PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا توابع حسابداری در اکسل عملیاتی میباشند؟

excel
2010/03/08, 15:02
بنده چندین سال به گفته و حرف بقیه دوستان که توابع موجود در اکسل روش محاسبات متفاوت از ما را دنبال میکنند را به گوش گرفتم و مدت چندین سال از ان استفاده نکردم ولی به راهنمائی یکی از دوستان بزرگوار بررسی کردم فهمیدم مشکل تنبلی من بوده نه اکسل .
بنابراین روش همه یکسان میباشد و محاسبات دقیق :)

p30vahid
2010/10/22, 15:18
با سلام

اكسل توابع بسياري دارد كه توابع حسابداري آن نيز كم نيست ولي بستگي به شيوه استفاده كردن افزار از آن توابع است . بعضي از افراد به توابع تسط دارند و گاهاً از آن استفاده مي كنند اما بعضي ديگر توابع را نمي شناسند و مجبور هستند با نوشتن دستورات طولاني حاصل يك تابع ساده را بدست بياورند .

sahmad
2011/03/07, 15:14
با سلام
اگه ممکنه مثال بزنید.

z326m
2011/10/18, 15:16
توابعی تحت عنوان توابع حسابداری نداریم
اصل حسابداری از 2مفهوم بدهکار و بستانکار تشکیل شده که در قالب4عمل اصلی ، قابل خلاصه شدن است
آنچه که در خود اکسل هم ذکر شده، توابع "مالی"می باشد(financial-که بهتر است ما هم آنرا درست بکار ببریم.)و کاربرد های بسیار فراوانی دارد.فراتر از آنچه که ذهن کسی قد بدهد
بنده به شخصه هر چه در اکسل جلو تر می روم میبینم که از این دریای عظیم اکسل قطره ای هم نمیدانم
واقعا کسی نمیداند که انتهای اکسل کجاست و هر که ادعا کند اکسل را کامل تسلط دارد، کامل اشتباه می کند
ضمنا در پاسخ به سوال باید گفت که بله.توابع مالی در اکسل کاملا عملیاتی هستند.بستگی دارد که چه هدفی داشته باشید

mmb6949
2012/04/13, 23:10
با سلام
درباره توابع مالی در اکسل باید این نکته را یاد آوری کنم که در طریقه محاسبه ( برای مثال استهلاک ) از مبنای فرانسوی استفاده شده است . در نهایت دوره ی استهلاک مبالغ با هم یکی می شوند.

ولی مبالغ بدست آمده برای هر سال بر اساس ماده 151 قانون مالیات های مستقیم و مبنای محاسبه شده توسط اکسل برابر نمی باشند .
با توجه به این امر حسابداران برای محاسبه استهلا ک، بهره اقساط و سایر موارد مربوط به توابع مالی از فرمول نویسی دستی استفاده می نمایند .