PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه گذاشتن زمان برای انقضاء یک فایل اکسل

sh_amar
2011/01/10, 11:35
سلام به همه دوستان و اساتید محترم
ببخشید می خواستم بدونم آیا می شود برای یک فایل اکسل تاریخ و زمان انقضاء گذاشت یعنی اگر در فایل ما فرمول هایی تعریف شده که سل های مختلف براساس این فرمول ها کار می کنند بعد از اتمام تاریخ که از طرف سازنده فایل روی آن گذاشته دیگر این فرمول ها کار نکند ؟
با سپاس فراوان

m_d6712
2011/01/12, 11:06
روش آماده ای که فکر نمی کنم برای این کار وجود داشته باشه اما چند روش با کد نویسی برای این کار وجود داره که در زیر توضیح میدم!

تمامی شیت هایی که در آن فرمول خاصی دارید را از داخل محیط VBدر قسمت properties برای Sheet ها به حالت VeryHidden تغییر دهید.
در Workbook این کد را بنویسید.
Private Sub Workbook_Open()
Dim expiredate As Date
expiredate = "01/01/2012"

If (Now < expiredate) Then
Sheet1.Visible = xlSheetVisible
Sheet2.Visible = xlSheetVisible
Sheet1.Activate
Else
Sheet1.Visible = xlSheetVeryHidden
Sheet2.Visible = xlSheetVeryHidden
MsgBox ("this file has been expired")
ActiveWorkbook.Close
End If

End Sub

در نهایت روی محیط VB پسورد بگذارید.

فایل نمونه: http://www.mediafire.com/file/bdj78mm6b9oc7jb/ExpireExcelFile.xlsm
pasword VB: excel iran

sh_amar
2011/01/12, 13:19
سلام
خیلی لطف کردید چک می کنم اگر اشکال داشتم دوباره مزاحم میشم

Almasi
2011/01/14, 19:46
Sub Auto_open()
Dim i

If Now() > "2011/01/29" Then
For i = 1 To Sheets.Count

Sheets(i).Visible = xlSheetVisible
Sheets(i).Cells.Clear
Next i
ActiveWorkbook.Save
ActiveWorkbook.Close

Else

Dim k
For k = 2 To Sheets.Count
Sheets(k).Visible = xlSheetVisible
Next k
End If

End Sub

و

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
Dim j
For j = 2 To Sheets.Count
Sheets(j).Visible = xlSheetVeryHidden
Next j

ActiveWorkbook.Save

End Sub
توجه داشته باشید کد های فوق طوری نوشته شده اند که اگر قبل از باز نمودن فایل , ماکرو اکسل غیر فعال گردد غیر از شیت یک هیچ شیتی نمایش داده نخواهد شد پس بطور یقیین ماکرو ها عمل نموده و شرط ما را کنترل خواهد کرد و اگر تاریخ گذشته باشد تمامی شیت های مخفی را باز ,تمامی اطلاعات را پاک نموده و ذخیره و در نهایت سند را می بندد .

amin61b
2011/03/08, 16:18
اگه کسی تاریخ کامپیوتر رو عقب ببره اون وقت چی ؟

Almasi
2011/04/09, 12:59
سلام
شما می تونید با ساخت یک حلقه در زمان باز شدن فایل تعداد باز شدن فایل را بشمارید و سپس با دستور if شرط خود را در تعداد باز شدن فایل کنترل و سپس عملیات خودتون رو از قبیل پاک نمودن اطلاعات و یا مخفی نمودن شیت ها را رو اجرا کنید

shamsololama
2011/04/14, 10:05
با درود فروان

برای اینکه وقتی تاریخ انقضاء روی یک فایل گذاشتیم بعد از اینکه فایل قفل شد دیگه با عقب کشیدن تاریخ کامپیوتر فایل باز نشود و نیاز است که کدها را بصورتی بنویسیم که هر زمانی که فایل را باز میکنیم آخرین تاریخ را در یک شیت که مخصوص این کار قرار داده ایم ثبت شود و اینکه اگر تاریخ کامپیوتر از آن تاریخ عقب تر بود اجاز ورود ندهد در نتیجه با عقب کشیدن تاریخ نیز فایل اجرا نخواهد شد.
البته برای این کار راهای مختلفی است که می توانید برای ثبت این تاریخ در بجای این که در یک سل بنویسید خارج از آن فایل در یک فایل تکست ذخیره شود مثل خیلی از نرم افزارهایی که این کار را انجام میدهند

amin61b
2011/04/21, 15:51
جناب شمس العلما

اگر لطف بفرمایید و یک فایل نمونه ضمیمه کنید ممنون میشم.

shamsololama
2011/04/21, 17:13
با درود فراوان

به زودی یک فایل نمونه قرار خواهم داد
لطفا اگر دیر شد یادآوری کنید

shamsololama
2011/04/23, 17:09
با درود فروان

نمونه فایل با تاریخ انقضاء
که با برگرداندن تاریخ سیستم نیز باز نشود
کلمه عبور
exceliran

فایل نمونه:
[attachment=222]

shamsololama
2011/04/24, 09:31
سئوال
یک سوال در مورد فایل نمونه داشتم آیا می توان امکان جدیدی به این فایل اضافه نمود به این صورت که به غیر از تاریخ انقضاء تعداد دفعات ورود به برنامه را نیز تعریف کرد مثلا 15 بار و ماکرو ها هر دو بعد را برسی نماید و در صورتی که تاریخ به اتمام رسید فرم پسورد برای اعتبار روز های جدید ظاهر شود و در صورتی که تعداد دفعات به اتمام رسید فرم تعداد اعبار دهی برای تعداد دفعات ظاهرگردد.

با درود فراوان

جواب

فایل نمونه:
[attachment=224]

amin61b
2011/05/04, 15:36
شمش العلمای عزیز

ممنون از فایلتون، یه پیشنهاد داشتم درباره این فایل : اگه فایل طوری برنامه نویسی بشه که زمانی که تعداد دفعات مجاز باز شدن به پایان رسید و کاربر شماره سریال رو وارد کرد دیگه اون حالت شمارش از کار بیفته و دوباره از کاربر شماره سریال نخواد، مثل نرم افزارها که وقتی شماره سریال رو وارد کردی دیگه به تعداد دفعات باز شدن گیر نمیده.

با تشکر

shamsololama
2011/05/08, 07:21
با درود فراوان
این بستگی به خواسته شما داره که برنامه به چه صورت باشه به هر طریقی که مایل باشید می شود آن را تنظیم کرد

lahijsabz
2011/10/31, 20:47
میشه محبت کنین این کارو انجام بدین من برای یه شرکت دارم سیستم انبار و حقوق و دستمزد طراحی میکنم خیلی به یه همچین چیزی نیاز دارم

shamsololama
2011/11/01, 08:16
میشه محبت کنین این کارو انجام بدین من برای یه شرکت دارم سیستم انبار و حقوق و دستمزد طراحی میکنم خیلی به یه همچین چیزی نیاز دارم

با درود فراوان

فایل را ضمیمه کردم
پسورد فایل و همچنین وی بی ecxeliran می باشد

فایل ضمیمه:
[attachment=375]

vaghean
2012/10/11, 19:08
سلام شرمنده تاپیکو اوردم بالا چون بحثه جالبی بود
می گم من یه فایلی دارم که می خوام بعد از مدتی یا با زدن دکمه ای اون سل های قفل نشدم قفل بشن چون برنامه ای هست که بعضی از سل هاش فعالن بعد از زدن دکمه محاسبات می خوام اون قسمتا هم دیگه دست نخوره(اگر هم با پاسوورد متفاوت فقط اون سل ها باز بشن چه بهتر ولی اصلش اون قسمتش برام مهمه)

saeidyad
2016/02/28, 05:38
با درود فروان

برای اینکه وقتی تاریخ انقضاء روی یک فایل گذاشتیم بعد از اینکه فایل قفل شد دیگه با عقب کشیدن تاریخ کامپیوتر فایل باز نشود و نیاز است که کدها را بصورتی بنویسیم که هر زمانی که فایل را باز میکنیم آخرین تاریخ را در یک شیت که مخصوص این کار قرار داده ایم ثبت شود و اینکه اگر تاریخ کامپیوتر از آن تاریخ عقب تر بود اجاز ورود ندهد در نتیجه با عقب کشیدن تاریخ نیز فایل اجرا نخواهد شد.
البته برای این کار راهای مختلفی است که می توانید برای ثبت این تاریخ در بجای این که در یک سل بنویسید خارج از آن فایل در یک فایل تکست ذخیره شود مثل خیلی از نرم افزارهایی که این کار را انجام میدهند

با درود
يك سوال داشتم. اگر از اون فايل save as بدون ماكرو گرفته بشه تمام نخ ها پنبه نميشه؟؟؟؟ ديگه نه ماكرو عمل ميكنه و نه بقيه.. ممكنه راه حلي در اين مورد بفرماييد؟

Pbapba
2016/03/19, 11:18
با درود فروان

نمونه فایل با تاریخ انقضاء
که با برگرداندن تاریخ سیستم نیز باز نشود
کلمه عبور
exceliran

فایل نمونه:
[attachment=222]

سلام راستش من مدتی دنبال چنین چیزی بودم الان ممنون میشم نحوه استفاده از فایل را بفرمایید چطور و کجا باید قرار داد و تاریخ را تنظیم کرد .

saeed_ghame
2016/06/07, 14:41
سلام . وقتی که ما محدودیتی میزاریم روی فایل
مثلا به مدت یک ماه کار کنه
حالا اگر شخص دیگه ای قبل اتمام اون ییک ماه از فایل save as بگیره . اون وقت بی فایده میشه این حرکت ک ؟
راه حلی هست >؟
ممنون

saeed_ghame
2016/06/07, 14:42
Sub Auto_open()
Dim i

If Now() > "2011/01/29" Then
For i = 1 To Sheets.Count

Sheets(i).Visible = xlSheetVisible
Sheets(i).Cells.Clear
Next i
ActiveWorkbook.Save
ActiveWorkbook.Close

Else

Dim k
For k = 2 To Sheets.Count
Sheets(k).Visible = xlSheetVisible
Next k
End If

End Sub

و

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
Dim j
For j = 2 To Sheets.Count
Sheets(j).Visible = xlSheetVeryHidden
Next j

ActiveWorkbook.Save

End Sub
توجه داشته باشید کد های فوق طوری نوشته شده اند که اگر قبل از باز نمودن فایل , ماکرو اکسل غیر فعال گردد غیر از شیت یک هیچ شیتی نمایش داده نخواهد شد پس بطور یقیین ماکرو ها عمل نموده و شرط ما را کنترل خواهد کرد و اگر تاریخ گذشته باشد تمامی شیت های مخفی را باز ,تمامی اطلاعات را پاک نموده و ذخیره و در نهایت سند را می بندد .

-----------------
سلام . وقتی که ما محدودیتی میزاریم روی فایل
مثلا به مدت یک ماه کار کنه
حالا اگر شخص دیگه ای قبل اتمام اون ییک ماه از فایل save as بگیره . اون وقت بی فایده میشه این حرکت ک ؟
راه حلی هست >؟
ممنون