PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت Splash در اکسل

shamsololama
2010/03/05, 11:03
با درود فراوان

زمانی که می خواهیم یک Splash را در اکسل بسازیم راه های مختلفی وجود داره که یکی از آنها را در اینجا توضیح می دم
Splash همانطور که می دانید صفحه یا فرمی است که هنگام باز شدن یک برنامه بصورت موقت باز شده و پس از مدت کوتاه چند ثانیه ای بصورت خودکار بسته میشه که می تونیم آن را به منظور های مختلفی استفاده کرد مثلا معرفی برنامه یا تبلیغ برنامه یا یک راهنمایی یا خوش آمد گویی به برنامه و چیزهای که بسته به نوع برنامه ای که میسازیم مورد استفاده قرار میگیره

*
حالا برای ساخت چنین برنامه ای در اکسل بدین صورت عمل می کنیم

خوب ما وقتی یک فرم را در اکسل ساختیم و می خواهیم آن را به عنوان ااسپلش قرار دهیم کدی که این فرم را باز می کند در صفحه کد مربوط به Workbook قرار می دهیم که زمان باز شدن Workbook یوزر فرم باز شود مثل کد زیر

Private Sub Workbook_Open()
userform1.Show
End Sub

و حالا پس از باز شدن یوزر فرم می خواهیم که بصورت خودکار پس از چند ثانیه بسته شود
که برای این کار روی یوزر فرم دوبل کلید کرده و به صفحه کد مربوط به آن می رویم و کد زیر را می نویسیم

Private Sub UserForm_Initialize()
On Error Resume Next
Application.OnTime Now + TimeValue("00:00:03"), "payan"
End Sub
که در این کد payan ماکرویی است که در ان دستور بسته شدن یوزرفرم را در آن می نویسیم بدین صورت
Sub payan()
End
End Sub
و ("00:00:03") هم زمانی است که شما تعیین می کنید یوزرفرم بعد از چند ثانیه بسته شود
البته این نمونه ساده اسپلش هستش که توضیح دادم یک فایل نمونه برای دانلود می زام که یه کم حرفه ای تر نشون میده و یوزفرم ما از محو میاد روشن میشه و دوباره محو میشه
بدرود

فیال نمونه

[attachment=12]

exceliran
2010/03/05, 16:27
با سلام به استاد بزرگ
براي اين مثالها و نمونه هاي كه اينقدر زيباست كه در وصف ان نميتوان كلمه اي پيدا كرد .
واقعا موضوع زيبا - گرافيك زيبا - ..........
بسيار متشكرم

hamed bhiraee
2011/12/16, 12:39
فوق العاده بود مرسی

shamsololama
2011/12/17, 08:55
با درود فراوان

شما لطف دارین

safaei.mehdi@mapnablade.com
2012/05/01, 07:00
با سلام و احترام
فلش رو چطور وارد يوزر فرم كرديد؟
من تمامي مراحل رو ميرم، ولي نمي تونم فلش رو وارد يوزر فرم كنم.
با سپاس فراوان،

shamsololama
2012/05/01, 07:33
با سلام و احترام
با سپاس فراوان،

با درود فراوان

برای وارد کردن یک فلش با پسوند SWF به یوزر فرم به این صورت انجام میشه

اول اگر در جعبه ابزارتون ابزاری به نام شوک ویو فلاش ندارید ShockwaveFlash
روی یکی از ابزار راست کلیک کنید و از گزینه اول این تولز را انتخاب کرده و تیک آن را بزنید تا به جعبه ابزارتون اضافه بشود

بعد آن یکی از این ابزار را روی فرم ایجاد کنید و از قسمت پرو پرتیس آن دو گزینه Movie و Base را پیدا کنید و آدرس فایل فلش را بصورت کامل در آن کپی کنید مثلا D:\spalsh.swf

با این کار فایل فلش شما در یوزرفرم به نمایش در میاد ولی اگر فایل فلش را در کامپیوتر خود جابجا کنید و یا حذف کنید و همچنین اگر فایل اکسل را در کامپیوتری دیگر باز کنید این فایل فلش اجرا نخواهد شد چون در این آدرسی که بهش دادید فایل فلش را پیدا نخواهد کرد

برای جلوگیری از این مشکل کافیست که در پروپرتیش شوک ویو بعد از کپی کردن آدرس فلش گزینه EmbedMovie را برابر با True قرار دهید
در این حالت فایل فلش جزء خود فایل اکسل شده و کاری به فایل فلش روی سیستم نخواهد داشت

komeilex
2012/05/01, 16:26
با سلام خدمت دوستان و تشکر فراوان از استاد شمس العلما.
من برای اضافه کردن ابزرارهای جدید مانند همین shock wave مشکل دارم و اون اینه که نمی تونم این ابزار رو اضافه کنم. آفیسم هیچ مشکلی نداره. به نظر برخی اساتید مشکل از ویندوزمه و یه سری dll و activeX کم داره. کسی می تونه تو این زمینه کمکم کنه؟

2012/05/02, 07:23
با سپاس فراوان از استاد ارجمند :‌آقاي شمس العلما
بسيار ممنونم. واقعا" جالب بود.
روزتون هم مبارك

shamsololama
2012/05/02, 08:04
با سپاس فراوان از استاد ارجمند :‌آقاي شمس العلما
بسيار ممنونم. واقعا" جالب بود.
روزتون هم مبارك

با درود فراوان
خواهش میکنم شما لطف دارین[hr]

با سلام خدمت دوستان و تشکر فراوان از استاد شمس العلما.
من برای اضافه کردن ابزرارهای جدید مانند همین shock wave مشکل دارم و اون اینه که نمی تونم این ابزار رو اضافه کنم. آفیسم هیچ مشکلی نداره. به نظر برخی اساتید مشکل از ویندوزمه و یه سری dll و activeX کم داره. کسی می تونه تو این زمینه کمکم کنه؟

با درود فراوان
این مشکل رو می تونید با اضاف کردن اکتیو ایکسی که آفیس شما کم داره حل کنید
از آفیسی که داره و یا اینترنت بگیرین و کپی کنید
یکی از دوستان هم همین مشکل در آفیسش بود که با دوباره نصب کردن آفیس هم بر طرف نمیشد و با این کار حل شد

komeilex
2012/05/02, 15:33
تشکر فراوان به خاطر توجهتون.
شاید سوالم خیلی سطح پایین باشه ولی میشه راهنماییم کنین که این active x که office من کم داره، چطوری باید دنبالش بگردم و کجا باید کپیش کنم؟

s.cheraghi
2012/05/02, 18:19
با سلام خدمت استاد شمس العلما
اگر امکان داره درباره علت استفاده از DoEvents و کاربردهای آن توضیح بفرمائید

shamsololama
2012/05/03, 07:28
با سلام خدمت استاد شمس العلما
اگر امکان داره درباره علت استفاده از DoEvents و کاربردهای آن توضیح بفرمائید

با درود فراوان

دو اونت کلمه کلیدی هست که اجاز پردازش رو به سیستم میده
یعنی شما وقتی ماکروی رو داری اجرا میکنی و ماکرو در حال اجراست کاری دیگه نمی تونی انجام بدی یعنی نمی تونی همزمان اگر ماکرویی داره اجرا میشه تو سل نوشت و یا شیتی به شیتی دیگه رفت ولی با استفاده دو اونت اجاز پردازش بقیه کارها هم پیدا میکنی و اینکه اگر ماکروی حلقه ای بدون انتها بود و طولانی اجرا شده به ارور بر خواهد خورد ولی با استفاده از دو اونت ماکرو به هر دلیلی توقف کند و بعد از رفع مشکل دوباره به کارش ادامه میده

2012/05/14, 17:18
درود بيكران بر آقاي مهندس شمس العلما
با سلام و احترام
آيا امكان اين نيز وجود دارد كه چهار چوب فرم اسپلش را هم حذف كنيم و فقط اطلاعات درون فرم (فايل فلش و اطلاعات ديگر..) نمايش داده شود؟
مانند صفحه آغازين نرم افزارهاي آفيس 2010. يا نرم افزارهاي ديگر.. كه چهار چوب ندارند.
با سپاس فراوان

prince_saeed
2012/05/22, 10:03
با سلام
و تشکر از سایت عالیون
من اینجا خیلی چیزا یاد گرفتم و برای تشکر
من کل قرآن رو توی وی بی اکسل آوردم با قابلیت جستجو در متن عربی یا فارسی لطفا امتحانش کنید و نظر بدید

http://uploadkon.ir/uploads/33724b40067faf058008ee023a09f3ca.rar

Javid Mokhtari
2012/05/22, 21:39
در صورت امکان رمز رو هم بذارید.........با تشکر........

samadi1973
2012/06/04, 11:20
[quote=komeilex]
شاید سوالم خیلی سطح پایین باشه ولی میشه راهنماییم کنین که این active x که office من کم داره، چطوری باید دنبالش بگردم و کجا باید کپیش کنم؟

اين مسير براي فعال كردن احتمالا براي شما هم جواب ميده
در 2010
vab\tools\refrences\shockwave flash\ok

2012/06/15, 10:32
با سلام و احترام
با سپاس فراوان،

با درود فراوان

برای وارد کردن یک فلش با پسوند SWF به یوزر فرم به این صورت انجام میشه

اول اگر در جعبه ابزارتون ابزاری به نام شوک ویو فلاش ندارید ShockwaveFlash
روی یکی از ابزار راست کلیک کنید و از گزینه اول این تولز را انتخاب کرده و تیک آن را بزنید تا به جعبه ابزارتون اضافه بشود

بعد آن یکی از این ابزار را روی فرم ایجاد کنید و از قسمت پرو پرتیس آن دو گزینه Movie و Base را پیدا کنید و آدرس فایل فلش را بصورت کامل در آن کپی کنید مثلا D:\spalsh.swf

با این کار فایل فلش شما در یوزرفرم به نمایش در میاد ولی اگر فایل فلش را در کامپیوتر خود جابجا کنید و یا حذف کنید و همچنین اگر فایل اکسل را در کامپیوتری دیگر باز کنید این فایل فلش اجرا نخواهد شد چون در این آدرسی که بهش دادید فایل فلش را پیدا نخواهد کرد

برای جلوگیری از این مشکل کافیست که در پروپرتیش شوک ویو بعد از کپی کردن آدرس فلش گزینه EmbedMovie را برابر با True قرار دهید
در این حالت فایل فلش جزء خود فایل اکسل شده و کاری به فایل فلش روی سیستم نخواهد داشت

درود بر شما
من تمامي موارد رو رعايت مي كنم.
اول مسير فايل فاش رو در movei و base كپي مي كنم.
فايل رو ذخير مي كنم.
بعد گزينه EmbedMovie رو برابر True قرار مي دم.باز هم ذخيره مي كنم.
ولي بازم روي سيستم ديگه كار نمي كنه.يعني فقط از مسير قبليش ميخونه.
آفيس من 2010 هستش. ممكنه ايراد از اون باشه؟
باور كنين بد جور گير كردم.:huh::s

2012/06/16, 08:24
درود بر شما
با عرض پوزش! مشكل از نرم افزار ساخت اسلايد هاي فلش من بود..اسلايد هاي فلش را مي ساخت ولي چون اكس پاير شده بود، قابل مشاهده نبودند.
ببخشيد

shamsololama
2012/06/16, 08:43
درود بر شما
با عرض پوزش! مشكل از نرم افزار ساخت اسلايد هاي فلش من بود..اسلايد هاي فلش را مي ساخت ولي چون اكس پاير شده بود، قابل مشاهده نبودند.
ببخشيد

با درود فراوان
شرمنده اگر به موقع نتونستم جواب بدم نتم مشکل داشت

یک نکته ای هم ممکنه با آن برخورد کنید خدمت شما عرض کنم
اگر فلشی را روی فرم ایجاد کرده باشید و امبد آن را ترو کنید بعد از فالس کردن آن هم و تغییر مسیر فایل فلش باز هم از مسیر قبلی خواهد خواند یعنی فایل قبلی را نمایش خواهد داد[hr]

[quote=komeilex]

اين مسير براي فعال كردن احتمالا براي شما هم جواب ميده
در 2010
vab\tools\refrences\shockwave flash\ok

با درود فراوان
دوست عزیز سئوالتون خیلی هم خوبه
برای اکتیو ایکسی که اکسل به آن نیاز داره و در سیستم شما نیست ممکنه با نصب یک برنامه آن اکتیو ایکس اضافه بشه و مشکل حل بشه مثلا شما روی یوزفرم اگر قرار است پی دی اف قرار بدی که فایل های پی دی اف رو تو یوزر فرم نمایش بدی اگر ادوب رو سیتم نصب نباشه نیاز هست که آن را نصب کنید

samadi1973
2012/06/17, 01:21
وقتي در شيت از مسيرdeveloper / insert toolbox استفاده ميكنم control form و active x control فعاله و در activex control گزينه more controls هم فعاله و تونستنم فايل فلش رو روي شيت قرار بدم ولي در محيط vba از هيچ طريقي نتونستم additional control رو فعال كنم لطفا راهنمايي كنيد.

komeilex
2012/06/25, 14:23
وقتي در شيت از مسيرdeveloper / insert toolbox استفاده ميكنم control form و active x control فعاله و در activex control گزينه more controls هم فعاله و تونستنم فايل فلش رو روي شيت قرار بدم ولي در محيط vba از هيچ طريقي نتونستم additional control رو فعال كنم لطفا راهنمايي كنيد.

منم همین مشکلو داشتم ولی الان خوشبختانه حل شد. به هر دری زدم نشد و آفیس های متعددی رو آزمایش کردم و باز هم جواب نداد ولی با نصب دوباره windows این مشکلم حل شد.

shamsololama
2012/06/25, 16:35
با درود فراوان

برای حل این مشکل روی سیتمی دیگهکه درست هست اگر دی ال الی که کم داره رو کپی کنی و در سیتم خودتون پیست کنی هم میتونه مشکل رو حل کنه

Majid_Mahoor
2012/06/25, 17:49

با سلام
شما بايد فايل flash10d.ocx رو توي اينترنت جستجو كنيد و در فولدر windows\system32 كپي كنيد
فراموش نكنيد اين فايل پس از كپي كردن بايد بر روي ويندوز دستگاه شما نصب هم بشه
ميتونيد از يك كارشناس نرم افزار براي انجام اين مرحله كمك بگيريد.
موفق باشيد[hr]
بياييد تغيير را از خود آغاز كنيم

samadi1973
2012/07/06, 19:59
ممنون از راهنماييتون
همه راههاي پيشنهادي رو امتحان كردم و از فايل هاي سيستم سالم هم استفاده كردم ولي نتيجه نداشت .مجبور شدم ويندوز رو عوض كنم كه مشكل رفع شد.

komeilex
2012/07/06, 22:59
ممنون از راهنماييتون
همه راههاي پيشنهادي رو امتحان كردم و از فايل هاي سيستم سالم هم استفاده كردم ولي نتيجه نداشت .مجبور شدم ويندوز رو عوض كنم كه مشكل رفع شد.

یه نکته ایی که اخیرا در این مورد بهش رسیدم اینه که آنتی ویروس با dll مربوط به این قسمت مشکل داره و حذفش می کنه. البته آنتی ویروس من Nod بود و بعد از نصبش دوباره به مشکل برخوردم و با تعویض دوباره ویندوز مشکلم حل شد.

Amin_D
2014/02/04, 10:20
با سلام

دوستان من طبق توضیخاتی که استاد شمس تو تاپیک دادند یک فایل فلش (با پسوندswf. و آدرسی دهی اون در Movie و Base )

انجام دادم منتهی جواب نمیگیرم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

با تشکر

امين اسماعيلي
2014/02/04, 12:02
با درود
در مورد اون مشکلی که از طریق vba نمیتونستین از additional control استفاده کنین . مشکل از ویندوز و ........ نیست یه تیک رو بزنین و save کنین حله که فک کنم تو همین سایت قبلا توضیح داده شده.
Hi dear friend
i wish all is well in your country, so i have had the same problem, today i can find it,s solution, let's do this.

1-click on start menu( in the left on your desk top )
2-drage a shortcut of Microsoft Excel in your desktop
3-Right click on it and choose Properties then click on compatibility Tab
4-set check on run this program in compatibility mode for
5-Apply then OK

Now open your Microsoft Excel or(Word,......) , You can see everything is OK and additional Control box is working well

This problem usually happen when we change or config our Microsoft to new version( 2003 to 2010 ,.....)
best regards
M.A.Esmaeili

Chemical Engineerhttp://www.mrexcel.com/forum/images/smilies/icon_smile.gif
من این مورد رو توی یه سایت دیگه جواب دادم و مشکلش بر طرف شد. هر مشکلی رو با عوض کردن ویندوز که نباید حل کرد . اگر این مشکل بازم پیش بیاد بازم باید ویندوز رو ............
VBA - Additional Controls Dialog Box (http://www.mrexcel.com/forum/excel-questions/417441-visual-basic-applications-additional-controls-dialog-box-missing.html)
اینم آدرس اون سایت که جوابو دادم .

امين اسماعيلي
2014/02/04, 18:40
با درود
در مورد ساخت فلش تو این قسمت توضیحاتی رو در قالب فایل pdf قبلا قرار داده شده بود که بدلیل قدیمی بودن لینک از بین رفته . سعی میکنم اگر تو سیستم پیداش کردم مجدادا قرارش بدم. هر چند توضیحات استاد شمس کامل و گویا است .

Amin_D
2014/02/04, 18:46
با درود
در مورد ساخت فلش تو این قسمت توضیحاتی رو در قالب فایل pdf قبلا قرار داده شده بود که بدلیل قدیمی بودن لینک از بین رفته . سعی میکنم اگر تو سیستم پیداش کردم مجدادا قرارش بدم. هر چند توضیحات استاد شمس کامل و گویا است .

سلام

بهرحال دست شما درد نکنه مهندس

منم توی فایل ضمیمه ای که گذاشتم (#26 (http://forum.exceliran.com/showthread.php?t=43&p=17861&viewfull=1#post17861)) طبق توضیحات استاد شمس در پست های قبلی عمل کردم ولی جواب نمیده

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

با تشکر

امين اسماعيلي
2014/02/04, 19:27
با درود
با این فایل برو جلو اگر بازم نتونستی . بگو ببینم کارت کجاش گیره.

Amin_D
2014/02/04, 19:53
سلام

آقای اسماعیلی طبق دستورات pdf هم جلو رفتم باز هم عمل نکرد

امين اسماعيلي
2014/02/04, 22:02
با درود
نمیدونم کجاشو داری اشتباه میری اما من یه نمونه میزارم دقیقا همون کاره توی فایل pdf رو اگر توی یه فایل جدید انجام بدی نباید مشکل داشته باشی. قول میدم هی میزنم زیرش از دوستام معذرت میخوام شرمندههههههههههههه

Ali Parsaei
2014/02/08, 17:14
سلام،
من يک فايل حاوي SPLASH طبق راهنمايي جناب شمس العلما درست کرده ام، درست هم کار مي کند، ولي وقتي آن را روي سرور مي گذارم و کاربران از روي کامپيوتر خود آن را باز مي کنند ديگر SPLASH خود به خود بسته نمي شود. در قسمت کد فرم مربوطه کد:

Private Sub UserForm_Initialize()
On Error Resume Next
Application.OnTime Now + TimeValue("00:00:03"), "PAYAN"
End Sub
را نوشته ام. تا آنجا که به عقل من مي رسد ظاهرا" بر اثر اينکه زمان سرور يک مقوله جدا و زمان کامپيوتر کاربر يک مقوله جدا است اين مشکل ايجاد مي شود.
مثلا" شايد کد فوق مي گويد که سه ثانيه بعد از زمان جاري فرم را ببند، ولي حال اين گيجي براي کامپيوتر بوجود مي آيد که وقت جاري چيست؟!! زمان سرور يا زمان کامپيوتر کاربر (يا يک همچين چيزي!!)
حال امکان دارد که اين نقص را در کد نويسي فوق بر طرف کرد؟

امين اسماعيلي
2014/02/08, 21:32
با درود
اون کد مربوط به پایان رو هم درست گذاشتین.بعید میدونم مشکل از این مورد باشه . این کد بعد از سه ثانیه که فرم بالا اومد اجرا میشه.

ali.b
2014/07/22, 10:42
فایلش اونی نیست که اینجا بحث شده و من انجام دادم اجرا میشه اما دیگه بسته نمیشه

mokaram
2014/07/22, 10:46
چی بسته نمیشه ؟

ali.b
2014/07/22, 10:50
فرمی که به صورت لوگو میاد بالا

~M*E*H*D*I~
2014/07/22, 10:54
یک نمونه ابتدایی میذارم میشه روی ماکزیمایز کردنش و همچنین محو شدنش کار کرد

mokaram
2014/07/22, 10:55
تو فرم لوگو ماکرویی تحت عنوان payan هست که با کد end بسته میشه
شما می تونید کد unload me را جایگزینش کنید و فرم بعد را فراخوانی کنید

ali.b
2014/07/22, 11:02
درست شد
unload me زدم جواب نداد

ali.b
2014/07/22, 11:13
اگه بخوام بعدش ی فرم دیگه بیاد که مربوط به یوز و پس ورد هست چی؟

امين اسماعيلي
2014/07/22, 17:57
با درود
خب شما بعد ازکد بسته شدنش مثلا بنویس Userform4.show که همون مثلا یوزرفرم پسوردیته

majidartoor
2014/07/22, 22:46
با سلام
معذرت میخوام من هر کاری میکنم فرم بعد از اون تایمی که میدم بسته نمیشه...!
همونجوری که گفتید عمل کردم ولی نشد....

mokaram
2014/07/23, 10:50
فایلتون را قرار بدید تا بررسی بشه

Salamat1362
2017/01/05, 11:09
سلام و عرض ادب لطفا این فایل رو برام ایمیل کنید چون من بعد دانلود open که میکنم شکل یه آدمک میاد نمیدونم چرا :min11:

manochehrsalamat@gmail.com