PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه لینک کردن یک check box به نمودار

sh_amar
2010/12/18, 13:25
سلام به همه دوستان
من چطوری می تونم یک check box را به نمودار لینک کنم یعنی فکر کنید نمودار من چند ستون دارد مثل A,B,C و ...
حالا من به تعداد این ستون ها check box ساختم و می خواهم وقتی مثلا روی check box مربوط به A تیک زدم تنها این ستون روی نمودار نمایش داده شود
من این check box را ساختم ولی نمی توانم روی نمودارم لینک کنم
ممنون می شم اگه بتوتید مرا راهنمایی کنید .

sh_amar
2010/12/22, 08:43
سلام
دوستان عزیز لطفا کمک کنید

mrexcel
2010/12/22, 09:31
در اصل شما بايد چك باكس رو به داده ها وصل كنيد همانطور كه ميدانيد خروجي چك باكس به يك سلول وصل ميشود شما بايد تعريف كنيد كه اگر سلول مورد نظر true بود داده را قرار دهد در غير اينصورت خالي بگذارد چون داده اي نباشد نمودار هم تصوير نميكند

sh_amar
2010/12/23, 10:22
سلام
ممنون از راهنمایی شما ولی من درست متوجه نشدم امکان داره با یک مثال توضیح دهید

mrexcel
2010/12/23, 10:40
فايل پيوست را ملاحظه فرمائيد

sh_amar
2010/12/24, 16:33
سلام
خيلي لطف كرديد حالا متوجه شدم و توانستم براي نمودار مورد نظر با روش شما يك چك باكس بسازم.چون من از كتاب ژان والكن باخ صفحه 257-260 خونده بودم ولي متوجه نحوه تعريف اسامي نشدم
بازم ممنون

sh_amar
2010/12/30, 01:52
سلام بر همه دوستان
جناب آقاي عليمحمدي زحمت كشيدند و يك فايل خوب در زمينه لينك چك باكس ها به نمودار در اينجا قرار دادند كه بسيار ساده و كاربردي بود
يك فايل هم بنده در ضميمه قرار مي دهم كه براساس تعاريف نام براي هر ستون از داده ها تهيه شده ( منبع : كتاب ژان والكن باخ ، صفحه 257-260 )
كه شما مي توانيد با زدن ctrl+F3 و باز شدن صفحه Name manager با نحوه تعريفها آشنا شويد .
موفق باشيد .

farzin24622
2011/01/26, 22:16
چطور ميتوانيم ديتا هاي چارتها رو به سلولها متصل كنيم طوري كه با كپي كردن اعداد سلولها چارت ها هم كپي بشوند و نيازي نباشد كه براي همه ديتاهايي كه از يك جنس هستند و فقط كپي شده اند مجددا نمودار بكشيم . به بيان ديگر همانطور فرمولها كپي ميشوند آيا نمودارها هم كپي ميشوند يا بايد هر بار نمودار جديدي رسم كنيم و سلولها را دستي به آن اختصاص بدهيم ؟

khakzad
2011/02/06, 20:49
این کار رو مبتونید با ضبط ماکرد انجام بذیذ.چون یک عمل تکراری است
با این کار هربار کافی است ماکرو را اجرا کنید.برای داده های شما نمودار رسم میشود