PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اکسل و جانمائی ماشین الات

excel
2010/03/08, 16:17
یکی از علوم صنایعی در زمینه جانمائی ماشین الات نقطه بهینه ماشین الات در یک منطقه میباشد که از این تکنیک برای پیدا کردن نقاط آتش نشانی و آژانس ها هم استفاده میکنند . از تکنیک ها معروف در این تخصص
craft
aldep
corelap
این تکنیک های یود که در دانشگاه به ما آموختند .
در شرکتی که بنده مشغول به کار بودم قرار بر این شد که ماشین آلات کارخانه را برای کم شدن مسیر جابجائی تولید در کنار هم قرار دهند . ولی غافل از اینکه هیچ مغز انسانی نمیتواند محاسبه کند که جابجائی این ماشین با توجه به تغیر مسافت با کل ماشین آلات و کل قطعات تولید به صرفه است یا به ضرر . و با ترکیب 3 ماتریس مسافت هزینه و جریات تولید در اکسل توانستیم این تصمیم گیری را انجام دهیم .

mehrx7
2010/07/14, 11:01
جالب بود

یادمه واسه درس "طرحریزی واحدهای صنعتی" من هم برای تکنولوژی گروهی واسه 56 قطعه که با 16 دستگاه تولید می‌شدن یه اکسل نوشتم که حدودا 4 ساعتی طول کشید اما خیلی سریع و بدون اشتباه محاسبات انجام شد. اگه من اون موقع میخواستم دستی این کار رو بکنم سه چهار روزی وقتم رو می‌گرفت...