PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازي جداول سودوكو در اكسل ، فقط با توابع اكسل و vb ، با بينهايت حالت مختلف (vba)

misammisam
2014/05/22, 23:58
سلام به همه

يه چند روزي بود كه به فكر اين افتادم تا با طرح يه پروژه در اكسل ، اطلاعاتي رو كه تو اين مدت ياد گرفتم رو هم تمرين بكنم و هم خودمو يه آزمايشي بكنم . براي همين شروع به نوشتن بازي جداول سودوكو در اكسل كردم ، نتيجه بعد از چهار روز فايل زير شد ، خودم فكر ميكنم كه خيلي جالب شده .

بازي سودوكو در اكسل ، بدون فلش و با هزاران حالت مختلف : 3450

انصافا نوشتنش براي من كه اطلاعات vb كاملي نداشتم خيلي مشكل بود ، ولي با كمك و راهنمايي بچه هاي انجمن سايت اكسل ايران (http://www.exceliran.com) فايلم رو تونستم كامل كنم .
از همه بچه هاي انجمن تشكر ميكنم و اين فايلو تقديم ميكنم به كل انجمن اكسل ايران .

در ضمن اگه بازي عيب و ايرادي داشت يا فكري براي بهتر شدنش داشتيد حتما بهم بگيد تا اصلاحش كنم .

موفق باشيد

mahdi026
2014/05/23, 00:40
سلام به همه

يه چند روزي بود كه به فكر اين افتادم تا با طرح يه پروژه در اكسل ، اطلاعاتي رو كه تو اين مدت ياد گرفتم رو هم تمرين بكنم و هم خودمو يه آزمايشي بكنم . براي همين شروع به نوشتن بازي جداول سودوكو در اكسل كردم ، نتيجه بعد از چهار روز فايل زير شد ، خودم فكر ميكنم كه خيلي جالب شده .

انصافا نوشتنش براي من كه اطلاعات vb كاملي نداشتم خيلي مشكل بود ، ولي با كمك و راهنمايي بچه هاي انجمن سايت اكسل ايران (http://www.exceliran.com) فايلم رو تونستم كامل كنم .
از همه بچه هاي انجمن تشكر ميكنم و اين فايلو تقديم ميكنم به كل انجمن اكسل ايران .

در ضمن اگه بازي عيب و ايرادي داشت يا فكري براي بهتر شدنش داشتيد حتما بهم بگيد تا اصلاحش كنم .

موفق باشيد

1000 بار گفتم پروژه هاي منو پخش نكن
يه شب خونه نبودما:cutenessoverload:

Amir Ghasemiyan
2014/05/23, 02:53
سلام به همه

موفق باشيد

احسنت!
فايل بسيار جالبيه. لذت بردم

چند تا پيشنهاد جزئي:
1- شما كه زحمت كشيدي و حقوق اثرتون رو براي اكسل ايران گذاشتي، فكر كنم اگه لوگوي انجمن رو هم كنارش بذاري بد نباشه.
2- اگر منو رو دو زبانه كني فايل جالبتري در مياد از كار ضمن اينكه مخاطب هاش ديگه صرفا فارسي زبان ها نخواهند بود.
3- در موقع توليد جدول اگر محاسبات در بك گراند باشه به نظرم جالب تره. تو صفحه فقط اون قسمت لودينگ باشه.
4- عكسي كه براي لودينگ گذاشتي اگه متحرك باشه جذابيتش بيشتره. مثلا يك همچين چيزي: --> لودينگ (https://www.google.com/search?q=gif+loading&espv=2&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=M3B-U_3YCpXLsQT2moHgAg&ved=0CCkQsAQ&biw=1280&bih=923#q=loading&tbm=isch&tbs=itp:animated)
5- براي مخفي كردن شيت ها از very hide استفاده كني مطمئن تره.
6- براي شيت ها هم اگه رمز بذاري شايد بهتر باشه مخصوصا براي شيت دوم
7- يك قابليت به نظرم رسيد كه شايد اضافه كردنش بد نباشه. روي سلولي كه هست با زدن يك كليد تركيبي خاص، عدد صحيح رو براش وارد كنه. يه چيزي تو مايه هاي همون هلپي كه گذاشتي

علی فاطمی
2014/05/23, 15:17
سلام به همه

موفق باشيد

با سلام
من فایل رو دانلود کردم ولی موقع باز شدن ارور زیر رو میده

Ali Parsaei
2014/05/23, 15:29
با سلام
ننوشتيد چه اروري ميده! Debug داره؟، فکر کنم فقط اولين بار پس از save شدن درجا که باز مي شود debug مي دهد، ولي بعدا" مشکلي ندارد. براي من که اينطور بود، فايل save شده را دوباره باز کنيد ببينيد باز هم ارور دارد؟

mahdi026
2014/05/23, 19:32
اين برادر ما عشق آفيس 97 داره :D

بالاي نوار فرمول وقتي وارد ميشين security warning فعاله

گزينه option رو به روي security warning رو بزنيد و گزينه enable this content رو بزنيد

misammisam
2014/05/23, 19:48
با سلام

سلام
ننوشتي كه چه اروري ميده . براي من كه هيچ اروري نميده .
بايد حتما ماكروي شما از منوي Options روي گزينه Enable all macro باشه .

~M*E*H*D*I~
2014/05/23, 22:06
1000 بار گفتم پروژه هاي منو پخش نكن
يه شب خونه نبودما:cutenessoverload:

منتظر پروژه بعدیت هستیم:cool:

mahdi026
2014/05/23, 23:22
منتظر پروژه بعدیت هستیم:cool:

:ballplay:

mahan77
2014/05/24, 02:11
با سلام
از طراحی بازیت خیلی خوشم اومد. خسته نباشی عالی بود

حسام بحرانی
2014/05/24, 02:17
:ballplay:

یعنی دیگه نمیذاری پروژه هاتو پخش کنه ، درسته ؟!!! :mad:

علی فاطمی
2014/05/24, 08:15
سلام
ننوشتي كه چه اروري ميده . براي من كه هيچ اروري نميده .
بايد حتما ماكروي شما از منوي Options روي گزينه Enable all macro باشه .

با سلام
ارور به پیوسته لطفا ملاحظه بفرمائید.

Amir Ghasemiyan
2014/05/24, 09:35
با سلام
ارور به پیوسته لطفا ملاحظه بفرمائید.

yes رو بزن مشكلي نداره

علی فاطمی
2014/05/24, 09:58
yes رو بزن مشكلي نداره

با سلام
بعد از زدن yes فقط کادر زیر باز میشه و بعد که close میزنی یه شیت خالیه

Amir Ghasemiyan
2014/05/24, 16:18
با سلام

فكر كنم فايلتون درست دانلود نشده. يبار ديگه دانلود كنيد. اگر بازم مشكل داشتين بگين يجا ديگه آپلود كنم شايد مشكلتون رفع بشه

misammisam
2014/05/24, 16:34
با سلام
مطمعني كه ماكروي اكسلت Enable all macro هست ؟؟؟
از ورژن چند اكسل استفاده ميكني ؟؟؟
شايدم فايلت درست دانلود نشده باشه ! دوباره دانلودش كن و اطمينان پيدا كن كه كامل دانلود شده باشه .
حتما بايد از تنظيمات خود اكسلت باشه ، من تو 3 تا سيستم امتحان كردم هيچ مشكلي نداره

علی فاطمی
2014/05/24, 16:42
فكر كنم فايلتون درست دانلود نشده. يبار ديگه دانلود كنيد. اگر بازم مشكل داشتين بگين يجا ديگه آپلود كنم شايد مشكلتون رفع بشه

ممنون از توجه شما
حدستون درست بود احنمالا پنجشنبه که دانلود می کردم سرعت پائین بوده و درست دانلود نشده. با دانلود مجدد مشکل برطرف شد.

علی فاطمی
2014/05/24, 16:43
مطمعني كه ماكروي اكسلت Enable all macro هست ؟؟؟
از ورژن چند اكسل استفاده ميكني ؟؟؟
شايدم فايلت درست دانلود نشده باشه ! دوباره دانلودش كن و اطمينان پيدا كن كه كامل دانلود شده باشه .
حتما بايد از تنظيمات خود اكسلت باشه ، من تو 3 تا سيستم امتحان كردم هيچ مشكلي نداره

ممنون از توجه شما.
بسیار جالب بود و جای تشکر فراوان داره.

Amir Ghasemiyan
2017/08/12, 05:41
خب دوستان اینم یه نسخه دیگه از این بازی محبوب خدمت شما

aysoim
2018/02/13, 10:11
سلام فایل پیوستی مربوط به حل کننده جداول سودوکو می باشد من امتحان کردم اگر تبدیل به فایل .xlsm کنید سخت ترین جداول را هم حل می کند سورس باز است
من فکر می کنم شما هم مثل فایل نمونه خارجی ظاهر برنامه را تغییراتی دهید مثل همانی که مدیر محترم گفته بودند
موفق و موید باشید

misammisam
2018/02/13, 19:51
سلام فایل پیوستی مربوط به حل کننده جداول سودوکو می باشد من امتحان کردم اگر تبدیل به فایل .xlsm کنید سخت ترین جداول را هم حل می کند سورس باز است
من فکر می کنم شما هم مثل فایل نمونه خارجی ظاهر برنامه را تغییراتی دهید مثل همانی که مدیر محترم گفته بودند
موفق و موید باشید

اینو دیدم قبلا ، این تابع یه باگ داره اگه سودوکویی باشه که اطلاعاتش خطی باشه نمیتونه حل کنه . مثل این .

Honar23jaleb
2019/02/17, 11:10
نتونستم بازی کنم متاسفانه