PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انصال از Excel به سایر نرم افزار های محاسباتی

m_d6712
2011/01/02, 09:54
نرم افزار های محاسباتی بسیار زیادی امروزه مورد استفاده متخصصین قرار می گیرد. نیاز به پردازش اطلاعات در چند نرم افزار به طور همزمان باعث شده است که کتابخانه هایی برای این کار از سوی همه نرم افزار ها نوشته شود. در این تاپیک سعی خواهد شد نحوه اتصال بهو یا از برخی از نرم افزار ها مورد بررسی قرار گیرد.[hr]
ابتدا در مورد اتصال به نرم افزار MAtlab بحث انجام می دهیم. برای این کار می توانید از کد زیر استفاده کنید.

ابتدا شیی ایجاد می کنید که ActiveX مربوط به اتصال را در خود ذخیره می کند. سپس درخواست ها را به صورت زیر می نویسید:

Dim MatLab As Object

Dim Result As String
Set MatLab = CreateObject("Matlab.Application")

Result = MatLab.Execute("a = [1 2 3 4; 5 6 7 8;]")
Result = MatLab.Execute("b = a + a ")

این ساده ترین نحوه اتصال است! شما می توانید از فایل های .m و یا هر امکان دیگر در Matlab استفاده کنید.

نکته مهم قابل توجه برای اتصال به Matlab این است که نرم افزار Matlab باید روی سیستم شما نصب باشد. در غیر این صورت کد روی خط ایجاد شی حاوی ActiveX ارور خواهد داد. دلیل این ارور این است که ActiveX مربوط به اتصال به Matlab زمانی که Matlab نصب می شود، روی کامپیوتر شما نصب می شود .

mrexcel
2011/01/02, 10:39
واقعا متشكرم از اطلاعات تخصصي خوبتان

yyy2005
2016/10/26, 20:33
ْلام دوستان در اکسل جدولی دارم که حاوی یک سلول به نام تاریخ تولد است که حدود 500 تا سطر است اما تاریخ تولد به صورت 21/2/1354 نوشته شده است که میخواهم به صورت درست 1354/2/21 نوشته شود چطوری می توان به صورت یکجا این تاریخ ها را به طور صحیح اصلاح نمایم

majid_mx4
2016/10/27, 07:37
با سلام

دوست عزیز
این سوال شما هیچ ربطی به این پست ندارد بهتر بود که یک پست ایجاد و سوال خود را در آنجا مطرح میکردید هرچند فکر کنم این سوال قبلا مطرح شده بود.
بهر روی : این پاسخ را بعد از دریافت جواب از طرف شما حذف خواهم کرد

با فرض اینکه تاریخ شما درخانه a2 باشد میتوانید از فرمول زیر استفاده نمایید.

=IF(LEN(A2)=8;RIGHT(A2;2)&"/"&MID(A2;4;2)&"/"&LEFT(A2;2);RIGHT(A2;4)&"/"&MID(A2;4;2)&"/"&LEFT(A2;2))

موفق باشید میر

jaweed88
2018/11/28, 17:20
با سپاس فراوان از اطلاعات خوبتون . کوفق باشید

erfandn1992
2019/01/01, 17:07
سلام برای تبدیل تاریخ قمری به شمسی میشه راهنماییم کنید که از چه فرمولی استفاده کنم در اکسل ؟