PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره کار با بانک اطلاعاتی اکسس

mokaram
2014/02/09, 13:54
با سلام خدمت دوستان
تو فایل پیوست اطلاعات از طریق اکسل وارد اکسس میشه حالا سوالام اینه که :
-1 چطوری میشه برای یه فرد خاص تو یه بازه زمان مشخص ، اطلاعات خریدش را بیرون کشید مثلا سعید از تاریخ x تا Y چند مورد خرید داشته
-2 چطوری میشه اطلاعات یه فیلد از اکسس را به کمبو باکسی از اکسل داد ( تو مورد یک به کارمون میاد مثلا یه کمبو بزارم تو فرم و اسامی مشتریان وارد کمبو بشه )
-3 تو فرم دو چطوری میشه با زدن کد مشتری، نام مشتری از جدول customer در اکسس فراخونی بشه (این کار را تو اکسل با vlookup انجام میدادم)
ممنون

~M*E*H*D*I~
2014/02/09, 19:16
فایل پیوست رو فرم سومی که ایجاد شده همه سوالات پاسخ داده شد.

mokaram
2014/02/13, 09:50
یه سوال دیگه :
فرض کنید یه باکسی داریم به اسم شماره رسید و تنظیم کردیم که اول هر ماه از اول شماره بندازه (مثلا عدد ماه را بگیره ودو صفر بعدش و عدد یک مثل 7001،7002 و با شروع ماه آبان به شکل 8001،8002 تا آخر) من این کارا تو اکسل به این صورت انجام میدادم که ردیف آخر را میپرفتم و یکی اضافه میکردم حالا تو اکسس چطوری این کار را بکنم
ممنون امیدوارم که مطلب را تونسته باشم برسونم

~M*E*H*D*I~
2014/02/13, 12:09
یه سوال دیگه :
فرض کنید یه باکسی داریم به اسم شماره رسید و تنظیم کردیم که اول هر ماه از اول شماره بندازه (مثلا عدد ماه را بگیره ودو صفر بعدش و عدد یک مثل 7001،7002 و با شروع ماه آبان به شکل 8001،8002 تا آخر) من این کارا تو اکسل به این صورت انجام میدادم که ردیف آخر را میپرفتم و یکی اضافه میکردم حالا تو اکسس چطوری این کار را بکنم
ممنون امیدوارم که مطلب را تونسته باشم برسونم

یعنی میخوای این باکس رو تو اکسس ایجاد کنی یا نه تو اکسل هست ومیخوای اطلاعاتش بره تو اکسس؟

mokaram
2014/02/13, 13:26
تو اکسس میخوام ایجاد کنم که بعدا بتونم گزارش بگیرم؟
یه سوال دیگه من اومدم جای کد با نام را عوض کردم یعنی با انتخاب کد از کمبو باکس نام مشتری را بیاره ولی هر کاری کردن نشد و ارور میده Type Mismath ....... دلیلش چیه؟

~M*E*H*D*I~
2014/02/13, 19:02
تو اکسس میخوام ایجاد کنم که بعدا بتونم گزارش بگیرم؟
یه سوال دیگه من اومدم جای کد با نام را عوض کردم یعنی با انتخاب کد از کمبو باکس نام مشتری را بیاره ولی هر کاری کردن نشد و ارور میده Type Mismath ....... دلیلش چیه؟

برای بخش اول دقیق متوجه نشدم منظور چی است ، بخش دوم کد عدد بود ولی نام استرینگ و نیاز به کوت داره به مثال هایی که قبلا زدم رجوع کنی متوجه میشی مثلا نحوه فیلتر کردن بر اساس نام شهر تو مثال ها

mokaram
2014/02/15, 11:33
توضیح بیشتر قسمت اول:
میخوام یه باکس به فرم اکسل اضافه کنم هم چنین فیلدی با همین مشخصات به بانکم ( اکسس) که باکسه خودش دونه دونه عدد اضافه کنه یعنی الان عدد جاری 7001 هست برای ثبت بعدی بشه 7002

~M*E*H*D*I~
2014/02/15, 12:43
توضیح بیشتر قسمت اول:
میخوام یه باکس به فرم اکسل اضافه کنم هم چنین فیلدی با همین مشخصات به بانکم ( اکسس) که باکسه خودش دونه دونه عدد اضافه کنه یعنی الان عدد جاری 7001 هست برای ثبت بعدی بشه 7002

خوب این داده ها به یک فیلد در اکسس اضافه میشه از طرفی تعداد آیتم های این فیلد رو می تونی با رکوردست بشماری کافی 7000 رو با تعداد رکوردها جمع کنی و یکی بهش اضافه کنی ، یا با استفاده از یک متغیر این کار رو انجام بدی مثلا a=1 رو بدی و هر بار یکی بهش اضافه کنی و با 7000 جمع کنی

mokaram
2014/02/17, 20:00
من همچنان نتونستم با زدن کد نام مشتری را برام بیاره
جناب وطن پرست میشه رو فایل پیوست نظرتون را بدید و بگید مشکل از کجاست
ممنون

~M*E*H*D*I~
2014/02/18, 07:47
وقتی میخوای بر اساس کد اسم رو فیلتر کنی اینطور باید تفسیر کنی

انتخاب کن اسمی را که کد آن کدx باشد

"Select Fname From Exdata where Code= " & ComboBox1.Value

ولی اینطور تفسیر کردی

انتخاب کن کدی را که اسم آن کدx باشد

"Select code From Exdata where Fname= '" & ComboBox1.Value & "'"

mokaram
2014/02/18, 14:07
چطور میشه به آخرین رکورد از یه فیلد دسترسی پیدا کرد مثلا فیلد رسید بدونم آخرین رکوردش چی ثبت شده
ممنون

~M*E*H*D*I~
2014/02/18, 14:23
از طریق خصوصیت movelast میتونی به اخرین رکورد از رکوردست دست پیدا کنی

mokaram
2014/02/19, 08:32
ارور زیر را میده

~M*E*H*D*I~
2014/02/19, 11:21
بررسی کردم فعلا راهی به ذهنم نمیرسه تا به آخرین رکورد رسید اجالتا از sql و پیدا کردن ماکزیمم مقدار ستون کد استفاده کن تا راه دیگه ای پیدا کنم

strSQL = "select*from tablename where Code in (select max(Code) from tablename) "