PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزار و یک شب اکسل - شب پنجاه و سوم هایلایت کردن سل هایی که با گزینه سرچ ما بخونن بدون وی بی ای Search and Highlight

امين اسماعيلي
2014/05/15, 03:28
با درود

با درود
تو قصه امشب میخوایم یکی از کاربردهای Conditional formatting رو با هم مورد برسی قرار بدیم فرض کنین که یه شیت مثل این داشته باشیم
3372

حالا ما میخوایم در B2 یک اسمی بنویسیم که اگر در محدوده جدول ما بود اونرو انتخاب و رنگی کنه .
خوب ابتدا محدوده رو انتخاب کنید یعنی A5:C24 سپس conditional formatting رو که در تب home قسمت Style هست انتخاب و سپس new rule و قسمت Use formula to determine which cells to format رو انتخاب و ابتدا رنگ دلخواهتونو تعیین کنید و سپس فرمول زیر رو به کار ببرین

=AND($B$2<>"",$B$2=A5)

شرط B2<>"" برای اینه که اگر گزینه سرچمون خالی بود رنگی نکنه

حالا شاید دلتون بخواد که اگر گزینه سرچتون پیدا شد ردیفش رنگی بشه خوب همه اون کارای قبلی رو انجام بدین و اینبار از فرمول زیر استفاذه کنین

=AND($B$2<>"",OR($B$2=$A5:$C5))

امين اسماعيلي
2014/05/15, 03:35
با درود
ها فک کردین بدون تمرین ولتون میکنم ، خوب همین کارو انجام بدین یعنی ردیف رنگی بشه وقتی بخشی از یه داده ای وارد میشه و تمام اونهایی که مشابه اون بخش رو دارن رنگی بشن

امين اسماعيلي
2014/05/15, 03:48
با درود مجدد
میخوام رستونو بکشم ، تمرین دوم درتقریبا همون تمرین بالاست با این تفاوت که میخوام همزمان که تایپ میکنیم گزینه ها رنگی بشن و گزینه های نامشابه هی کم بشن . وای که این تمرین چه حالی میده

شب همگیتون خوشششششششششششش شیک و مجلسی بخوایبن - خوابتون رنگیه رنگی

mostafap4
2014/05/15, 12:05
با درود مجدد
میخوام رستونو بکشم ، تمرین دوم درتقریبا همون تمرین بالاست با این تفاوت که میخوام همزمان که تایپ میکنیم گزینه ها رنگی بشن و گزینه های نامشابه هی کم بشن . وای که این تمرین چه حالی میده

شب همگیتون خوشششششششششششش شیک و مجلسی بخوایبن - خوابتون رنگیه رنگی

سلام
ميگم كه نميدونم چجوري همزمان كه تايپ ميكنيم گزينه هاي مشابه رنگي بشن، خب خودتون بي زحمت راهنمايي كنيد، من به نظرم ميرسه فقط با وي بي اي بشه
ممنونم

امين اسماعيلي
2014/05/15, 14:07
با درود
خوب اونو که اخر خودم جواب میدم . میخوام ببینم این دوستان گل ما تمرین میکنن یا نه . خوب تمرین 1 چی؟

~M*E*H*D*I~
2014/05/15, 15:22
با درود
ها فک کردین بدون تمرین ولتون میکنم ، خوب همین کارو انجام بدین یعنی ردیف رنگی بشه وقتی بخشی از یه داده ای وارد میشه و تمام اونهایی که مشابه اون بخش رو دارن رنگی بشن

این جواب این بخش

=and($f$4<>"";iserror(find(lower($f$4);lower(b7)))=false)

روش دوم

3376

امين اسماعيلي
2014/05/16, 01:19
با درود
مرسی داداش مهدی گل - جوابها درست بودن ولی یکی اینکه دروش دوم اگر سل سرچ خالی باشه یه ذره مشکل داریم و همش رنگی میشه - روش اولم کامل درسته ولی ردیف رو کامل رنگ نمیکنه اما قابل قبول هستش
و اما جواب تکلیف یک : فرمول Conditional Formatting شما میشه :(یادتون نره محدوده رو انتخاب کنین . من مثالمو رو همون مثال بالا نوشتم

=AND($B$2<>"",OR(ISNUMBER(SEARCH($B$2,$A5:$D5))))

و اما تکلیف شماره 2 که .......... خوب ولش کن
همین فرمول بالاست که نوشتین با یه ذره کلک : کلک به این صورت هستش که شما یه textbox از تب developer قسمت Insert و بخش ActiveX control بزارین دقییق رو سل B2 و اندازشم درست کنین بعدش در قسمت properties همین تکست باکس بخش Linked cell بنویسین $B$2 . یادتون نره حتما از همین بخش ActiveX .. تکست باکس رو بزارین چرا شو تکلیف میزاریم . حالا هر چی که شما تو تکست باکس بنویسین انگار با سل B2 لینکه و همزمان بصورت داینامیکی عمل میکنه (یادتون نره Design Mode رو غیر فعال کنید )

~M*E*H*D*I~
2014/05/16, 12:40
امین جان هر کاری کردم فرمولت برای متون فارسی کار نکرد:confused:

%21160&authkey=AGnom-erlQroWzc&em=2

امين اسماعيلي
2014/05/17, 01:50
با درود
به دو روش اخر مهدی جان انجام شد - نمیدونم کجای کارت مشکل داشت اما خدمت شما - بعدشم در هر دو روش به دو صورت هم ریف کامل و هم سل تکی نوشته شد

Mohammad Acc
2015/01/16, 23:35
سلام من این روش رو تست کردم خیلی عالی بود فقط یک مشکلی دارم من 1400 تا ردیف دارم این روش فقط رنگی می کنه
راهی هست که اون ردیف که پیدا میکنه رو بیاره اول لیست ؟؟؟ مثلا طبق همین روش ولی sort بندی هم بکنه همزمان با سرچ
ممنون

حسام بحرانی
2015/01/16, 23:47
سلام من این روش رو تست کردم خیلی عالی بود فقط یک مشکلی دارم من 1400 تا ردیف دارم این روش فقط رنگی می کنه
راهی هست که اون ردیف که پیدا میکنه رو بیاره اول لیست ؟؟؟ مثلا طبق همین روش ولی sort بندی هم بکنه همزمان با سرچ
ممنون
سلام،
یک راه بسیار ساده اینه که، بعد از رنگی شدن ردیف ها، اون ستون رو فیلتر کنید و از قسمت Filter By Color اون رنگ رو انتخاب کنید.
در واقع از طریق فیلتر کردن بر اساس رنگ استفاده نمایید.
موفق باشید.

Mohammad Acc
2015/01/17, 07:45
سلام،
یک راه بسیار ساده اینه که، بعد از رنگی شدن ردیف ها، اون ستون رو فیلتر کنید و از قسمت Filter By Color اون رنگ رو انتخاب کنید.
در واقع از طریق فیلتر کردن بر اساس رنگ استفاده نمایید.
موفق باشید.

ممنون منظورم حالت اتومات هست یعتی همون لحظه داریم سرچ می کنیم خودش بیاره اول سطر

حسام بحرانی
2015/01/17, 17:36
ممنون منظورم حالت اتومات هست یعتی همون لحظه داریم سرچ می کنیم خودش بیاره اول سطر
شما برای رسیدن به هدفتون نیاز به توابع جستجو دارید.
در اینجا (http://forum.exceliran.com/showthread.php/3400-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D8%B7?p=17957&viewfull=1#post17957)فایل هایی برای جستجو وجود داره که می تونه کمکتون کنه.
در ضمن در انجمن اگر خوب بگردید مثال های متعددی درخصوص جستجو پیدا می کنید.
موفق باشید.

امين اسماعيلي
2015/01/17, 18:17
با درود
با ستون کمکی و توابع جستجو میشه کارایی کرد.نمونش تو سایت هست حالا تو فایل هام میبینم اگر داشتم میزارم براتون.

Mohammad Acc
2015/01/17, 19:01
شما برای رسیدن به هدفتون نیاز به توابع جستجو دارید.
در اینجا (http://forum.exceliran.com/showthread.php/3400-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%DA%86%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D8%B7?p=17957&viewfull=1#post17957)فایل هایی برای جستجو وجود داره که می تونه کمکتون کنه.
در ضمن در انجمن اگر خوب بگردید مثال های متعددی درخصوص جستجو پیدا می کنید.
موفق باشید.

سلام داداش اون مسیر ها رو رفتم ولی متاسفانه اون چیزی که من می خواستم نبود
فایل رو پیوست کردم تا بهتر متوجه بشید من به وسیله ی آموزش همینجا سرچ رو دقیقا نوشتم در شیت Film می خوام وقتی که مثلا 2 حرف وارد می کنم علاوه بر اینکه مقدار رنگ شده ها کاهش می یابه ردیف هایی که مد نظر نیست رو نشون نده و وقتی که دقیقا همون رو پیدا کرد فقط زیر جست و جو همون ردیف رو نشون بده
ممنون از شما

Mohammad Acc
2015/01/17, 19:03
با درود
با ستون کمکی و توابع جستجو میشه کارایی کرد.نمونش تو سایت هست حالا تو فایل هام میبینم اگر داشتم میزارم براتون.
ممنون سایت رو گشتم متاسفانه پیدا نکردم اون چیزی که می خواستم در پست بالا توضیح دادم و فایل رو هم پیوست کردم
ممنون از شما