PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده ازابزار NAME MANAGER

~M*E*H*D*I~
2012/04/04, 17:53
با سلام خدمت دوستان

ابزار NAME MANAGER از اهمیت به سزایی برخوردار است ، یکی از قابلیت های این ابزار امکان استفاده از تابع evaluate در این ابزار هست با یک مثال توضیح میدم در یک سل مثلا A1 تعدادی عدد رو جمع یا تفریق یا.. کنید مثلا 5+6*12 (از علامت مساوی استفاده نکنید) حالا با ctrl+f3 به ابزار مذکور برید نام رو وارد کنید مثلا X در قسمت refer to بنویسید

=evaluate(A1)
ذخیره کنید و خارج بشید حالا در یک سل مثلا A2 بنویسید =X با زدن enter ببینید چه اتفاقی میفته

mahsa shayesteh
2012/04/04, 18:51
سلام
خیلی جالب بود ولی کاربردی هم داره این؟؟

khakzad
2012/04/04, 19:28
سلام
با اجازه جناب وطن پرست:
بله، ی کاربردی که داره حفظ نظم فایل هست که فرمول های طولانی رو خلاصه نشون میده
ی کاربرد خیلی خوب دیگه ای که داره، اینه که بعضی از فرمول ها هستن که نمی تونیم ارگومان رو از شیت دیگه ای بگیریم.در این حالت اگر محدوده مورد نظر در یک سیت دیگر رو نامگذاری کرده باشیم.می تونیم از اون استفاده کنیم
یکی دیگه هم در چارت هاست. با همین استفاده که ذکر کردم.(اما مورد دقیقش خاطرم نیس:blush:)

~M*E*H*D*I~
2012/04/04, 19:31
سلام

یک کاربرد خیلی جالب هم داره که میشه کاری کرد که با نوشتن فرمول نمودار رسم بشه مثلا داخل یک سل بنویسیم x^2 و نمودارش بلافاصله رسم بشه

khakzad
2012/04/04, 19:35
اقا اینو ی ذره بیشتر توضیح میدین؟
مرسی

~M*E*H*D*I~
2012/04/05, 14:27
با سلام
در ادامه قابلیت های name manager باید اضافه کنم امکان اسم گذاری یک محدوده داینامیک با این ابزار وجود داره فرض کنید میخواید نمودار یک ستون داده که تعداد عدد های اون تغییر می کنن رسم کنید شما نمیدونید برای رسم نمودار چه محدوده ای باید انتخاب کنید در حالی که با استفاده از فرمول offset در name manager امکان نامگذاری محدوده به صورت داینامیک هست در این زمینه به عنوان مثال می تونید به فایل پاسخ مسابقه ششم از مرحله پنجم سری مسابقات مهارت اکسل مراجعه کنید در اون مثال برای تهیه لیست محدوده به صورت داینامیک تعریف شده

mahsa shayesteh
2012/04/07, 20:49
سلام به دوستای گلم

برای نام گذاری از طریق name manager میتونید از اکسل بخواید که نام مورد نظر رو از کجای مقدار بگیره مثلا از سل بالایی ، راست ، چپ و... برای اینکار کافیه از ترکیب زیر استفاده کنید

CTRL+SHIFT+F3

mahsa shayesteh
2012/04/16, 20:05
سلام
در مورد بحث manager name اگه یک کاربرگ شامل اسامی باشه و شما بخواید لیست و آدرس این اسامی رو داشته باشید یک راهش اینه به name manager برید و اونجا اسامی و آدرس هارو ببینید راه دیگه اینه که در هر جای کاربرگ که مایلید F3 رو فشار بدید و از پنجره ای که باز میشه paste link رو بزنید لازمه بگم اگه کاربرگ فاقد اسم باشه پنجره ای نمایش داده نمیشه*

pinak
2014/04/13, 11:25
چرا ctrl+F3 سيستم من ، پنجره OPEN رو باز ميكنه؟

~M*E*H*D*I~
2014/04/13, 13:54

قسمت language bar ویندوز سیستم رو باز کنید ببینید چه زبانی استفاده میکنید ، دقت کنید زبان انگلیسی که استفاده می کنید US باشه

pinak
2014/04/13, 14:06
.........

pinak
2014/04/13, 14:08
قسمت language bar ویندوز سیستم رو باز کنید ببینید چه زبانی استفاده میکنید ، دقت کنید زبان انگلیسی که استفاده می کنید US باشه

چك كردم همونه ولي بازم درست نشد.

~M*E*H*D*I~
2014/04/13, 19:53
چك كردم همونه ولي بازم درست نشد.

Ctrl+ f12 چه کاری برات انجام میده؟

komeilex
2014/04/13, 23:32
شاید با fn کار کنه. شما از این ترکیب استفاده کن ببین جواب می گیری؟

Ctrl+Fn+F3

komeilex
2014/04/13, 23:37
سلام
در مورد بحث manager name اگه یک کاربرگ شامل اسامی باشه و شما بخواید لیست و آدرس این اسامی رو داشته باشید یک راهش اینه به name manager برید و اونجا اسامی و آدرس هارو ببینید راه دیگه اینه که در هر جای کاربرگ که مایلید F3 رو فشار بدید و از پنجره ای که باز میشه paste link رو بزنید لازمه بگم اگه کاربرگ فاقد اسم باشه پنجره ای نمایش داده نمیشه*
صرفا جهت اطلاع:)
از کد زیر هم میتونیم استفاده کنیم:

Sub ListAllNames()
t = "List all Names"
On Error GoTo EH
With ActiveWorkbook
If .Names.Count = 0 Then
MsgBox "There are no named ranges in this workbook.", 16, t
GoTo RE
End If
.Sheets.Add After:=Worksheets(Worksheets.Count)
ActiveSheet.Name = "WBNames" & Worksheets.Count
With ActiveSheet
.Range("A1").Value = " Range Name "
.Range("B1").Value = " Sheet & Cell Reference "
.Range("C1").Value = " Named Range Comment "
.Range("D1").Value = " Listing Created " & Now
Range("A1:D1").Select
Selection.Font.Bold = True
Range("A1").Select
Application.CutCopyMode = False
With .Range("A2")
For i = 1 To ActiveWorkbook.Names.Count
.Offset(i - 1, 0).Value = ActiveWorkbook.Names(i).NameLocal
.Offset(i - 1, 1).Value = ActiveWorkbook.Names(i)
.Offset(i - 1, 2).Value = ActiveWorkbook.Names(i).Comment
Next
With .CurrentRegion
.Columns.AutoFit
.Sort key1:=ActiveCell, Header:=xlYes
End With
End With
End With
End With
GoTo RE
EH:
MsgBox Error, 16, t
RE:
End Sub

منبع : http://excelribbon.tips.net/T005676_Pulling_Cell_Names_into_VBA.html?awt_l=Ds2 bF&awt_m=K5UcH_882KR74X

pinak
2014/04/14, 08:02
Ctrl+ f12 چه کاری برات انجام میده؟
خير سرش هيچ كاري:/

شاید با fn کار کنه. شما از این ترکیب استفاده کن ببین جواب می گیری؟

Ctrl+Fn+F3
اين سيستم كليد fn نداره...رو سيستم خودم مشكلي ندارم...سيستم محل كارم اين مشكل رو داره.

~M*E*H*D*I~
2014/04/14, 08:10
خير سرش هيچ كاري:/

اين سيستم كليد fn نداره...رو سيستم خودم مشكلي ندارم...سيستم محل كارم اين مشكل رو داره.

من فکر میکنم ایراد از ویندوز باشه یا خرابی صفحه کلید چون با F12 بایستی پنجره open فعال بشه ، اگر نوع ویندوز شما 7 هست یک شورتکات از اکسل رو دسکتاپ ایجاد کنید روش راست کلیک کنید و از properties تب compatibility در قسمت compatibility mod ویندوز 7 رو انتخاب کنید شاید حل بشه

pinak
2014/04/14, 08:18
من فکر میکنم ایراد از ویندوز باشه یا خرابی صفحه کلید چون با F12 بایستی پنجره open فعال بشه ، اگر نوع ویندوز شما 7 هست یک شورتکات از اکسل رو دسکتاپ ایجاد کنید روش راست کلیک کنید و از properties تب compatibility در قسمت compatibility mod ویندوز 7 رو انتخاب کنید شاید حل بشه
با عرض پوزش ويندوزشم xpهست..ولي رو حالت compatibilityهم جواب نميده...به احتمال زياد بايد همون تنظيمات ويندوز باشه