PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزار و یک شب اکسل - شب دهم - پر کردن سلول های خالی برای سورت کردن

امين اسماعيلي
2014/04/13, 01:24
با درود
Filling the holes (Empty cell) to help sort column

از سری قصه های هزار و یک شب د ر خدمت شما دوستان عزیز هستیم داستان امشب به این قرار است که ما یه جدول فرضا داریم که به صورت زیر است

2981

حالا ما میخوایم این جدول رو بر اساس state اون رو Sort کنیم . خب هممون میدونیم که اگر همین طور سورت رو انجام بدیم همه چی بخاطر سل های خالی بهم میریزه و به نتیجه دلخواه نمیرسیم پس چیکار میکنیم . خب بعضی ها ممکنه بگن که مثلا Pa رو میکشیم پایین کپی میکنیم و به همین ترتیب ما بقیو . درسته تو این مثال تعداد ردیف های ما کمه اما اگر 6000 تا ریف بود چیکار کنیم ؟.پس ابتدا محدوده جدول خودمون رو انتخاب میکنیم که راه های انتخاب محدوده اگر زیاد بود رو تو قصه های قبل بهش اشاره شده سپس F5 یا Ctr+G رو میزنیم بعد Special و سپس blank cell رو انتخاب کرده و ok میکنیم و سپس مینویسی = بعد جهت بالا ( Up ) رو کیبورد رو زده سپس کلید کنترل رو نگه داشته و اینتر رو میزنیم همونطور که میینیم تمام سل های خالی با سل های بالایشون پر میشن حال بر اساس این ستون سورت رو انجام میدهیم . بعد از این مورد باید جدول ما به حالت قبل یعنی بدون اون فرمول های ایجاد شده برگرده . بنابرین کافی روی یکی از سل های اون جدول قرار بگیرین و سپس دوباره ّ5 رو بزنین و از گزینه special اینبار Formula رو انتخاب و سپس اکی کرده و delete رو بزنین.

در پناه خداوندگار ایران زمین باشید

در ضمن این جواب دو شب قبل رو که تو فایل بود رو نمیخواین بدین نه :mad-new:

komeilex
2014/04/13, 21:32
با درود
Filling the holes (Empty cell) to help sort column

از سری قصه های هزار و یک شب د ر خدمت شما دوستان عزیز هستیم داستان امشب به این قرار است که ما یه جدول فرضا داریم که به صورت زیر است...

خسته نباشی امین جان و ممنون به خاطر قصه هات که غصه ها رو از یاد ما میبره:)
آقا من داستان sort کردن براساس state رو نفهمیدم. با روشت کاری ندارمو! با صورت سوال کار دارم. چیو می خوای sort کنی. اگه amount ها می خوان sort بشن که با این روشت داده ها بهم میریزه بعد از sort و یه amount که قبل از sort مال یه state بوده میره زیر مجموعه یه state دیگه!
شاید من درست نگرفتم مطلبو:confused:

امين اسماعيلي
2014/04/14, 02:22
توضیح این بود که ما میخواستیم بر اساس ایالت سورت بشه نه مقدار. بعدشم دوباره همون فضای خالی ایجاد بشه و مورد اشتباهی پیش نیاد
عکس زیر مختص کمیل خان که ببینه من رو اون مثال دقیقا چی میخواستم البته بدلیل عدم حوصله مثالو کوچیکترش کردم

http://forum.exceliran.com/attachment.php?attachmentid=2995&d=1397426776&thumb=1 (http://forum.exceliran.com/attachment.php?attachmentid=2995&d=1397426776)
حالت 1 داریم میخوایم حالت 2 برامون پیش بیاد