PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیدا کردن شماره ردیف سلول در یک ستون عدد مورد نیاز

aliuser
2014/04/19, 23:17
با سلام
میشه توضیح بدید چطور شماره ردیف سلول در یک ستون خاص عدد مورد نظر رو پیدا کنم؟؟:d

Ali Parsaei
2014/04/19, 23:27
سوالتون نامفهوم است!
منظورتان اين است که:
چطور با داشتن شماره ردیف سلول در یک ستون خاص، عدد مندرج در سلول مورد نظر رو پیدا کنم؟
يا اينکه:
چطور عدد شماره ردیف سلول در یک ستون خاص رو پیدا کنم؟

aliuser
2014/04/19, 23:49
فرضا عدد 25 در ردیف 6 و ستون 1 است. چه دستوری بدم تا بهم بگه ردیف عدد 25 ، 6 میشه؟

سوالتون نامفهوم است!
منظورتان اين است که:
چطور با داشتن شماره ردیف سلول در یک ستون خاص، عدد مندرج در سلول مورد نظر رو پیدا کنم؟
يا اينکه:
چطور عدد شماره ردیف سلول در یک ستون خاص رو پیدا کنم؟

Ali Parsaei
2014/04/19, 23:58
بستگي دارد اين دستور را کجا بخواهيد بنويسيد! يا به کار ببريد، از تابع row و match و vlookup و ... مي توان استفاده کرد!!!

shamsololama
2014/04/20, 10:32
با درود فراوان

این کار رو با تابع Match می تواندی انجام دهید

=MATCH(25,A:A,0)

در این تابع عدد 25 رو پیدا میکند ( در واقع اولین بیست و پنجی که در آن ردیف پیدا میکند ) و چون رفرنس آن رو از A:A قرار داده ائیم شماره ردیف رو به ما بر میگرداند

در صورتی که برای قرار دادن محدوده A:A مشکلی وجود داشته باشد و مجبور هستی محدوده بجای A1 مثلا از A5 شروع کنید به این صورت بنویسید

=MATCH(25,A$5:A$30,0)+4

یعنی اینکه تعد سل های A1 تا قبل از شروع محدوده را با آن جمع بزنید

aliuser
2014/04/27, 22:54
با تشکر. حالا چطور میتونم عدد مثلا 25 رو در یک سلول که دارای بازه یاشه پیدا کنم. مثلا بازه اعداد بین 15 تا 30 در یک سلول وجود داره و من با تابع match بخوام شماره سلول عدد 25 رو که در این بازه است، پیدا کنم

khakzad
2014/04/27, 23:40
سلام
در این حالت برای پیدا کردن عدد از vlookup استفاده کنید
ارگومان اخر رو 1 بذارید
بعد این فرمول رو بجای اولین ارگومان از تابع match قرار بدید

shamsololama
2014/04/28, 08:08
با درود فراوان
اگر درست متوجه شده باشم اینکه در یک سل اعداد متغییر بین 15 تا تا 30 که لیست کرده باشی هر عدد انتخاب کنید شماره ردیف آن برای شما نمایش دهد که برای این کار در تابع که پست قبل عرض کردم

=match(25,a$5:a$30,0)+4

بجای عدد 25 نام آن سل را وارد کنید مثلا اگر آن سل را b1 گرفته باشی در سلول c1 این تابع رو می نویسی

=match(b1,a$5:a$30,0)+4

aliuser
2014/04/28, 18:15
درود و تشکر بسیار
.شاید با عکس منظورم بهتر بیان بشه. برای هر سلول یک بازه عدد پیوسته در نظر بگیرید و ما بخواهیم عدد 25 رو در اون پیدا کنیم.
3195

Ali Parsaei
2014/04/29, 00:33
به نظر من اين ساختاري که تنظيم کرده ايد کاملا" اشتباه است. ولي به هر حال علي الحساب چيزي که به نظر من مي رسد استفاده از يک سطر کمکي است، ضمنا" بازه ها نبايد همپوشاني داشته باشند. البته خودم اصلا" از چيزي که مي فرستم خوشم نيامد! ضمنا" اگر خود آدرس سلول مربوطه را بخواهيد که بايد از توابع آدرس و ... هم استفاده کنيد يا با conditional formating رنگي اش کنيد. به عکس توجه کنيد:
(توضيح 93/10/2): البته ببخشيد در عکس در فرمول خانه D4 از ";" استفاده کرده ام که بايد به "," اصلاح کنيد (زيرا ظاهرا" برابر عکسي که فرستاده ايد تنظيم کامپيوتر شما با "," است، من سه فرمول اول را درست نوشتم ولي چهارمي را يادم رفت درست کنم)

komeilex
2014/04/29, 01:58
با سلام و اجازه از اساتید.
دوست عزیز شما شکل زیر رو در نظر بگیر:
3201
داده های شما از سلول A1 هستن تا C1 . تو E1 هم عدد مورد نظرتون که می خواین ببینین تو کدوم بازه هستش و سلولش رو به دست بیارین نوشته شده.
من برای این کار از چند تا سطر کمکی استفاده کردم.
شما تو A2 فرمول زیر رو بنویس و بکشش ( درگ کن ) تا C2:

=RIGHT(LEFT(A1,3),2)
بعدش تو A3 فرمول زیر رو بنویس و بکشش تا C3:

=LEFT(RIGHT(A1,3),2)
به این مجموعه فرمولا می گن چپ و راست کردن http://www.pic4ever.com/images/4chsmu1.gif
حالا تو A4 فرمول زیر رو بنویس وتا C4 درگ کن:

=IF(AND(VALUE(A2)<$E$1,VALUE(A3)>$E$1),ADDRESS(ROW(A1),COLUMN(A1)),"")
نتیجه حاصله آدرس سلولی هس که عدد مورد نظر شما در اون وجود داره.
شاید راهمون طولانی بود ولی خوب حداقل باعث شد با چندتا تابع پرکاربرد تو اکسل آشنا بشیم. موفق باشی.

8908103
2020/03/27, 14:44
با سلام
در صورتیکه بخوام حرف متناظر با یک عدد بین دو محدوده رو پیدا کنم، از تابع Vlookup میشه استفاده کرد. سوال من اینه در صورتیکه بخوام ردیف متناظر با بازه بالایی رو پیدا کنم، باید چیکار کنم؟ مثلا من وقتی عدد 2 رو وارد میکنم، میخوام که حرف b رو واسم نشون بده، در حالیکه عدد a رو بهم نشون میده. آیا راهی هست (یا دستور دیگه‌ای) که حرف b رو بهم نشون بده؟
1 a
3 b
5 c

saed.rasa
2020/03/27, 19:17
سلام

لطفا امتحان کنید!