PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزار و یک شب اکسل - شب دوم - پروتکت کردن چند ردیف در شیت بدون استفاده از تب View

امين اسماعيلي
2014/04/08, 02:23
با درود قصه امشبمون درباره یه شیتی هست که میخوایم یه سری ردیف رو توش پروتکت کنیم بدون استفاده از تب view امیدوارم جالب باشه اگر قبلا نشنیدین. تکنیک کار با استفاده از Arry formula هستش بدین صورت که مثلا ردیف های 5 تا 8 را انتخاب و فرمول برداری زیر را بنویسن

=""

Ctrl+shift+enter یادتون نره
یه چیز دیگه هم بگم خیالم راحت بشه

فرض کنین میخوایم چک کنیم که توی اکتیو سلمون فرمول برداری نوشته شده یا نه

دستور

MsgBox ExecuteExcel4Macro("GET.CELL(49)")

با جواب true یا false میتونه کمکمون کنه
شب همتون خوش تا قصه فردا شب
قصه ما به سر رسید کلاغه به خونش نرسید

komeilex
2014/04/08, 02:32
آقا با این فایلت ما خواب از سرمون پرید!
الان ردیفات چطور پروتکت شدن؟ من که میتونم هرچی دلم می خواد توش بنویسم یا تغییرش بدم و یا حتی حذفشون کنم!:confused:

امين اسماعيلي
2014/04/08, 04:03
با درود
چرا خودم نمیتونم. توش میشه نوشت اما اینتر کنی ارور میده وباید Esc رو بزنی. تا اونجایی که من امتحان کردم ردیف ها رو هم اگر همه اون ردیف ا رو با هم انتخاب نکنی پاک نشدن. حالا ما رنگشو ابی کردیماااااااااااا .فقط یه چیزی یادم رفت باید پشت سر هم باشن.

komeilex
2014/04/08, 09:53
درست میگی ولی اگه ctrl+shift+enter بزنی که جواب میده و تغییر میکنه. در کل ممنون.:)

~M*E*H*D*I~
2014/04/08, 10:28
درست میگی ولی اگه ctrl+shift+enter بزنی که جواب میده و تغییر میکنه. در کل ممنون.:)

زمانی که کل محدوده انتخاب بشه و به صورت آرایه ای در بیاد دیگه نمیشه مقداری وارد کرد مگر اینکه کل محدوده پاک بشه و یا اینکه کل محدوده رو انتخاب کنیم یک مقداری وارد کنیم و آرایه ایش کنیم

Behnam
2014/04/08, 10:33
زمانی که کل محدوده انتخاب بشه و به صورت آرایه ای در بیاد دیگه نمیشه مقداری وارد کرد مگر اینکه کل محدوده پاک بشه و یا اینکه کل محدوده رو انتخاب کنیم یک مقداری وارد کنیم و آرایه ایش کنیم
قسمت اول حرفت قبول اما برای قسمت دوم،لازم نیست کل محدوده رو انتخاب کنیم و مقدار وارد کنیم،تو هر سلول از اون محدوده قرار بگیریم و مقدار وارد کنیم اگه بصورت آرایه ای بزنیم کل محدوده رو شامل میشه،واسه همین خیلی جالب نیست اینجوری:(

~M*E*H*D*I~
2014/04/08, 10:49
قسمت اول حرفت قبول اما برای قسمت دوم،لازم نیست کل محدوده رو انتخاب کنیم و مقدار وارد کنیم،تو هر سلول از اون محدوده قرار بگیریم و مقدار وارد کنیم اگه بصورت آرایه ای بزنیم کل محدوده رو شامل میشه،واسه همین خیلی جالب نیست اینجوری:(

آره به این روش میشه وارد کرد ، میشه کلید شیفت رو بست مثلا:p

امين اسماعيلي
2014/04/08, 16:41
آقا با درود مجدد
اینا حقه بودا نه راه اصلی ، خوب از امشب قصه هامو بهتر میکنم. در ضمن همه که ریزه کاریارو مثل شما نمیدونن . دوستون دارم نا امشب با یه قصه دیگه البته سعی میشه دیگه این موارد توش نیاد