PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یافت مقدار max به همراه علامت از بین داده های مثبت و منفی

Shilla
2014/03/18, 11:23
با سلام
1.
فرض کنید 1000 داده داریم و مقدار max ستون دوم که مثلا سرعت است را بدست آوردیم...اما ستون اول داده های ما مقادیر زمان متناظر با سرعت است... چگونه بنویسم که در زیر هر سلول که max مثلا سرعت را می دهد زمان متانظر با آن مقدار max را نیز بگوید..
2.
فرض کنید داده ها اینگونه باشند
t v
10 0
5- 1
20- 2
3 3
8 4
ایا می توانم کاری کنم که علامت این داده را هم بگوید
یعنی بدونم max میشه 20 و البته منفی هم بوده؟؟؟؟
3.
در فایل پیوست

الان max شده است:
0.027183
اما با روش که در انتهای فایل اکسل آمده سعی کردم بتوانم علامت آن مقدار max را بیابم...اما استباه حساب میکند این نرم افزار...نظر شما چیست؟ راهکار چیست؟
123 (http://www.mediafire.com/download/vfia1v87h995888/123.rar)

alieddy0
2014/03/18, 11:33
با سلام
شما از فرمول abs استفاده میکنید که مقدار ماکزیمم قدرمطلق اعداد رو بر میگردونه و به علامت توجه نمیکنه.دلیل خاصی برای اینکار دارید؟

alieddy0
2014/03/18, 11:39
تا اونجا که من فهمیدم شما میخواین ماکزیمم سرعت تعیین بشه و مقابلش زمان مربوط به اون نمایش داده بشه.چیزی بجز اینه که من متوجه نمیشم؟

alieddy0
2014/03/18, 11:49
بنده فایلتون رو بدون اینکه توجیه بشم کامل کردم.شما میبایست در قسمت Match به تعداد ردیفهای اکسل که در بالای رنجتون دارین (12 ردیف ) اضافه کنید چون این فرمول از ابتدای رنج انتخابیتون شروع به شمارش میکنه و وقتی شما تبدیل به آدرس میکنید 12 ردیف از اکسل عقب هستین

Shilla
2014/03/18, 12:15
با سلام
شما از فرمول abs استفاده میکنید که مقدار ماکزیمم قدرمطلق اعداد رو بر میگردونه و به علامت توجه نمیکنه.دلیل خاصی برای اینکار دارید؟
سلام
بله چون علامت مهم نیست و و حداکثر قدر مطلق نیاز می باشد...به همین دلیل...
سپاس

Shilla
2014/03/18, 12:20
تا اونجا که من فهمیدم شما میخواین ماکزیمم سرعت تعیین بشه و مقابلش زمان مربوط به اون نمایش داده بشه.چیزی بجز اینه که من متوجه نمیشم؟
بله درست است

بنده فایلتون رو بدون اینکه توجیه بشم کامل کردم.شما میبایست در قسمت Match به تعداد ردیفهای اکسل که در بالای رنجتون دارین (12 ردیف ) اضافه کنید چون این فرمول از ابتدای رنج انتخابیتون شروع به شمارش میکنه و وقتی شما تبدیل به آدرس میکنید 12 ردیف از اکسل عقب هستین
سلام مجدد
ممنون درست شد
شرمنده شما هستم
سپاس
+++++++++
راستی ببخشید ایا راه ساده تر و سریعتری وجود دارد غیر از راه من که با استفاده از دستورات Column و Match و Address و Indirect اقدام به حل کرده ام.

alieddy0
2014/03/18, 12:34
بله درست است

سلام مجدد
ممنون درست شد
شرمنده شما هستم
سپاس
+++++++++
راستی ببخشید ایا راه ساده تر و سریعتری وجود دارد غیر از راه من که با استفاده از دستورات Column و Match و Address و Indirect اقدام به حل کرده ام.
شما میتونید از دستور Vlookup هم استفاده کنید البته باید جای 2 ستونتون رو عوض کنید.شرمنده بنده چون دیدی نسبت به کار تخصصیتون ندارم به فایلتون به دید دیتای اکسل نگاه میکنم و پاسخ میدم

Shilla
2014/03/20, 11:06
با سلام
اگر بخواهم همین کار را به جای انکه داده ها ستونی باشند در حالت داده ها به صورت ردیفی انجام دهم چگونه می باشد:confused:
ممنونم

khakzad
2014/03/21, 11:24
سلام و عرض تبریک
فرمول hlookup چستجو رو بصورت ردیفی انجام میده