PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد حقوق و دسمتزد برای بافندگان

MMR_1344
2014/05/28, 07:53
سلام من تازه با اکسل کارم رو شروع کردم
برای اولین کار میخواستم برنامه ای برای بافندگان در یک کارگاه بنویسم که مشخصات اون به شرح زیره
1- در هر دار دارای تعدادی چله است که کشیده میشه و قیمت براساس این تعداد بدست میاد
2 - نفراتی که برای هر دار کار میکنن با ید معین بشه یعنی نام دو نفر ثبت بشه
3- بر اساس تعداد چله و قیمت هر چله مبلغ برای هر نفر بدست میاد
حالا من میخواستم بتونم جداول حسابداری اون رو بنویسم یعنی جدول معین که بدونم برای هر کس چه میزان در هر روز بدست میاد و کلاً بتونم حسابداری اون رو بنویسم
نمیدونم چار نمیشه فایل رو فرستاد

Behnam
2014/05/28, 08:14
سلام من تازه با اکسل کارم رو شروع کردم
برای اولین کار میخواستم برنامه ای برای بافندگان در یک کارگاه بنویسم که مشخصات اون به شرح زیره
1- در هر دار دارای تعدادی چله است که کشیده میشه و قیمت براساس این تعداد بدست میاد
2 - نفراتی که برای هر دار کار میکنن با ید معین بشه یعنی نام دو نفر ثبت بشه
3- بر اساس تعداد چله و قیمت هر چله مبلغ برای هر نفر بدست میاد
حالا من میخواستم بتونم جداول حسابداری اون رو بنویسم یعنی جدول معین که بدونم برای هر کس چه میزان در هر روز بدست میاد و کلاً بتونم حسابداری اون رو بنویسم
نمیدونم چار نمیشه فایل رو فرستاد
فایلتون رو به کمک تایپیک زیر آپ کنید و سوالات خودتون رو هم تک تک مطرح بفرمایید تا دوستان راهنماییتون کنند
آموزش نحوه ایجاد موضوع جدید و پیوست کردن فایل (http://forum.exceliran.com/showthread.php?t=4148&p=23167#post23167)

MMR_1344
2014/05/28, 17:39
متاسفانه نمیشه با هر روشی که بود کانجام دادم
حتی عکس رو هم ضمیمه نمیکنه

MMR_1344
2014/05/28, 18:01
jتونستم فایل رو اضافه کنم
ممنون میشم جوابش رو بگین

Ali Parsaei
2014/05/28, 20:25
سلام،من فايل شما را ديدم، يک مقدار بايد سر حوصله و با راهنمايي خودتان کار را مرحله به مرحله پيش ببريم، راستش يک مقدار نامفهوم است.با آن چيزي که من از توضيحاتتان فهميدم، بايد يک ستون هم بابت قيمت چله در فرمتان تخصيص دهيد. حال به چند سوال هم پاسخ دهيد:يک سوال اين است که قيمت يک چله با چله ديگر فرق مي کند؟سوال ديگه اينکه در يک دار، چله ها بين دو نفر نصف مي شود يا نه؟يک توضيح هم راجع به اين بدهيد که تا چه حد به اکسل وارد هستيد؟ آيا يک فرمول نويسي ساده براي جمع کردن دو سل و از اين قبيل را بلد هستيد؟ يا تازه کار تازه کار هستيد؟

MMR_1344
2014/05/31, 06:29
با سلام و سپاس از محبتتون
در ارتباط با سوالاتون من کل کار رو اینجوری بیان میکنم (البته اگر فایلم ناقص بود عذر میخوام چون فایل اصلی رو نتونستم اضافه کنم)
من یک جدول دارم که شامل کد چله کش نام چله کش و بستانکاری و بدهکاری به همراه مانده حساب هست
یک فایل دیگه دارم در رابطه با دارها که شامل تاریخ انجام چله کشی شماره دار تعداد چله دار و نفرات اون هست
یک فایل دیگه دارم که درون اون برای هر کدوم از چله کشها بصورت روزانه باید از فایل دومم بخونه و مقدار کار هرکس رو معین کنه با توجه به ثابت بودن قیمت چله کشی در تمامی دارها مبلغ کار کرد معین بشه و اگه پرداختی انجام شد در اون جدول ثبت و از کار کرد کسر بشه و نهایتاً جمع کل به فایل اول منتقل بشه
فایل بعدیم در مورد درآمده که درون اون تاریخ ارسال دارها، شماره دار، تعداد چله کشیده شده، مبلغ دریافتی برای هر چله و نهایتاً مبلغ کل معین میشه که درآمد چه میزان هست
فایل آخر هم مربوط به حسابداری است که بر اساس روز های کاری میزان مطالبات و در صورت پرداخت شدن مقدار اون و مانده حساب معین میشه
در ارتباط با سوالاتون هم عرض کنم قیمت چله کشی در هر دار ثابت هست و مبلغ پرداختی به هر چله کش هم ثابت میشه
مبلغ پرداختی به هر چله کش میزان ثابتی هست که بر اساس میزان چله کشیده شده برای هر نفر محاسبه خواهد شد
در ارتباط با آشنائی با اکسل عرض کنم اطلاعات مناسبی دارم و میتونم با فرمول نویسی کار کنم اما نحوه ارتباط بین این جداول رو نتونستم برای خودم حل کنم
پیشاپیش از لطف شما سپاسگذارم

MMR_1344
2014/06/02, 06:15
با سلام
من منتظر یاری سبزتان هستم

Ali Parsaei
2014/06/02, 10:16
سلام،
اگر اطلاعات را به جاي چند فايل در صفحات مختلف يک فايل قرار دهيد به نظرم کارتان راحت تر مي شد.
ببينيد من مطالبتان را خواندم، کاري که مي توانم برايتان انجام دهم راهنمايي بعضي موضوعات است که فکر کنم با آنها بتوانيد مشکلاتتان را رفع کنيد،
مثلا" فايل دوم را اشاره فرموديد که در آن نام افراد و تعداد چله مربوط به هر نفر درج شده
در فايل سوم مي خواهيد جمع تعداد چله مربوط به هر نفر را از فايل دوم فراخوان کنيد.
براي اين قبيل کارها بايد از تابعي به نام sumif استفاده کنيد، کار اين تابع اين است که براي آن دو ستون و يک شرط معيين مي نماييد، تابع شروع به جستجو کرده و اگر شرط داده شده به تابع در ستون اول برقرار بود مقادير هم عرض در ستون دوم را با هم جمع بسته و به ما مي دهد. (البته لزوما" ستون نبايد باشد، من مثال عرض کردم)
يک فايل ضميمه مي نمايم، مشاهده بفرماييد.
در خانه h3 فرمول sumif را نوشته ام، در اين فرمول قسمت اول يعني a2:a15 ستون اول و h1 شرط مربوطه و b2:b15 ستون دوم مي باشد.
البته شما چون دو تا فايل داريد، اگر فرمول sumif را بين دو فايل بنويسيد بايد هر دو فايل باز باشد تا نتيجه فرمول را بتوانيد ببينيد به همين خاطر گفتم اگر همه اطلاعاتتان در يک فايل بود راحت تر بوديد.
يک مقدار سعي بفرماييد، ببينيد کار را تا کجا مي توانيد پيش ببريد، باز اگر مشکلي بود در خدمتم.
به نظر من ابتدا بايد يک ساختار کلي مناسب را روي کاغذ براي خود پياده کنيد و چيزهايي را که مي خواهيد تجزيه تحليل کنيد و بعد در اکسل پياده کنيد.