PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در باز کردن فایلهای اکسل

Hamid.Mcse90
2014/03/26, 10:08
وقتی فایلهای اکسل را می خواهم باز کنم و رویشان دابل کلیک می کنم باز نمی شود و باید حتما از اکسل open کنم
چطور مشکل حل کنم که با کلیک روی فایل باز کند؟

mokaram
2014/03/26, 10:33
شما office را یه بار دیگه نصب کن یا اگه نشد از یه فایل نصبی دیگه بهره ببر احتمالا مشکلت حل بشه ( البته اینا به ذهن ناقص من رسید :livid: )

Alireza
2014/03/26, 12:52
فکر نمیکنم مشکل از آفیس باشه ویندوز شما مشکل داره

komeilex
2014/03/26, 14:51
البته شاید بشه یه کلک رشتی بهش زد.
شما تو Folder Option ویندوز تنظیماتت رو تغییر بده تا فایلات به جای double click با single click باز شن.
برای این کارم برو تو قسمت Folder Option و از تب General و قسمت click items as follows به جای double-click to open an item گزینه single-click to open an item رو فعال کن تا فایلات با یه کلیک باز شن. ایشاا... که جواب بده.

Ali Parsaei
2014/03/26, 18:14
وقتي دبل کليک مي کنيد و باز نمي شود چه اتفاقي مي افتد؟ مي پرسد که با چه چيزي فايل را باز کنم؟ يا نه؟
فايلهاي اکسل با آيکون اکسل نمايش داده مي شوند؟ يا با يک آيکون نامعلوم؟

حسام بحرانی
2014/03/26, 21:22
وقتی فایلهای اکسل را می خواهم باز کنم و رویشان دابل کلیک می کنم باز نمی شود و باید حتما از اکسل open کنم
چطور مشکل حل کنم که با کلیک روی فایل باز کند؟

با سلام
دوستان عزیز دقت نمایند ، سؤالاتی که درمورد تنظیمات نرم افزار ( بخصوص اکسل ) دارند ، می بایست با جزئیات بیشتری همراه باشد . بعنوان مثال ؛ ارتقاء سیستم از ویندوز XP به سیستم ویندوز7 ، تغییر آفیس از 2007 به آفیس 2010 و یا آفیس 2013 می تواند کمک بزرگی باشد . همینطور عنوان نمودن جزئیات ، کمک خیلی بزرگی است . مثلاً ؛ آیا همه فایلهای شما با این مشکل روبرو است ؟ آیا فقط فایل های آفیس با این مشکل روبرو است ؟ و آیا فقط فایل های اکسل شما این مشکل را دارد ؟ یک مثال کوچک می تواند شما را بهتر راهنمایی کند : یک سری تغییرات امنیتی در نرم افزارهای آفیس 2013 وجود دارد که به محض تشخیص نرم افزارهای مخرب یا نامطمئن ، از باز شدن آنها جلوگیری می کند ( یا حداقل باز کردن فایل ها را با تأخیر روبرو می کند تا از سالم بودن فایلمطمئن شود ) و با این کار از ورود ( مهمان های ناخوانده ) ویروس ها ، تا حدوذی جلوگیری می کند !... بنابراین لازم است مشکلات خود را به صورت واضح تر و دقیق تر عنوان نمایید تا بهتر بتوان راهنمایی کرد . ما ، درمورد سؤال شما ، اطلاع دقیقی نداریم و قطعاً نمی توانیم اظهار نظر کنیم . ( از آخرین تغییرات شما چیزی نمی دانیم ، از سیستم عامل شما اطلاعی نداریم ، از خطایی که در هنگام بروز این مشکل بوجود میاد و احیاناً اخطاری که میده ، چیزی نمی دانیم ، از اینکه آیا این مشکل برای تمام فایل های اکسل شما بوجود می آید و یا فقط در برخی موارد است و ... چیزی نمی دانیم ) . پس جواب هایی که می گیرید بیشتر بر اساس حدس و گمان است و نمی تواند بر اساس منطق باشد .
با سپاس
ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ (http://forum.exceliran.com/member.php?u=10018)

امين اسماعيلي
2014/03/28, 05:51
با درود
من با توضیحات دوسنمون حسام جان موافقم ما اطلاعات خاصی از مشکل شما نداریم اما من یه مقدار گشتم ببین مشکل شما به ظریق زیر حل میشه
اول اینکه از همون طریق راست کلیک و open و سپش excel رو انتخاب و تیک همیشه با این فایل باز بشه رو بزن ببین درست میشه اگر نشد در مسیر زیر اگر تیک زیر بود اونو بردار و دوباره اکسا رو ببند و باز کن
Click the Microsoft (round) button -> Excel Options -> Advanced -> Scroll to the General section -> Uncheck "Ignore other applications that use Dynamic Data Exchange (DDE)"

Click OK, close Excel
نشد اینو هم تست کن
Windows 7

Click Start > Control Panel > Programs > Programs and Features.
Click the Office program you want to repair, and then click Change.
Do one of the following:یکی از کار های زیر رو انجام بده

In Office 2010, click Repair > Continue. در افیس 2010
In Office 2013, click either Quick Repair or Online Repair. در افیس 2013

امين اسماعيلي
2014/03/28, 06:13
با درود
ببین چقدر من بیدار موندما . ببین اگر نهایت نهایت نشد این ایل تو این مسیر ریجستری رو یه کپی بگیر و پاکش کن . قبلش تما فایل های اکسل بسته باشه. اونوری ها خیلی به این راه اخری اعتقاد داشتن. یعنی مشکل خیلی ها رو حل کرده تو این مورد

In my case, I deleted the Excel registry keys for the user under: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\E xcel <-- Close all Excel windows and delete this entire folder. The workbook opens OK after this.

خواهشن تو این موارد ارور ها کاملا توضیح بدین. تغییراتی که اخیر تو کامپیوترتون دادین . بکاپ دارین از سیستم یا نه. ارتقا افیس یا ویندوز داشتین یا نه و ..............

اینم لینک مشکل به انگلیسی اما راحت و اینکه تقریبا همه از جواب Josh راضی بودن و مشکلشون حل شده
Excel 2007 will not open .XLS from a doubleclick, only file... (http://social.technet.microsoft.com/Forums/office/en-US/1d938fac-be7e-4a08-9acd-3a98658c3bf8/excel-2007-will-not-open-xls-from-a-doubleclick-only-fileopen?forum=officesetupdeploylegacy)

payamtooba
2015/11/11, 11:56
من هم شبیه این مشکل رو داشتم و این پیغام خطا رو میداد
there was a problem sending the command to the program

الان با کامپیوتر های شرکت هم جدیدا همین مشکل پیش میاد که تازه فهمیدم مشکل از کجاست جزییات مشکل خیلی فنیه ولی میتونید با رفتن به منوی اصلی اکسل مشکل رو حل کنید:
excel options -> advanced -> general -> ignore other applications that use DDE
تیک این قسمت رو بردارید

iranweld
2017/06/07, 11:13
از Control Panel ویندوز و سپس folder option ببنید گزینه دبل کلیک فعال هستش؟

14961

aboltak
2017/06/07, 12:13
ضمن تشکر از دوست عزیزم
مشکل در مورد دوبار کلیک کردن که نیست! مشکل اینه که مستقیم باز نمیشه، نه با دوبار کلیک، نه با راست کلیک و انتخاب گزینه Open.
فقط باید بریم یه اکسل خالی باز کنیم و فایل مورد نظر رو از اونجا Open و باز کنیم.

taba8850
2018/12/02, 16:27
سلام منم همین مشکل را دارم و هیچ راه حلی پیدا نکردم . باید برم و از منوی فایل open را اجرا کنم و به آدرس فایل بروم و از این طریق باز میشه . اگر کسی راهی داره بفرمایید

حسام بحرانی
2018/12/02, 17:53
سلام منم همین مشکل را دارم و هیچ راه حلی پیدا نکردم . باید برم و از منوی فایل open را اجرا کنم و به آدرس فایل بروم و از این طریق باز میشه . اگر کسی راهی داره بفرمایید
سلام دوست عزیز
تنظیمات اکسل را برای یکبار طبق تصویر زیر تغییر بدید:

17996
موفق باشید.

saeid34
2019/03/13, 17:06
با درود
من با توضیحات دوسنمون حسام جان موافقم ما اطلاعات خاصی از مشکل شما نداریم اما من یه مقدار گشتم ببین مشکل شما به ظریق زیر حل میشه
اول اینکه از همون طریق راست کلیک و open و سپش excel رو انتخاب و تیک همیشه با این فایل باز بشه رو بزن ببین درست میشه اگر نشد در مسیر زیر اگر تیک زیر بود اونو بردار و دوباره اکسا رو ببند و باز کن
Click the Microsoft (round) button -> Excel Options -> Advanced -> Scroll to the General section -> Uncheck "Ignore other applications that use Dynamic Data Exchange (DDE)"

Click OK, close Excel
نشد اینو هم تست کن
Windows 7

Click Start > Control Panel > Programs > Programs and Features.
Click the Office program you want to repair, and then click Change.
Do one of the following:یکی از کار های زیر رو انجام بده

In Office 2010, click Repair > Continue. در افیس 2010
In Office 2013, click either Quick Repair or Online Repair. در افیس 2013

جناب مهندس منم همین مشکل دوستمون رو داشتم که با روش پیشنهادیتون حل شد، بی نهایت ممنون و سپاسگذارم