PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ثبت تاریخ و زمان

mo-aslani
2011/01/29, 21:27
با درود خدمت اساتید عزیز
من یک مشکلی دارم
مشکل به این صورت هست که من میخوام در اکسل دو خانه رو به این صورت برنامه ریزی کنم که وقتی یک سلول پر شد در سلول کناری تاریخ و ساعت سیستم نمایش داده بشه به طوری که دیگه این تاریخ و زمان تغییر نکنه و ثابت بمونه
البته با تابع if و افزونه j-today این عملیات رو انجام دادم ولی به محض اینکه اکسل رو میبندم و دوباره صفحه رو باز میکنم زمان رو آپدیت میکنه و مشکل من هم در همین آپدیت زمان هست که من نیازی به اون ندارم
حالا از اساتید عزیز درخواست راهنمایی و کمک دارم
ممنون

mo-aslani
2011/01/31, 08:12
از اساتید و دوستان فردی نیست که بتونه من رو راهنمایی کنه؟
لطف کنین مشکل من رو هم حل کنین
ممنون میشم

shamsololama
2011/01/31, 08:14
با درود خدمت اساتید عزیز
من یک مشکلی دارم
مشکل به این صورت هست که من میخوام در اکسل دو خانه رو به این صورت برنامه ریزی کنم که وقتی یک سلول پر شد در سلول کناری تاریخ و ساعت سیستم نمایش داده بشه به طوری که دیگه این تاریخ و زمان تغییر نکنه و ثابت بمونه
البته با تابع if و افزونه j-today این عملیات رو انجام دادم ولی به محض اینکه اکسل رو میبندم و دوباره صفحه رو باز میکنم زمان رو آپدیت میکنه و مشکل من هم در همین آپدیت زمان هست که من نیازی به اون ندارم
ممنون

با درود فراوان
برای اینکار می بایست از ماکرو اسستفاده کنید و آن را در زیرروال
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
قرار دهید
در فایل نمونه بعداز نوشتن هر متنی داخل ستون A تاریخ و ساعت آن ثبت می شود

فایل نمونه:
[attachment=160]

mo-aslani
2011/01/31, 14:58
استاد
ممنون از راهنمایی شما
اگه زحمتی نیست میشه اساس کار رو برای این ماکرو یه توضیحی بدین
ممنون از شما

shamsololama
2011/01/31, 15:06
استاد
ممنون از راهنمایی شما
ممنون از شما

با درود فراوان
این کد از آنجای که در زیر روال چنج سلکشن قرار دارد با هر بار تغییر سلی که انتخاب کردایم اجر می شود و در صورتی که در ستون اول سلی را انتخاب کنیم متغییر را برابر 1 قرار می دهد و ردیف آن سل را نگه می دارم و اگر متغییر یک بود و ما سلی بغییر از سل قبلی که یاداشت شده را انتخاب کنیم برسی می کند که سل خالی نباشد و اینکه قبلا هم برایش تاریخ ثبت نکرده باشیم در این صورت تاریخ را روبروی آن می نویسید

mo-aslani
2011/01/31, 21:17
استاد ممنون از راهنمایی جامع و کاملتون

imannadimi
2012/03/05, 14:10
استاد
ممنون از راهنمایی شما
ممنون از شما

با درود فراوان
این کد از آنجای که در زیر روال چنج سلکشن قرار دارد با هر بار تغییر سلی که انتخاب کردایم اجر می شود و در صورتی که در ستون اول سلی را انتخاب کنیم متغییر را برابر 1 قرار می دهد و ردیف آن سل را نگه می دارم و اگر متغییر یک بود و ما سلی بغییر از سل قبلی که یاداشت شده را انتخاب کنیم برسی می کند که سل خالی نباشد و اینکه قبلا هم برایش تاریخ ثبت نکرده باشیم در این صورت تاریخ را روبروی آن می نویسید

با سلام و درود فراوان استاد امكان هست به صورت فرمول و كامل توضيح بدهيد چون من كاملا مبتدي هستم و ميخواهم ياد بگيرم[hr]
نمونه كاري كه گذاشتيد كار نميكند علت را نميدانم ام برنامه من 2010 است
اگر مراحل را به ترتيب به من توضيح دهيد ممنون ميشم

Javid Mokhtari
2012/03/05, 18:38
با سلام.
در مورد کار نکردن فایل:
بعد از باز شدن فایل در بالای شیت نوار زرد رنگی ظاهر میشود.در این نوار دکمه ی Enable Editing را بزنید.

در مورد توضیح :
شما در خود اکسل مبتدی هستین یا در برنامه نویسی با اکسل...؟

Hoseini
2012/03/28, 11:34
سلام
میشه اساتید عزیز قدم به قدم منو راهنمایی کنند که چطوری باید برای حل مشکل مطرح شده از ماکرو استفاده کنم.
چون من بجز استفاده از توابع چیز دیگه ای از اکسل بلد نیستم.

Javid Mokhtari
2012/03/29, 14:04
سلام
میشه اساتید عزیز قدم به قدم منو راهنمایی کنند که چطوری باید برای حل مشکل مطرح شده از ماکرو استفاده کنم.

با سلام.
کدوم مشکل...!!؟

Hoseini
2012/03/30, 00:21
سلام

با سلام.
کدوم مشکل...!!؟

منظورم آپدیت شدن زمان هست که در پست اول مطرح شده .
من فایل استاد عزیز shamsololama رو دانلود کردم و می خوام فایل منم در ثبت تارخ همون طور عمل کنه اما نمی دونم ایشون چه کار کردن و نمی دونم که من باید از کجا شروع کنم و به کدوم منو از اکسل برم.

mahsa shayesteh
2012/03/30, 13:50
سلام به دوستان گلم

آقای حسینی من جواب آقای شمس العلما رو که گفتین دیدین پیدا نکردم لطفا لینک جواب رو بذارید

Hoseini
2012/04/02, 12:20
با درود خدمت اساتید عزیز
من یک مشکلی دارم
ممنون

با درود فراوان
برای اینکار می بایست از ماکرو اسستفاده کنید و آن را در زیرروال
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
قرار دهید
در فایل نمونه بعداز نوشتن هر متنی داخل ستون A تاریخ و ساعت آن ثبت می شود
فایل نمونه (http://forum.exceliran.com/attachment.php?aid=160):

با سلام
من در نظر دارم که فایلی شبیه فایل نمونه استاد شمس العلما درست کنم اما نمی دونم چطوری این فایل درست شده چون از ماکرو چیزی نمی دونم ؟