PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ادغام کردن دو شیت

mirbod
2011/01/28, 14:56
من دوتا شیت دارم که توی هرکدوم یه ستون مشترک وجود داره
میخوام یه شیت جدید داشته باشم که از ادغام این دو شیت با ستون مشترک به وجود اومده باشه
این دستور و توی اکسس با joint انجام میدادیم ولی اینجا و توی اکسل نمیدونم باید چکارش کنیم
یه مثال بزنم توی یه شیت مشخات دانشجو و شماره دانشجو داریم
توی شیت دیگه نمرات دانشچو و شماره دانشچو داریم و میخوام که شیت سومی بسازم که نام افراد به همراه شماره دانشچویی و مشخصخات فردیش توش باشه همانطوری که گفتم دستوی مانند joint

از اساتیدی که جواب میدن پیشاپیش تشکر میکنم

homai
2011/01/29, 12:04
با سلام
باكسب اجازه از اساتيد تالار

درشيت سوم
بطور مثال در سلول A1 مساوي قرار ميدهيد با سلول اول شيت اول
Sheet1!A1
ودر سلول A2 مساوي قرار ميدهيد با سلول اول شيت دوم
Sheet1!A2
والي اخر بقيه سلولهاتون
ودرآخر پس از تكميل يك سطر
سلولهاي A1,A2 رو انتخاب ميكنيد در گوشه پایین سمت راست سل روی نقطه سیاه موس را قرار داده تا موس نیز به شکل بعلاوه سیاه در بیاد آن را گرفته و تا هر چقدر رکورد دارید پائین بکشید.

انشاا.. متوجه سوالتون شده باشم

پيروز باشيد

mirbod
2011/01/29, 12:17
ممنون از جوابت ولی منظور من این نبود
فرض کن توی یه شیت مشخصات دانشجوی هست مثل شماره دانشجوی و نام و نام خانوادگی و نام پدر
ذر شیت دوم شماره دانشجویی و نمرات دروس ریاضی و فیزیک و شیمی
در شیت دوم شما نام و نام خانوادگی شخص و ندارین
من میخوام توی شیت سوم که خودم میسازم اینکار اتوماتیک انجام شه یعنی توی هرکدوم از دوتا شیت اول و دوم یه ستون داریم تکراری به نام شماره دانشجویی که میخوام این دو شیت بر اساس این ستون مشترک توی ستون سوم نشون داده بشه

shamsololama
2011/01/31, 07:54
با درود فراوان
برای اینکار می توانید از تابع index و match استفاده کنی که در شیت سوم هر شماره دانشجوی که وارد کنید مشخصات فردی و نمرات از دو تا شیت مورد نظرت را در جلوی آن شماره بیاورد که برای اینکار نیاز است ترکیب این دو تابع را بنویسید و در شیت سه داشته باشید

و اگر هم می خواهید از قبل شیت سه وجود نداشته باشد و شما با فشردن یک کلید شیت سوم ایجاد شده و اطلاعات هم همانطور که گفتید در شیت سوم کنار هم قرار بگیرن باید از ماکرو استفاده کنید که این کار با ایجاد حلقه For each انجام میشود

mirbod
2011/01/31, 12:48
ممنون از جوابت ، کلیات نوشته نشده ولی میتونم درش بیارم ممنون از توضیحت

shamsololama
2011/01/31, 14:31
با درود فراوان
در صورتی که برای انجام آن مشکلی وجود داشت بگوئید تا یک فایل نمونه برایتا ارسال کنم

mirbod
2011/02/02, 21:48
سلام متاسفانه نتونستم چیزی پیدا کنم و کم با مشکل برخورد کردم اگه لطف کنید فایل بزارید ممنون میشم با تشکر

shamsololama
2011/02/03, 07:42
سلام متاسفانه نتونستم چیزی پیدا کنم و کم با مشکل برخورد کردم اگه لطف کنید فایل بزارید ممنون میشم با تشکر

با درود فراوان
فرا اینکه وقتی شماره دانشجوی نوشته نشده سل را خالی ببینیم می توانیم از iserror استفاده کنیم
[attachment=163]

arianfar
2014/06/17, 10:43
سلام دوستان;)
من یه فایل اکسل دارم که دارای 60 شیت هستش که می خواهم این 60 شیت رو در 6 شیت ادغام کنم بطوریکه اطلاعاتش دقیقا در زیر اطلاعات شیت قبلی قرار بگیره. کسی هست کمکم کنه؟عایا؟:confused:

Alireza
2014/06/17, 14:46
سلام
بهترین راهی که بنظرم میرسه استفاده از VBA و حلقه For each است.

Rkh80
2016/04/13, 13:22
سلام
بهترین راهی که بنظرم میرسه استفاده از VBA و حلقه For each است.

سلام اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین یا فایلی هست تو انجمن بزارین