PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رجوع به محدوده ي نام گذاري شده pivot table

pinak
2014/04/16, 13:23
سلام دوستان.
براي ساختن يك جدول محوري در فايلي جدا از فايل حاوي اطلاعات مورد نظر، محدوده اطلاعات رو نام گذاري كردم اما هنگام ساخت جدول محوري تمامي اطلاعات به اين جدول منتقل نميشه (ستون مربوط به نام اپراتور به طور كامل منتقل نميشه)و علتش رو هم نميدونم.
لطفا راهنمايي بفرماييد.

pinak
2014/04/16, 13:27
توضيح اينكه هر اپراتور بين 2 تا 4 دستگاه رو كنترل ميكنه و اسمشون رو جلوي همه دستگاهاش كپي كردم ولي وقتي تو پيووت تيبل ازش استفاده ميكنم فقط اون دستگاهي كه اسم جلوش تايپ شده فراخواني ميشه و بقيه نشون داده نميشه...

~M*E*H*D*I~
2014/04/16, 18:39
توضيح اينكه هر اپراتور بين 2 تا 4 دستگاه رو كنترل ميكنه و اسمشون رو جلوي همه دستگاهاش كپي كردم ولي وقتي تو پيووت تيبل ازش استفاده ميكنم فقط اون دستگاهي كه اسم جلوش تايپ شده فراخواني ميشه و بقيه نشون داده نميشه...

زمانی که اطلاعات رو توسط پیوت تیبل استخراج میکنید اطلاعات تکست به صورت یونیک برای شما نمایش داده میشه و سلول های حاوی داده های تکراری برای شما به نمایش در نمیاد در واقع تمام قدرت جداول محوری در summary کردن اطلاعاته

بهتره بفرمایید چه چیزی میخواید انجام بدید تا راهنمایی بشید

misammisam
2014/04/16, 20:53

سلام
دادش گلم ، خوب معلومه كه تو اين ديتاي شما نبايد ايني كه ميخوايد كار كنه !!!!!
اگه اشتباه نكنم منظور شما از اپراتور همون بافندست توي فايل نمونتون ، حالا شما ورداشتيد اسم يدونه از بافنده هارو نوشتيد و براي اسمهاي تكراري ( شبيه به هم ) نوشتيد " .
الان چطوري اكسل بايد تشخيص بده منظور شما چيه ، شما بايد اسم بافنده هارو بطور كامل وارد كنيد و هيچ سلول خالي و يا به شكل " نگذاريد بمونه .

pinak
2014/04/17, 07:40
سلام
دادش گلم ، خوب معلومه كه تو اين ديتاي شما نبايد ايني كه ميخوايد كار كنه !!!!!
اگه اشتباه نكنم منظور شما از اپراتور همون بافندست توي فايل نمونتون ، حالا شما ورداشتيد اسم يدونه از بافنده هارو نوشتيد و براي اسمهاي تكراري ( شبيه به هم ) نوشتيد " .
الان چطوري اكسل بايد تشخيص بده منظور شما چيه ، شما بايد اسم بافنده هارو بطور كامل وارد كنيد و هيچ سلول خالي و يا به شكل " نگذاريد بمونه .
تو همين پست توضيح دادم خدمتتون...همين كاري كه شما ميفرماييد رو انجام دادم و نام بافنده رو تو همه سلول ها نوشتم...اما باز هم جواب نداد.

pinak
2014/04/17, 07:46
زمانی که اطلاعات رو توسط پیوت تیبل استخراج میکنید اطلاعات تکست به صورت یونیک برای شما نمایش داده میشه و سلول های حاوی داده های تکراری برای شما به نمایش در نمیاد در واقع تمام قدرت جداول محوری در summary کردن اطلاعاته

بهتره بفرمایید چه چیزی میخواید انجام بدید تا راهنمایی بشید
بله جدول محوري رو هم بر اساس نام بافنده كه تكراري هست ميسازم...زماني كه اين كار رو تو همون فايلي كه محدوده اطلاعاتم هست انجام ميدم مشكلي ندارم اما وقتي ميخوام از اطلاعاتم به عنوان يك سورس خارجي استفاده كنم اين مشكل پيش مياد.يك نمونه از جدول محوري رو هم ميذارم كه ملاحظه بفرماييد.
تو اين فايل پيوست مشكلي ندارم.

pinak
2014/04/17, 08:05
اين هم يك نمونه از جدول محوري با سورس خارجي

~M*E*H*D*I~
2014/04/17, 08:07
بله جدول محوري رو هم بر اساس نام بافنده كه تكراري هست ميسازم...زماني كه اين كار رو تو همون فايلي كه محدوده اطلاعاتم هست انجام ميدم مشكلي ندارم اما وقتي ميخوام از اطلاعاتم به عنوان يك سورس خارجي استفاده كنم اين مشكل پيش مياد.يك نمونه از جدول محوري رو هم ميذارم كه ملاحظه بفرماييد.
تو اين فايل پيوست مشكلي ندارم.

خب دیدم ، روشتون خوبه ولی کمی ایراد داره ، از این اطلاعات چی قراره استخراج بشه؟

pinak
2014/04/17, 08:11
خب دیدم ، روشتون خوبه ولی کمی ایراد داره ، از این اطلاعات چی قراره استخراج بشه؟
فعلا فقط ميخوام حتما به شيوه نام گذاري بتونم جدول محوري رو تو فايلي جداگانه داشته باشم به همين روش بر اساس نام بافنده...نميخوام جدول حاوي اطلاعات اصلي شلوغ بشه.

pinak
2014/04/20, 15:49
آيا كسي هست كه بداند مشكل فايل من چگونه حل مي شود؟؟؟؟!!!!

~M*E*H*D*I~
2014/04/23, 14:33
تو همين پست توضيح دادم خدمتتون...همين كاري كه شما ميفرماييد رو انجام دادم و نام بافنده رو تو همه سلول ها نوشتم...اما باز هم جواب نداد.

من قبلا هم خدمت شما عرض کردم ، شما 100 بار هم یک ایتم رو تکرار کنید جداول محوری تنها یک ایتم به شما نشون میده ؛ این خاصیت پیوت تیبل هست

قبلا هم خدمت شما عرض کردم چه گزارشی نیاز دارید بفرمایید تا راهنمایی بشید

~M*E*H*D*I~
2014/04/23, 14:57
رو فایل پیوست توضیح بدید چه ایتم هایی نیاز دارید برای گزارش

pinak
2014/04/27, 07:50
رو فایل پیوست توضیح بدید چه ایتم هایی نیاز دارید برای گزارش

من با اين روش كه محدوده اطلاعاتم و جدول محوريم تو يك فايل اكسل باشن مشكلي ندارم يعني همون چيزي كه ميخوام بهم ميده.من پرسيدم چرا وقتي جدول محوريمو تو فايلي جدا از محدوده اطلاعاتم ميسازم و به روش فراخواني با اسم محدوده ميخوام از اطلاعاتم استفاده كنم همه دستگاه هايي كه اسم يك اپراتور مشخص جلوش نوشته شده تو جدول محوريم نمياد....
در اصل هم ميخوام همينجور باشه كه اسم هاي تكراري يك بار تو جدول محوري باشه و شماره دستگاه هاي مربوطه جلوش نشون داده بشه...واضح گفتم؟
0روي فايل پيوست در كامنت توضيح دادم)

~M*E*H*D*I~
2014/04/27, 08:00
من با اين روش كه محدوده اطلاعاتم و جدول محوريم تو يك فايل اكسل باشن مشكلي ندارم يعني همون چيزي كه ميخوام بهم ميده.من پرسيدم چرا وقتي جدول محوريمو تو فايلي جدا از محدوده اطلاعاتم ميسازم و به روش فراخواني با اسم محدوده ميخوام از اطلاعاتم استفاده كنم همه دستگاه هايي كه اسم يك اپراتور مشخص جلوش نوشته شده تو جدول محوريم نمياد....
در اصل هم ميخوام همينجور باشه كه اسم هاي تكراري يك بار تو جدول محوري باشه و شماره دستگاه هاي مربوطه جلوش نشون داده بشه...واضح گفتم؟

نکته اول اینکه منظورتون از فراخوانی با اسم چیه؟من متوجه نمیشم

به نظرم ایجاد شما نه از فایل نه از مقادیر بلکه از تنظیمات پیوت تیبل باشه

pinak
2014/04/27, 08:02
نکته اول اینکه منظورتون از فراخوانی با اسم چیه؟من متوجه نمیشم

به نظرم ایجاد شما نه از فایل نه از مقادیر بلکه از تنظیمات پیوت تیبل باشه
ابراز define name رو عرض ميكنم.

~M*E*H*D*I~
2014/04/27, 08:06
ابراز define name رو عرض ميكنم.

چطور اسم تعریف شده در name manager رو توسط پیوت تیبل بکار میبرید؟ چه نیازی دارید که محدوده نامگذاری بشه

pinak
2014/04/27, 08:17
چطور اسم تعریف شده در name manager رو توسط پیوت تیبل بکار میبرید؟ چه نیازی دارید که محدوده نامگذاری بشه
وقتي از منوي insert گزينه پيوت تيبل رو ميزنم تو تنظيماتش use an external data source و بعد choose connedtion رو ميزنم و نام محدوده مو انتخاب ميكنم.
چون فايل اصليم حاوي اطلاعات روزانه ست وو اطلاعهات اصليمه نميخوام گزارش گيري رو تو اون فايل انجام بدم.

~M*E*H*D*I~
2014/04/27, 08:30
وقتي از منوي insert گزينه پيوت تيبل رو ميزنم تو تنظيماتش use an external data source و بعد choose connedtion رو ميزنم و نام محدوده مو انتخاب ميكنم.
چون فايل اصليم حاوي اطلاعات روزانه ست وو اطلاعهات اصليمه نميخوام گزارش گيري رو تو اون فايل انجام بدم.

خب الان من تست کردم

شماره دستگاه هایی که عدد هست در پیوت تیبل نمایش داده میشه و اونهایی که حرف داره مثل 1034α نمایش داده نمیشه با برداشتن حرف و رفرش اونها هم نمایش داده میشه

ایراد کار مشخص شد حالا باید بررسی بشه چرا این اتفاق میفته

به نتیجه رسیدم جواب میدم

pinak
2014/04/27, 08:37
ممنون از وقتي كه ميذاريد.

Alexis
2014/04/27, 09:02
:o

~M*E*H*D*I~
2014/04/27, 09:11
ممنون از وقتي كه ميذاريد.

این روش رو امتحان کنید

یک ستون جدید ایجاد کنید کنار ستون شماره دستگاه

از طریق فرمت سل فرمت سلولهاشو به text تغییر بدید

سپس شماره دستگاه هارو کپی کنید و در ستون جدید Paste Value کنید(دقت کنید ctrl+v نزنید بلکه از طریق پیست اسپشیال paste value کنید)

ستون شماره دستگاه قبلی رو پاک کنید

دوباره جدول رو ایجاد کنید

~M*E*H*D*I~
2014/04/27, 09:36
ایراد کار شما اینه

ستون شماره دستگاه ها از دو فرمت تشکیل شده عدد و تکست

زمانی که تو فایل جاری جدول رو ایجاد کنید اهمیتی نداره فرمت ها چی باشه

اما وقتی به فایل خارجی ارجاع بدید اکسل از dsn برای ایجاد کانکشن استفاده میکنه برای dsn باید فرمتها یکسان باشه برای همین میره به صورت خودکار 8 تا رکورد رو بررسی میکنه و کل فرمت رو بر اساس همون تنظیم میکنه یعنی اگه 8 تا تکست باشه همه رو تکست فرض میکنه و اگر عدد باشه همه رو عدد

در این بین اگر فرمت ها متفاوت باشه دیگه نمیتونه مقادیر رو بشناسه