PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمایش فرمول های دستکاری شده

razemana
2014/02/05, 23:53
با سلام ، آیا روشی وجود دارد که بتوان به کمک آن از صحت فرمول هایی که در سلول ها داده ایم مطمئن شوم یعنی اینکه امکانش هست که در صورت اینکه پیمانکار فرمول ها را دستکاری کرده باشد، مثلا رنگ آن سلول تغییر کند یا خلاصه یه جوری متوجه تغییرات ایجاد شده در فرمول شوم ؟

حسام بحرانی
2014/02/06, 00:10
با سلام ، چرا سلول های حاوی فرمول رو قفل نمی کنید تا از هر نظر خیالتون راحت باشه ؟!
با سپاس
ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ (http://forum.exceliran.com/member.php?u=10018)

Amir Ghasemiyan
2014/02/06, 00:26
با سلام ، آیا روشی وجود دارد که بتوان به کمک آن از صحت فرمول هایی که در سلول ها داده ایم مطمئن شوم یعنی اینکه امکانش هست که در صورت اینکه پیمانکار فرمول ها را دستکاری کرده باشد، مثلا رنگ آن سلول تغییر کند یا خلاصه یه جوری متوجه تغییرات ایجاد شده در فرمول شوم ؟

سلام دوست عزيز

روشي كه جناب بحراني گفتن قطعا روش مناسب تري هست ولي چنانچه بخواين متوجه تغييرات در فايل بشيد ميتونين از اين روش استفاده بفرماييد:
وارد تب review بشيد. اولين گزينه سمت راست يعني track changes رو انتخاب كنيد.
از اين قسمت ميتونين به خواسته مورد نظرتون برسيد. اگر تنظيمات اين بخش براتون مبهمه بگين تا توضيح بدم

razemana
2014/02/06, 22:02
با تشکر از دوستان ، هر کاری کردم نتونستم سلولو قفل کنم ،قفل میشه ولی داده رو تو سلول های دیگه نمیتونم وارد کنم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم ، امیر خان روشی که فرمودینو امتهان کردم ولی وقتی track changes رو میزنم خطا میده،ممنون

Amir Ghasemiyan
2014/02/06, 22:11
با تشکر از دوستان ، هر کاری کردم نتونستم سلولو قفل کنم ،قفل میشه ولی داده رو تو سلول های دیگه نمیتونم وارد کنم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم ، امیر خان روشی که فرمودینو امتهان کردم ولی وقتی track changes رو میزنم خطا میده،ممنون

سلول هاي ديگتون هم احتمالا قفل هستن يا موقع قفل كردن تيك مربوط به قابليت انتخاب سلول هاي قفل نشده رو برداشتين.

در مورد ارور لطف كنيد بفرماييد چه اروري ميده يا اگر ممكنه يك شات از ارور قرار بدين

razemana
2014/02/06, 23:00
2334 این پیغامو میده ،ممنون

Amir Ghasemiyan
2014/02/06, 23:21
2334 این پیغامو میده ،ممنون

متن اين پيغام رو يه نگاهي بندازين دوست عزيز
كامل مشخص كرده بايد چكار كنيد. تنظيماتي در excel option بايد انجام بدين كه راهنماييتون كرده دقيقا چه كاري بايد بكنيد

razemana
2014/02/06, 23:41
امیر خان پیداش کردم ،تیکشو برداشتم درست شد ،حالا باید چیکار کنم؟ ،با تشکر

Amir Ghasemiyan
2014/02/06, 23:47
امیر خان پیداش کردم ،تیکشو برداشتم درست شد ،حالا باید چیکار کنم؟ ،با تشکر

هيچي ديگه. تمومه. شما اين گزينه رو كه فعال كنيد، هر تغييري كه در سلول ها بوجود بياد مشخص ميكنه
فكر نكنم نكته مبهمي وجود داشته باشه

حسام بحرانی
2014/02/07, 05:54
با تشکر از دوستان ، هر کاری کردم نتونستم سلول رو قفل کنم ،قفل میشه ولی داده رو تو سلول های دیگه نمیتونم وارد کنم . اگه راهنمایی کنین ممنون میشم ، امیر خان روشی که فرمودین رو امتحان کردم ولی وقتی track changes رو میزنم خطا میده،ممنون

با سلام ، با توجه به اینکه قفل کردن یک محدوده یا سلول های خاصی از یک شیت ، مشکلی است که خیلی از کاربران با آن مواجه هستند و حقیقتاً مطلب کارآمد و مفیدی هست ، علیرغم اینکه در تالار به کرات در مورد آن بحث شده ، مجدداً بدلیل اهمیت موضوع ، آن را توضیح می دهم . برای Unprotect کردن قسمت هایی از شیت که مورد نیاز است بدین ترتیب عمل می نماییم ؛ ابتدا قسمت های مورد نظر را که قصد داریم قفل نشود و قصد ورود اطلاعات را در آن داریم ، انتخاب نموده و سپس با کلیک راست ، و انتخاب گزینه Format Cells به ترتیب شماره ها در عکس های زیر عمل نموده و آن قسمت ها را Unlocked می نماییم ، یعنی تیک Locked را بر می داریم :

2335

2336

و سپس به طریق زیر کل شیت را قفل می کنیم ( اجباری ) :

2337

2338

امیدوارم مفید بوده باشد .
با سپاس
ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ (http://forum.exceliran.com/member.php?u=10018)