PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزار و یک شب اکسل - شب پنجاه و پنجم کپی کردن سریع یک محدوده در دیگر شیت ها : Fast-copy range to other sheets

امين اسماعيلي
2014/05/18, 04:56
با درود
فرض بر این است که شما یه سری رنج رو دارین که میخواین در همین محدوده ای که هست رو سریع در شیت های دیگری نیز کپی کنید پس ابتدا اون محدوده رو انتخاب و سپس با نگه داشتن کنترل Ctrl شیت هایی رو که میخواین اون رنج در اونجا کپی بشه رو انتخاب کنید ( واسه انتخاب سریع در هزار و یکشب های قبل تذکر هایی داده شده قبلا) سپس از کلید ترکیبی Alt+E+I+A استفاده کرده و در پنجره ای که باز میشه fillall و سپس Ok را بزنید. در اخر شیت ها را از حالت گروپ Group خارج کنید

mrdn66
2014/05/18, 10:15
با سلام
اگر تعدادی شیت با فرمت یکسان پشت سر هم داشته باشیم و بخواهیم اطلاعات یک سلول یکسان در همه شیت ها رو انتخاب و سپس کپی کرده و در یک شیت (در یک ستون) پشت سر هم بیاوریم
آیا ترفندی برای این کار وجود داره ؟ ( بدون استفاده از VBA )

و یک سوال دیگه :
آیا ترفندی وجود داره که یک سلول خاص را در چند شیت پشت سرهم انتخاب کرده بعد در سلول شیت اول یک عدد را وارد کرده و در شیت های بعد به ترتیب یک شماره به آن عدد اضافه گردد؟ کارکردی شبیه Fill series ( بدون استفاده از VBA )

نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح کردم یا نه ولی با دیدن این ترفند این سوالا به ذهنم رسید و فکر کردم میتونه مرتبط باشه

امين اسماعيلي
2014/05/18, 19:28
با درود
در مورد سوال اولتون با کپی من نمیدونم میشه یا نه اما با فرمول ترکیبی Indirect راحت میشه . مثلا اطلاعاتت سل A1 بقیه شیت ها رو میخوای بیاری تو شیت 1 :
پس مثلا تو A1 بنویس :

=IFERROR(INDIRECT("sheet"&ROW()+1&"!A1"),"")

بعد درگش کن بیاد تا پایین +1 رو به اینخاطر گذاشتم که چون تو A1 ردیف 1 هستش و سل A1 شیت 1 رو نمیخواستم

امين اسماعيلي
2014/05/29, 14:51
با درود
موندم یکی نیومد بگه چرا یه هفتس داستانی نیست - موردی هست - اصلا دلش تنگ شده نشده ما بدونیم اهمیتی داره نداره ................

mokaram
2014/05/29, 15:00
با درود
موندم یکی نیومد بگه چرا یه هفتس داستانی نیست - موردی هست - اصلا دلش تنگ شده نشده ما بدونیم اهمیتی داره نداره ................

استاد شما ناراحت نشین مطمئنا بچه ها خیلی استفاده می برن از مطالب جالب و کاربردی حضرتعالی منتها عده ای را بزارید به حساب مشغله زیاد و حواس پرتی ( از جمله خود من :wacko2: ) عده ای دیگه هم ماخوذ به حیا هستن روشون نمیشه چیزی بگن

mrdn66
2014/06/02, 13:47
ماخوذ به حیا هستن :tranquillity: