PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمع حاصلضرب آرایه ای

پیام
2014/05/11, 17:10
با درود به همه عزیزان.
در فایل ضمیمه که فایل کاری من هست در شیت total سل های قرمز رنگ جواب نمی دهند. کسی می تونه راهنمایی کنه و مشکل رو توضیح بده؟ ممنون می شوم. از جمع حاصلضرب آرایه ای استفاده کردم و محدوده ها نامگذاری شده اند.

Amir Ghasemiyan
2014/05/11, 17:51
با درود به همه عزیزان.
در فایل ضمیمه که فایل کاری من هست در شیت total سل های قرمز رنگ جواب نمی دهند. کسی می تونه راهنمایی کنه و مشکل رو توضیح بده؟ ممنون می شوم. از جمع حاصلضرب آرایه ای استفاده کردم و محدوده ها نامگذاری شده اند.

سلام دوست عزيز
توي محاسباتتون عبارات نامتعارف توليد ميشه پس بايد اونها رو 0 كنيد يا حذف كنيد.
از اين فرمول كمك بگيريد

=IFERROR(SUM(IFERROR((var_1="CP57")*(age_1="P")*(this_G>0)*(this_G*subsur_1)/AB14;0));0)

پیام
2014/05/11, 23:48
استاد ارجمند از پاسخ شما سپاسگزارم. ولی اگر صفر بشوند نتیجه درست محاسبه نمیشود.

Ali Parsaei
2014/05/12, 00:20
فکر نکنم اينطور باشد!
ببينيد اشکال از اينجا آغاز مي شود که مثلا" شما در ستون ارتفاع فرمول:

=IFERROR(AVERAGE(I2:M2);"")
را نوشته ايد در نتيجه ستون رشد وقتي مي آيد و يک محاسبه عددي را مي خواهد با دريافت اطلاعات از ستون ارتفاع انجام دهد:
آن خانه هايي از ستون ارتفاع که با فرمول فوق مقدار تهي (يعني: " ") در آنها درج شده ايجاد خطاي value در ستون رشد مي کند.(چون کم کردن يک عدد از فاصله خالي بي معني است)
خانه هاي قرمز رنگي که ياد کرده ايد نيز چون فرمولشان به ستون رشد وابسته است اين خطا باعث اختلال در نتيجه آنها مي شود.
حال يا بايد فرمولهاي اوليه ستون ارتفاع را درست کنيد يعني بشود:

=IFERROR(AVERAGE(I2:M2);0)
يا همانطور که آقاي قاسميان گفته اند در فرمولهاي آخرتان يک iferror اضافه کنيد.
البته سه خانه قرمز پاييني را من امتحان کردم با اصلاح فرمول ستون ارتفاع درست شدند، ولي سه خانه بالايي ظاهرا" باز مشکل داشت، ولي چون فرمول آقاي قاسميان مشکل را حل مي کرد من ديگر پي گير آنها نشدم که مشکلشان از کجا ناشي مي شود، البته مشکل به هر صورت يک چيزي مشابه موردي است که در بالا اشاره کردم

Amir Ghasemiyan
2014/05/12, 03:57

چطور؟
مگه دستور شما sum نيست؟ بهترين راهي كه ميشه خطاها رو در جمع ناديده گرفت اينه كه صفر بشن.
به احتمال زياد مشكل از جاي ديگست. ساير فرمول هاتون رو چك كنيد

پیام
2014/05/12, 07:52
با درود.اساتید ارجمندم بسیار سپاسگزارم. مشکل با راه حل دوست عزیزم جناب آقای پارسا حل شد. از زمانی گذاشتید ممنونم. امروز روز خوبی خواهد بود. چون از دوستانی همچون شما یک مطلب زیبا یاد گرفتم. سربلند و تندرست باشید.