PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نرم افزار كاربردي تبديل متن به كداسكي در اكسل - Text to ASCII code

Amir Ghasemiyan
2014/03/10, 09:59
دوستان عزيز، سلام

شما با اين برنامه كوچيك ميتونين يك متن رو تبديل به رشته اي از كدهاي اسكي كنيد.
يكي از كاربردهاي اين برنامه اينه كه تو بعضي سيستم ها با اينكه فارسي رو ساپورت ميكنن ولي تو محيط ويژوال بيسيك بصورت ؟ مياد. در اين جور مواقع شما بايد متنتون رو به كد اسكي تبديل كنيد. تبديل حرف به حرف و نوشتن تك تك كاركترها بصورت دستي كار بسيار سخت و وقت گيريه.
اين برنامه تو يه چشم بهم زدن اينو براتون بدست مياره ;)

Skynet
2017/03/05, 23:46
سلام با تشکر از شما بابت این فایل
من خیلی به برنامه نویسی آشنایی ندارم ولی تو کارم نیاز دارم با ماکرو کار کنم و با مبحث زبان فارسی در ماکرو درگیرم!
خواهش می کنم بفرمایید چطور می تونم در این ماکروی نمونه از کد اسکی به جای کلمات فارسی استفاده کنم خیلی ممنونم از شما
http://s4.picofile.com/file/8288574500/excel_chrw_function_for_farsi_.xlsm.html

Sub Macro2()'
' Macro2 Macro
'

'
Range("Table1[ÊÇÑíÎ ß]").Select
ActiveWorkbook.Worksheets("Convert").ListObjects("Table1").Sort.SortFields.Clear
ActiveWorkbook.Worksheets("Convert").ListObjects("Table1").Sort.SortFields.Add _
Key:=Range("Table1[[#All],[ÊÇÑíÎ ß]]"), SortOn:=xlSortOnValues, Order:= _
xlAscending, DataOption:=xlSortNormal
With ActiveWorkbook.Worksheets("Convert").ListObjects("Table1").Sort
.Header = xlYes
.MatchCase = False
.Orientation = xlTopToBottom
.SortMethod = xlPinYin
.Apply
End With
End Sub
14393

iranweld
2017/03/06, 12:14
با سلام

با یک کلک ساده قبل از اجرای کدهای اصلی نام سلول مورد نظر را به انگلیسی تغییر بدید و پس از انجام عملیات دوباره نام سلول مورد نظر را فارسی کنید

Sub Macro2()

Range("d5") = "tarikh"

Range("Table1[tarikh]").Select
ActiveWorkbook.Worksheets("Convert").ListObjects("Table1").Sort.SortFields.Clear
ActiveWorkbook.Worksheets("Convert").ListObjects("Table1").Sort.SortFields.Add _
Key:=Range("Table1[[#All],[tarikh]]"), SortOn:=xlSortOnValues, Order:= _
xlAscending, DataOption:=xlSortNormal
With ActiveWorkbook.Worksheets("Convert").ListObjects("Table1").Sort
.Header = xlYes
.MatchCase = False
.Orientation = xlTopToBottom
.SortMethod = xlPinYin
.Apply
End With

Range("d5") = "تاریخ چک"

End Sub

Skynet
2017/03/06, 23:20
با سلام و احترام ویژه
عالییییی، کمک خیلی بزرگی بودددد چند هفته ای هست که درگیرش بودم ، خیلی خیلی ممنونمممم مخصوصا که در فایل پیوست در نهایت به جای کلمه فارسی " تاریخ چک "، از کد اسکی معادل، استفاده کردید ممنونمممم

romans
2017/06/17, 22:46
سلام
من یه سری دیتا دارم که ورودی یک نرم افزار هستند و باید به صورت یک فایل با فرمت ascii بهش داده بشه نمی دونم چطور اونهارو باید تبدیل کرد فایلی که گذاشته بودین هم دانلود کردم اما ازش سر در نیاوردم
ممنون میشم راهنمایی کنین
New Microsoft Excel Worksheet (2) (http://s9.picofile.com/file/8298066392/New_Microsoft_Excel_Worksheet_2_.xlsx.html)

iranweld
2017/06/18, 11:18
با سلام

فرمت تبدیل کد اسکی به چه صورت باید ذخیره شود ؟
بین هر کد باید چه علامتی قرار بگیرید؟
Ac = 65,99

Insomnious
2017/11/16, 08:17
سلام، لطفا خواهش میکنم یه نفر این نرم افزار رو واسه من بفرسته. خیلی خیلی خیلی بهش نیاز دارم

admin
2017/11/16, 08:22
سلام، لطفا خواهش میکنم یه نفر این نرم افزار رو واسه من بفرسته. خیلی خیلی خیلی بهش نیاز دارم
نرم افزار خاصی نیست دوست عزیز ، یک افزونه است که آقای قاسمیان زحمت کشیدن در اکسل پیاده سازی کردند در پست اول بارگزاری شده دانلود کنید و استفاده کنید