PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب چند آیتم با هم و گزارش در pivot

amirmohammad
2014/02/24, 18:43
با سلام
دوستان من میخوام تو یکی از شیتها یه آیتم multiselect داشته باشم و بتونم تو Pivot از این آیتم گزارش بگیرم
مثلا تو شیت 1 یه مورد داشته باشم که یه شخص دو نوع بیماری داشته، آیا امکانش هست این دو نوع بیماری تو قالب یه لیست باکس باشه که بشه هر دو تا را علامت زد بعد ازش پیوت گرفت؟ الان به این شکل عمل میکنم که هر کدوم از بیماریها به عنوان بیماری1 و بیماری 2 تو دو تا سلول جدا ثبت میشه، که به این شکل یه سری مشکلات داره و مثلا ممکنه یه قرد 4 نوع بیماری داشته باشه که گزارش گیری ازش سخت میشه..تشکر

amirmohammad
2014/02/25, 22:36
دوستان کسی تو این زمینه نظری نداره؟

~M*E*H*D*I~
2014/02/26, 07:36
دوستان کسی تو این زمینه نظری نداره؟

راه های رسیدن به جواب زیاده مثلا یک نمونه از multiselect در فایل زیر میتونی ببینی ولی باید دید میتونی از این ایده برای کاری که مدنظر داری استفاده کنی یا نه اگر نشد یه نمونه کوچیک بذار تا بررسی بشه

amirmohammad
2014/02/26, 19:21
با سلام
فایل نمونه را پیوست کردم،
همانطور که میبینید تو شیت اول مشخصات افراد ثبت میشه، میخواستم طوری باشه که بتونیم لیست بیماری که به شکل سه ستون گذاشته شده به صورت مالتی سلکت باشه، یا اگه این امکان نیست موقع پیوت گرفتن تعداد بیماریها با هم جمع بشه، مثلا بعد نوشتن مشخصات افراد ممکنه 20نفر دیابت توو ستون بیماری اول نوشته شده باشه و 20 نفر دیگه تو ستون بیماری دوم..
موقع پیوت گرفتن بشه اینا را با هم ترکیب و به عنوان یه فیلد بیماری ازش گزارش گرفت.

~M*E*H*D*I~
2014/02/26, 19:47
با سلام
فایل نمونه را پیوست کردم،
همانطور که میبینید تو شیت اول مشخصات افراد ثبت میشه، میخواستم طوری باشه که بتونیم لیست بیماری که به شکل سه ستون گذاشته شده به صورت مالتی سلکت باشه، یا اگه این امکان نیست موقع پیوت گرفتن تعداد بیماریها با هم جمع بشه، مثلا بعد نوشتن مشخصات افراد ممکنه 20نفر دیابت توو ستون بیماری اول نوشته شده باشه و 20 نفر دیگه تو ستون بیماری دوم..
موقع پیوت گرفتن بشه اینا را با هم ترکیب و به عنوان یه فیلد بیماری ازش گزارش گرفت.

متوجه نشدم نتیجه گزارش چیه
خب یک فرد ممکنه سه تا بیماری داشته باشه
یکی هم یک نوع بیماری
در نهایت چه گزارشی باید ازش دربیاد؟:confused:

amirmohammad
2014/02/26, 21:36
متوجه نشدم نتیجه گزارش چیه
خب یک فرد ممکنه سه تا بیماری داشته باشه
یکی هم یک نوع بیماری
در نهایت چه گزارشی باید ازش دربیاد؟:confused:
درود
فرد خیلی اینجا اهمیت ندارهُ مهم تعداد بیماریه، مثلا تو شیت اول ممکنه تو بیماری اول 10 تا دیابت نوع 1 باشه، تو ستون دوم 20 تا نوع 1 و تو ستون سوم 5 تا نوع 1، حالا میخوام موقع گزارش گیری کل دیابت نوع1 ثبت شده را بهم بده

~M*E*H*D*I~
2014/02/26, 22:27
به راحتی از countif استفاده کن خب

amirmohammad
2014/02/27, 01:15
تشکر،
مهندس جان فرض کن ما تو شیت اول حدود 30 هزار رکورد داریم که ممکنه تو 100 منطقه مختلف سکونت داشته باشند، من باید بتونم مثلا از یک نوع بیماری پیوت بگیرم و بدونم مثلا تو منطقه 1 بیماری بیشتر تو کدوم گروه سنی و .....و اطلاعات شیت اول را از جنبه های مختلف تحلیل و بررسی کنم.حالا مشکل اینه که چون بیماری تو سه ستون مختلف ثبت میشه اگه مثلا بخوام یه پیوت از شیت اول بگیرم و مثلا بیام بیماری اول را بذارم تو قسمت ریپورت فیلتر، فقط و فقط بیماریهای فشارخون که در ستون بیماری اول شیت 1 انتخاب شده قابل تحلیله..و کسانی که بیماری فشارخونشون تو ستون دوم انتخاب شده تو پیوت نمیاد و قابل تحلیل نیست....نمیدونم منظورمو رسوندم؟:confused:

~M*E*H*D*I~
2014/02/27, 22:35
تشکر،
مهندس جان فرض کن ما تو شیت اول حدود 30 هزار رکورد داریم که ممکنه تو 100 منطقه مختلف سکونت داشته باشند، من باید بتونم مثلا از یک نوع بیماری پیوت بگیرم و بدونم مثلا تو منطقه 1 بیماری بیشتر تو کدوم گروه سنی و .....و اطلاعات شیت اول را از جنبه های مختلف تحلیل و بررسی کنم.حالا مشکل اینه که چون بیماری تو سه ستون مختلف ثبت میشه اگه مثلا بخوام یه پیوت از شیت اول بگیرم و مثلا بیام بیماری اول را بذارم تو قسمت ریپورت فیلتر، فقط و فقط بیماریهای فشارخون که در ستون بیماری اول شیت 1 انتخاب شده قابل تحلیله..و کسانی که بیماری فشارخونشون تو ستون دوم انتخاب شده تو پیوت نمیاد و قابل تحلیل نیست....نمیدونم منظورمو رسوندم؟:confused:

درود

اکه بتونی یک فایل نسبتا کامل تر + آیتم هایی که میخوای تو گزارش داشته باشی آپ کنی سعی میکنم یک داشبورد براش طراحی کنم

amirmohammad
2014/02/28, 00:43
درود

اکه بتونی یک فایل نسبتا کامل تر + آیتم هایی که میخوای تو گزارش داشته باشی آپ کنی سعی میکنم یک داشبورد براش طراحی کنم
این فایلو خودم طراحی کردم واسه آمار و اطلاعات خانوار، که تو برگه اولی(اصلی) اطلاعات ثبت میشه و مابقی شیتها گزارش های لازمو استخراج میکنم،
حالا مشکلی که مطرح کرم تو شیت گزارش بیماری، میبینیم که اطلاعات بر حسب بیماری 1 تا 3 فیلتر شده که من میخوام اگه بشه طوری اطلاعات وارد بشه که فقط یه فیلتر ریپورت بیماری داشته باشم شه که کل اطلاعاتو بر حسب اون فیلتر کنم تو Pivot
یا اینکه شما نظر دیگه ای دارین؟طرح بهتری واسه ثبت و گزارش این اطلاعات؟

~M*E*H*D*I~
2014/03/05, 17:43
تو این فایل سه تا شیت دارید

جمعیت 1392

1 تا 4 سال

زیر یک سال

اطلاعات اینها جدا از هم هستن؟
اگر جدا هستند بر چه اساسی به هم لینک میشن؟
اگر همه در یک شیت باشن چه اشکالی پیش میاد؟