PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ویرایش چند وجهی فکتور فروش در اکسل

kamyar
2014/06/02, 09:02
با سلام و صبح بخیر به دوستان و اساتید گرامی.
بنده یک فایلی رو دارم درست میکنم که فاکتور فروشه. مشکل من در قسمت ویرایش اطلاعات است.بدین ترتیب که به عنوان مثال من میخوام فاکتور شماره 10 رو ویرایش کنم.این فاکتور شامل سه ردیف میباشد که وقتی من CommandButton12 رو کلیک میکنم با توجه به کدی که براش نوشته شده فقط یک ردیف رو احزار میکنه و بقیه ردیف ها رو احزار نمیکنه.دنبال کد هاش هم گشتم ولی متاسفانه پیدا نکردم. از دوستان خواهش میکنم که در این زمینه کمکم کنن. در ضمن با توجه به اینکه بنده در زمینه کد نویسی تازه کار هستم و میدونم که روش های بهتری هم برای کد نویسی وجود داره اگه پیشنهادی هم برای بهبود بخشی داشته باشید حتما در این فایل استفاده خواهم کرد و قصد دارم انشااله که این پروژه کوچیک به پایان رسید فایل نهایی رو به اشتراک بزارم که بقیه دوستان تازه کار مثل خودم ازش بهترین استفاده رو ببرن.
با تشکر
کامیار موسی زاده

~M*E*H*D*I~
2014/06/02, 13:01
گرامی لطفا در تالار مربوطه سوال بپرسید، تالار ویژوآل بیسیک برای مواردی هست که براش تالار تخصصی نداریم

kamyar
2014/06/08, 14:09
با سلام مجدد.
سوال بنده سخت بود یا اینکه اساتید حضور ندارن؟
خواهش میکنم که در این خصوص کمکم کنید.
ممنونم

Javid Mokhtari
2014/06/08, 16:06
با سلام مجدد.
سوال بنده سخت بود یا اینکه اساتید حضور ندارن؟
خواهش میکنم که در این خصوص کمکم کنید.
ممنونم
با سلام.
خب شما در کد زیر فقط برای باکس های ردیف اول مقدار دهی کرده اید :

(ComboBox3.Text = Cells(n, 7
(TextBox16.Text = Cells(n, 8
(TextBox17.Text = Cells(n, 9
(TextBox46.Text = Cells(n, 10
(TextBox18.Text = Cells(n, 11
(TextBox19.Text = Cells(n, 12
(TextBox20.Text = Cells(n, 13
(TextBox21.Text = Cells(n, 14
(TextBox22.Text = Cells(n, 15
(TextBox23.Text = Cells(n, 16
(TextBox24.Text = Cells(n, 17

و بقیه باکس ها هنوز مقدار دهی نشده اند.
در کل کدی که شما نوشته اید به اینصورت عمل می کند که : اولین ردیفی را که برابر کد فاکتور یا همون m تون باشه به تکست باکسهای بالا اختصاص داده و از اجرای کد خارج می شود.شما هنوز برای تکست باکس هایی مثل 26-27-47-28-29-30-31-32-33-34-35 و بقیه ردیف ها(2-3-4 و ... )هنوز کدی ننوشته اید که بخواهد مقداری را برای شما نشان دهد.در ضمن Exit Sub باعث می شود که حلقه شما فقط یکبار اجرا شود

kamyar
2014/06/09, 10:09
با سلام.
خب شما در کد زیر فقط برای باکس های ردیف اول مقدار دهی کرده اید :

(ComboBox3.Text = Cells(n, 7
(TextBox16.Text = Cells(n, 8
(TextBox17.Text = Cells(n, 9
(TextBox46.Text = Cells(n, 10
(TextBox18.Text = Cells(n, 11
(TextBox19.Text = Cells(n, 12
(TextBox20.Text = Cells(n, 13
(TextBox21.Text = Cells(n, 14
(TextBox22.Text = Cells(n, 15
(TextBox23.Text = Cells(n, 16
(TextBox24.Text = Cells(n, 17

و بقیه باکس ها هنوز مقدار دهی نشده اند.
در کل کدی که شما نوشته اید به اینصورت عمل می کند که : اولین ردیفی را که برابر کد فاکتور یا همون m تون باشه به تکست باکسهای بالا اختصاص داده و از اجرای کد خارج می شود.شما هنوز برای تکست باکس هایی مثل 26-27-47-28-29-30-31-32-33-34-35 و بقیه ردیف ها(2-3-4 و ... )هنوز کدی ننوشته اید که بخواهد مقداری را برای شما نشان دهد.در ضمن Exit Sub باعث می شود که حلقه شما فقط یکبار اجرا شود

با تشکر
کاملا فرمایش شما صحیح است
مشکل بنده دقیقآ مقدار دهی ردیفهای بعدی است. ممنون میشم اگه کد های صحیح رو ذکر کنید.
سپاسگذارم

kamyar
2014/06/14, 15:48
بازم سلام
بنده سعی کردم ایرادات رو بر روی فایل اصلاح کنم ولی هر کاری میکنم متاسفانه نمیتونم کد مورد نظر رو برای ردیفهای بعدی بدست بیارم. از دوستان خواهش میکنم کمک کنن. ممنونم

yasertati3602
2014/07/30, 19:49
سلام دوست عزیز
به عنوان یه دوست به شما پیشنهاد میکنم به جای اینکه برای هر سطر فاکتور از تکست باکس های متعدد استفاده کنی و به تبع اون کدهای متعدد میومدی تب صدور فاکتورت رو به دو قسمت تقسیم میکردی
یک قسمت که مربوط به مشخصات کالای فروش رفته باشه و بعد از اینکه ثبتش کنی بره تو قسمت دوم که یه لیست باکس هست بشینه و کالای بعدی هم بره تو لیست باکس زیر کالای ثبت شده بشینه و بعد از ثبت فاتور همه در شیت بشینن
اینجوری تو کد ها هم صرفه جویی میشه
موفق باشی