PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] Macro CountColorIf را نوشتم ولی نمی تونم ذخیره کنم !

sabertb
2014/04/14, 12:22
اول من وارد محیط VBA شدم و دستور زیرو وارد کردم
Function CountColorIf(rSample As Range, rArea As Range) As Long
Dim rAreaCell As Range
Dim lMatchColor As Long
Dim lCounter As Long

lMatchColor = rSample.Interior.Color
For Each rAreaCell In rArea
If rAreaCell.Interior.Color = lMatchColor Then
lCounter = lCounter + 1
End If
Next rAreaCell
CountColorIf = lCounter

End Function
به صورت صحیح .ارد کردم :)
بعد اجرا کردم درست بود و کار کرد
حالا که می خواهم این فرمول برای همیشه در این Workbook باقی به ماند بعد از ذخیره کردن این پیقام رو می دهد و وقتی فایل رو می بندم دوباره باز میکنم می بینم غیر فعال شده و سلول ها بهم ریخته
تصویر پیغام :
http://www.xum.ir/images/2014/04/14/Untitledwb6h1.jpg
چه کار کنم ؟

~M*E*H*D*I~
2014/04/14, 12:38
در قسمت option , trust center,privacy option به شکل زیر باشه

sabertb
2014/04/14, 13:07
ممنون از راهنماییتون . حالا یه مشکل دیگه دارم چرا این ماکرو همیشه فعال نمی مونه تو فایل من ؟ این همه از دستور =CountColorif استفاده کردم و نتیجه گرفتم وذخیره کردم فایلو بستم باز می کنم میبینم اصلا انگار هم چین ماکرویی وجود نداشته همه سلول ها Error داده ! چه کنم که این اتفاق نیوفته ؟

sabertb
2014/04/14, 13:08
در قسمت option , trust center,privacy option به شکل زیر باشه

ممنون از راهنماییتون . حالا یه مشکل دیگه دارم چرا این ماکرو همیشه فعال نمی مونه تو فایل من ؟ این همه از دستور =CountColorif استفاده کردم و نتیجه گرفتم وذخیره کردم فایلو بستم باز می کنم میبینم اصلا انگار هم چین ماکرویی وجود نداشته همه سلول ها Error داده ! چه کنم که این اتفاق نیوفته

~M*E*H*D*I~
2014/04/14, 13:19
ممنون از راهنماییتون . حالا یه مشکل دیگه دارم چرا این ماکرو همیشه فعال نمی مونه تو فایل من ؟ این همه از دستور =CountColorif استفاده کردم و نتیجه گرفتم وذخیره کردم فایلو بستم باز می کنم میبینم اصلا انگار هم چین ماکرویی وجود نداشته همه سلول ها Error داده ! چه کنم که این اتفاق نیوفته

به لینک زیر سری بزنید

فعال سازی ماکرو ها در تمامی نسخه های اکسس (http://forum.exceliran.com/showthread.php?t=3919)

alieddy0
2014/04/14, 14:35
با سلام
شما فایلون رو با پسوند Xlsm که حالت فعال بودن ماکرو هست Save As کنید.در اولین نگاه این به ذهنم رسید.اگه مشکل چیز دیگه ای هست بفرمایین

alieddy0
2014/04/14, 14:39
با سلام
شما فایلون رو با پسوند Xlsm که حالت فعال بودن ماکرو هست Save As کنید.در اولین نگاه این به ذهنم رسید.اگه مشکل چیز دیگه ای هست بفرمایین