PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترفندي براي ويرايش سر ستونها و سر سطرهاي خود اکسل!

Ali Parsaei
2014/04/22, 11:41
سلام دوستان،
يک فايل ضميمه مي کنم که در آن خود سرسطرها و سرستونهاي پيش فرض خاکستري رنگ اکسل قابل ويرايش است!
البته يک شرط دارد! اينکه نپرسيد به چه درد مي خورد؟!، خوب ... ترفند است ديگه، شايد جايي به کار بيايد، خوب است اين را هم تو ذهن داشته باشيم شايد يک روز به درد خورد.
روش کار را هم خودتان کشف کنيد، خيلي ساده است. فقط يادتان باشد که اين يک ترفند است، پس سراغ option ها و ... نرويد، اگر به option ها ربط داشت مي شد: تنظيمات اکسل و نه: ترفند اکسل.
فقط من اين را برحسب excel2010 تنظيم کرده ام، در excel2013 نمي دانم سر ستونها چه رنگي است! و ... ببخشيد ديگه من يک مقدار به روز نيستم!

Behnam
2014/04/22, 11:59
شبیه ساز درست کردید!!؟:tan:
با حال بود اول فکر کردم سرستون های خود اکسله،خیلی طبیعی بود

khakzad
2014/04/22, 12:57
واسه من طوریش نشد که :(

حسام بحرانی
2014/04/22, 13:03
سلام دوستان،
يک فايل ضميمه مي کنم که در آن خود سرسطرها و سرستونهاي پيش فرض خاکستري رنگ اکسل قابل ويرايش است!
البته يک شرط دارد! اينکه نپرسيد به چه درد مي خورد؟!، خوب ... ترفند است ديگه، شايد جايي به کار بيايد، خوب است اين را هم تو ذهن داشته باشيم شايد يک روز به درد خورد.
روش کار را هم خودتان کشف کنيد، خيلي ساده است. فقط يادتان باشد که اين يک ترفند است، پس سراغ option ها و ... نرويد، اگر به option ها ربط داشت مي شد: تنظيمات اکسل و نه: ترفند اکسل.
فقط من اين را برحسب excel2010 تنظيم کرده ام، در excel2013 نمي دانم سر ستونها چه رنگي است! و ... ببخشيد ديگه من يک مقدار به روز نيستم!

سلام
جالب بود . ممنون علی آقا ، ولی واقعاً مطمئنی به option ربطی نداره ؟!! :rolleyes: ربط داره ها !!! :rolleyes:
سپاس
ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ (http://forum.exceliran.com/member.php?checked=rnd35sec&u=10018)

mokaram
2014/04/22, 15:45
ممنون علی آقای با ذوق :flowerrr:
ولی به قول حسام جان به option هم ربط داره علی جان

Ali Parsaei
2014/04/22, 16:24
یعنی چی به option ربط داره؟ .... آها! ..... افتاد! .... اینکه سرسطرها و سر ستونها را مخفی کرده ام؟ .... خوب بله حق با شما است ببخشید.
در اصل منظورم این بود که اینجور نیست که در option ها در جایی یک تیک بزنید و سرخط ها قابل ویرایش شوند، به هر حال از نکته سنجي دوستان متشکرم، سعي مي کنم بيشتر حواسم را جمع کنم.

Ali Parsaei
2014/04/22, 16:29
واسه من طوریش نشد که :(
نمي دانم!:(
شايد تنظيماتتان جوري است که بايد اول فايل را روي کامپيوتر خود save کنيد و بعد بازش کنيد!

alirezaariana
2014/06/11, 00:09
شوخی جالبی بود ...