PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزار و یک شب اکسل - شب چهلم محاسبه سن شخص Calculate Person's Age in Persian Calendar

امين اسماعيلي
2014/04/27, 04:23
با درود

تو قصه امشب بعد از اون حکایت های قبلی میخوایم با سه روش با دقت ها ی متفاوت سن یه شخص رو حساب کنین. خب اول توابع فارسی رو به اکسلتون اضافه کنین . اگرم نمیدونین یاد بگیرین چون از این به بعد بیشتر باهاش شاید کار کنیم

حالا تو سل b1 مثلا در اینجا در نظر گرفتم تاریخ تولدتونو وارد کنید مثلا 1363/04/17 حالا به ترتیب فرمول های زیر رو محاسبه کنین :

روش اول

=INT((J_GREGORIANDATE(J_TODAY(1),1)-J_GREGORIANDATE(B1,1))/365.25)

این فرمول 100 درصد دقیق نیست چون از تقسیم شده بر میانگین روزهای سال و مثلا اگر یک کودک دقیقا یکسالش باشه این فرمول به ای 1 صفر رو برمیگردونه

اما خوب نا امید نشین فرمول دوم

=INT(YEARFRAC(J_GREGORIANDATE(J_TODAY(1),1),J_GREG ORIANDATE(B1,1)))

روش دقیق تر از قبلی استفاده از تابع YEARFRAC هستش که در محاسبات مالی ازش استفاده میکنن و اشکال قبلی رو هم نداره

و اما روش سوم

=DATEDIF(J_GREGORIANDATE(B1,1),J_GREGORIANDATE(J_T ODAY(1),1),"y")

در این روش از تابع DATEDIF استفاده شده که در Help سیستم اکسل توضیحی در موردش نیومده حالا اگر میخواین دیگه دقیق دقیق با ماه و روز بگین میشهههههههههه

=DATEDIF(J_GREGORIANDATE(B1,1),J_GREGORIANDATE(J_T ODAY(1),1),"y") & " years, " & DATEDIF(J_GREGORIANDATE(B1,1),J_GREGORIANDATE(J_TO DAY(1),1),"ym") &"months, "&DATEDIF(J_GREGORIANDATE(B1,1),J_GREGORIANDATE(J_TO DAY(1),1),"md") & " days"

خوش باشین و پیروز در پناه خداوندگار ایران زمین . شبتون شیک و مجلسی

3179

AmirAkbar
2015/03/09, 18:17
سلام ..
این هم فایل من که سالها پیش از روی علاقه و کنجکاوی درستش کردم .. می خواستم با فرمول و بدون اتکا به توابع فارسی باشه ..

خیلی تست کرده بودم .. فقط شاید بعضی مواقع (بندرت) یک یا دو روز اختلاف داشته باشه که بدلیل همون مشکل کامل و صحیح نبودن عدد روز (نسبت به سال) هست ..

کسانی هم که نمی خوان از add-in های فارسی تو فایل شون استفاده کنند، می تونند از فرمول اصلی این فایل که اختلاف دو تاریخ رو به واحد روز محاسبه می کنه استفاده کنند ..!