PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کنترل داده

Amin_D
2014/04/30, 11:28
با سلام

اگر طبق راههایی که اطلاعات رو از اکسل به اکسس انتقال بدیم ، آیا داخل اکسس امکان کنترل داده وجود داره ؟

با تشکر

~M*E*H*D*I~
2014/04/30, 11:29
با سلام

اگر طبق راههایی که اطلاعات رو از اکسل به اکسس انتقال بدیم ، آیا داخل اکسس امکان کنترل داده وجود داره ؟

با تشکر

منظور از کنترل داده چیه؟

Amin_D
2014/04/30, 11:37
منظور از کنترل داده چیه؟

خوب توی اکسل از طریق Conditional Formatting & Data Validation میشه یه سری از داده ها رو کنترل کرد ، اگر بخواهیم اطلاعاتی رو که به اکسس وارد میکنیم ، ابزاری برای کنترل هست؟

(مثلاً Primary Key یه نمونه اونه )

~M*E*H*D*I~
2014/04/30, 11:49
خوب توی اکسل از طریق Conditional Formatting & Data Validation میشه یه سری از داده ها رو کنترل کرد ، اگر بخواهیم اطلاعاتی رو که به اکسس وارد میکنیم ، ابزاری برای کنترل هست؟

(مثلاً Primary Key یه نمونه اونه )

بله در design view میشه از validation rule استفاده کرد به مراتب از اکسل قوی تره و امکانات بیشتری داره

Amin_D
2014/04/30, 17:34
بله در design view میشه از validation rule استفاده کرد به مراتب از اکسل قوی تره و امکانات بیشتری داره

سلام

میشه بیشتر راهنمایی کنید ؟

من مراحل رو رفتم نتیجه (عکس ضمیمه) جواب بود.

~M*E*H*D*I~
2014/04/30, 17:43
تو همون لینکی که بهت دادم مراجعه کن تو پست 6 توضیح داده شده ابتدا یک جدول رو از اکسل به اکسس import کن بعد اصلاحات لازم رو در قسمت دیزاین انجام بده

Amin_D
2014/04/30, 18:36
تو همون لینکی که بهت دادم مراجعه کن تو پست 6 توضیح داده شده ابتدا یک جدول رو از اکسل به اکسس import کن بعد اصلاحات لازم رو در قسمت دیزاین انجام بده

قبلش لازم نیست جایی تیکی بزنیم

من یک جدول ایمپورت کردم ، بعدش جدول رو باز کردم و وارد قسمت ویو ــــــــــ ویزارد ویو رفتم و Test Validation Rule رو میزنم همون پیغام رو میده.جایی برای تنظمات یا شرط گذاشتن نداره

~M*E*H*D*I~
2014/04/30, 18:51
میخوای تو validation rule چه محدودیتی قرار بدی؟

Amin_D
2014/04/30, 18:55
میخوای تو validation rule چه محدودیتی قرار بدی؟

مثلاً تعداد کاراکتر های یک فیلد از یه تعدادی بیشتر نشه

~M*E*H*D*I~
2014/05/18, 07:37
مثلاً تعداد کاراکتر های یک فیلد از یه تعدادی بیشتر نشه

این سوال کر کنم از قلم افتاده ، در اکسس هم همانند اکسل تابع len داریم در قسمت design view هر جدول بر روی فیلد مورد نظر کلیک کرده در قسمت پایین در کادر validation rule تابع Len() استفاده میکنیم به عنوان مثال فیلدی داریم به نام name که میخوایم تعداد کاراکتر ها کمتر از 5 باشه به شکل زیر می نویسیم

Len([name])<5

ARFANS
2014/05/19, 23:08
سلام لطفا منو راهنمایی کنید من یک جدول دارم وقتی یک ردیف از جدول را حذف میکنم شماره ردیف هم با هاش حذف میشه ونظم شماره ردیف به هم میخوره من باید چی کار کنم که نظم شماره ردیف به هم نخوره و همیشه از همون شماره یک شروع بشه تا هر چندتا ردیف دارم ادامه پیدا کنه لطفا راهنمایی کنید

~M*E*H*D*I~
2014/05/20, 08:24
سلام لطفا منو راهنمایی کنید من یک جدول دارم وقتی یک ردیف از جدول را حذف میکنم شماره ردیف هم با هاش حذف میشه ونظم شماره ردیف به هم میخوره من باید چی کار کنم که نظم شماره ردیف به هم نخوره و همیشه از همون شماره یک شروع بشه تا هر چندتا ردیف دارم ادامه پیدا کنه لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز چند بار باید به شما تذکر بدم؟؟

ARFANS
2014/05/20, 12:15
دوست عزیز چند بار باید به شما تذکر بدم؟؟
سلام آقاي مدير خب من يك سوال در مورد جدول داشتم الان هم اومدم در قسمت جدول و كنترل داده سوالمو پرسيدم مشكل كار كجاست لطفا راهنمايي كنيد

~M*E*H*D*I~
2014/05/20, 12:24
سلام آقاي مدير خب من يك سوال در مورد جدول داشتم الان هم اومدم در قسمت جدول و كنترل داده سوالمو پرسيدم مشكل كار كجاست لطفا راهنمايي كنيد

این سوال در مورد validation rule هست سوال شما در مورد ریست کردن primary key هیچ ربطی بهم ندارن ما تالار ها و انجمن های جدا از هم داریم که باید برای هر سوالی که دارید یک تایپیک جدید ایجاد کنید