PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزار و یک شب اکسل - شب سی و هفتم استفاده از تابع Count if -

امين اسماعيلي
2014/04/26, 04:52
Using the COUNTIF Function
با درود
قصه امشب رو میخوایم یه سری موارد استفاده از این تابع رو که در یک فایل Pdf براتون اوردم رو مورد برسی قرار بدیم.
همونطور که میدونیم توابع COUNTA و Count برای شمارش های پایه ای استفاده میشوند و اگر بخواهیم به انعطاف پذیری بیشتری در این مورد برسیم باید از Countif و یا Countifs استفاده کنیم . در مثال هایی که در فایل ذکر شده ما یه محدوده ای رو در ابتدا به نام Data نام گذاری کردیم و بعد فرمول ها رو براش نوشتیم. که دوستانی که داستان های قبل رو نخوندن یا اشنایی با نامگذاری ندارن به جای این کلمه از خود محدوده مثلا A1:A100 استفاده کنند.

شب همگیتون خوش. والا ترسیدم دوباره تکلیف بدم خودم حل کنم ...................... شبتون شیک و مجلسی .

امين اسماعيلي
2014/04/26, 05:02
با درود
ای بابا حیفم اومد باز خودمو گول نزنم تکلیف بدم . اما تکلیف امشب بدون استفاده از Countifs . فرض کنین توی یه ستون یه سری عدد دارین حالا عدد هایی رو که بزرگتر از 4 و کوچیکتر از 12 هستند رو به 4 روش بدست بیارین ( 1 روش مجازتون همون Countifs واسه اوانس)

mokaram
2014/04/26, 07:12
آقا راه اول همون آوانسی که شما گفتی

=COUNTIFS(A1:A13,">4",A1:A13,"<12")
راه دوم که به ذهنم میرسه استفاده از یه ستون کمکی ( مجاز هست دیگه ؟ :confused: ) تو b1 فرمول زیر را بنویسیم و تا b13 درگ کنیم بعد یه sum کوچولو بگیریم

=IF(AND(A1>4,A1<12),1,"")

Amin_D
2014/04/26, 08:39
با درود
ای بابا حیفم اومد باز خودمو گول نزنم تکلیف بدم . اما تکلیف امشب بدون استفاده از Countifs . فرض کنین توی یه ستون یه سری عدد دارین حالا عدد هایی رو که بزرگتر از 4 و کوچیکتر از 12 هستند رو به 4 روش بدست بیارین ( 1 روش مجازتون همون Countifs واسه اوانس)

سلام

با همین Countif فقط!
یا از فرمول های دیگه ای هم میتونیم استفاده کنیم؟

روش Countifs:

=COUNTIFS(a,">4",a,"<12")

mokaram
2014/04/26, 09:08
سلام

با همین Countif فقط!
یا از فرمول های دیگه ای هم میتونیم استفاده کنیم؟

روش Countifs:

=COUNTIFS(a,">4",a,"<12")

استاد اسماعیلی گفتن که بدون استفاده از countifs با چهار راه ولی بعدا یه دونه آوانس دادن که بشه از countif استفاده کرد

mokaram
2014/04/26, 09:21
راه سوم که به مخ نیم بندم رسید استفاده از تابع rank هست تو یه سلول رنکینگ عدد 4 را بدست میاریم تو سلول بعدی رنکینگ عدد 11 را بدست میاریم بعد تفاضل این دو سلول جواب مایه!! :Barca:

mokaram
2014/04/26, 10:47
راه چهارم ( که شبیه به چرخوندن لقمه به دور دهان هست ) چند مرحله داره ( واقعا ً شاخ غولا شکستی با این راه حلت :chair: )
اول کد زیر را تو یه ماژول وارد می کنیم

Public Function ColorCode(rg As Range) As Integer
Application.Volatile True
ColorCode = rg.Interior.Colorindex
End Function
مرحله بعد کد زیر را به باتومی در شیت اختصاص میدم که بتونم به کد رنگ برسم ( من رنگ نارنجی را انتخاب کردم)

Sub Rectangle1_Click()
Dim c As Range
For Each c In Sheet1.Range("a1:a100")
If c <> "" And c.Value > 4 And c.Value < 12 Then
c.Select
With Selection.Interior
.Pattern = xlSolid
.PatternColorIndex = xlAutomatic
.Color = 49407
.TintAndShade = 0
.PatternTintAndShade = 0
End With
End If
Next c
End Sub
مرحله بعد ( به فرض اینکه اعداد من تو ستون A باشن ) تو خونه B1 کد زیر را می نویسم و درگ می کنم

=ColorCode(A1)
و مرحله آخر با یه sumif و تقسیم تعداد به دست میاد

=SUMIF(B1:B12,44,B1:B12)/44

امين اسماعيلي
2014/04/26, 14:03
با درود
میبینم که حداقل یه خورده تکاپو دیدیم بلاخره . دست مریزاد

Amin_D
2014/04/26, 22:13
با سلام

حالا اگر بخواهیم با توابع Count زمان رو جمع کنیم (طبق فایل ضمیمه) چطوری امکانش هست؟

با تشکر

~M*E*H*D*I~
2014/04/26, 22:44
اینم یک روش دیگه:o

3178

امين اسماعيلي
2014/04/27, 00:50
با درود مرسی داداش مهدی گلم و بقیه دوستان

خوب بریم سر جوابها

=COUNTIF(Data,">4")-COUNTIF(Data,">12")-1

نیایتن بگین گفته بودی کوچکتر از 12 الان گفتی تو این فرمول بزرگتر از 12 این یه تکنیکه که با تفریق بین انها بدست میاد واسه ورژن های قبل 2007 منها یکم که میدونین چون 12 تو کونت اولی میاد باید کم بشه
روش دوم روش ارایه ای

=SUM((Data>4)*(Data<=12))-1

یعنی با shift+Ctrl+Enter وترد میشه

روش سوم همون countifs

=COUNTIFS(Data,">4",Data,"<12")

روش چهارم

=INDEX(SUMPRODUCT((Data>3)*(Data<12)),1)

و یه سری روش کمکی هم که دوستان گفتن و شاید روش های دیگه که من تو خاطرم نیست . ممنون از همتون