیشتر استفاده کنم و منظورم از این سوال این بود که همونجور که خودتون گفتید، ببینم آیا میشه از طریق توابع اکسل به سل های دیگه دسترسی داشت و اونها رو مقداردهی کرد یا نه؟

رامین :heart:

shamsololama
2010/12/04, 07:25
با درود فراوان
بله چنین کاری با تابع شدنی نیست

و قابل عرض است که بیشتر توابعی که در اکسل وجود دارد در همان ماکرو نویسی هم قابل استفاده و قابل اجراست