PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشي: قرار دادن بک گراند ( پس زمینه ) در اکسل

mokaram
2014/06/11, 14:20
ساده ترین راه برای اینکار رفتن به منوی Page Layout و انتخاب گزینه Background می باشد اما با این کار اولاً امکان مشاهده بک گراند در پرینت وجود نداره و ثانیاً اماکن قرار دادن اون در بخشی از صفحه وجود نداره
برای اینکار یه shape بر روی شیت مورد نظر می کشیم مثلا مستطیل و از منوی Drawing Tools گزینه های Shape Fill و Shape Outline را برابر سفید قرار میدیم
3683

بر روی شکل راست کلیک می کنیم و گزینه Format Shape را انتخاب می کنیم و گزینه Fill را میزینیم که در ورژنهای مختلف آفیس می تونه با ظاهری متفاوت نمایان بشه ولی در کل گزینه هاش زیاد فرق نمی کنه ( شکل زیر برای 2013 هست)
3684

گزینه Picture to texture fill را انتخاب می کنیم و باقی تنظیمات را مانند شکل انجام می دیم
3685
در قسمت transparency بسته به شفافیت مورد نظر تصویر عدد مورد نظر را تغییر بدید
حال بر روی گزینه Properties کلیک می کنیم و تنظیمات مورد نظر را اعمال می کنیم
3686

بر روی Close کلیک کرده و در نهایت پرینت پریویو به شکل زیر در می آید
3687

صدف ساز
2014/12/20, 14:46
سلام دوستان یه سوال من یه بکراندی هست که پشت سلول بره و سلول قابل ادیت باشه و عکس پس زمینه تو پرینت هم بیوفته

Ali Parsaei
2014/12/20, 20:23
سلام دوستان یه سوال من یه بکراندی هست که پشت سلول بره و سلول قابل ادیت باشه و عکس پس زمینه تو پرینت هم بیوفته

سلام،
نه امکان ندارد، نهايت کاري که مي توانيد بکنيد اين است که از يک shape استفاده کنيد و در قسمت خصوصيات آن درصد transparency اش را بالا ببريد تا سلولهاي زيرش تا حدي پيدا شود بعد جاي ديگه اي از صفحه کليک کرده و با کليدهاي جهت دار به سلولهاي زير shape رفته و آنها را ويرايش کنيد. البته هنگام پرينت بک گراند کم رنگ خواهد بود!!!!
کلا" استفاده از بک گراند (با استفاده از shape يا عکس يا ....) به عنوان فرمي که روي آن اطلاعات درج شود جهت پرينت در اکسل به درد نمي خورد، چون معمولا" مکان shape ها و .... در هنگام پرينت روي کاغذ با مکاني که روي مانيتور مشاهده مي کنيد اختلاف پيدا مي کند.
مي توانيد از دو بار پرينت گرفتن استفاده کنيد. يک فايل پس زمينه داشته باشيد و پرينت بگيريد. و يک فايل اطلاعات داشته باشيد که بعد از درج مشخصات مورد نظر مجددا" آن را روي پرينت اوليه پرينت بگيريد. البته بايد با چند بار پرينت گرفتن مکان دقيق اطلاعات دو پرينت را با هم تنظيم کنيد (مچ کنيد). طبعا" اين روش براي فرمي که دائم با آن سر و کار داريد به درد خواهد خورد و نه براي يکي دو تا پرينت.
درضمن لطفا" سوالهایتان را در تالار آموزش مطرح نفرمایید, اینجا پاسخ به سوالات ممنوع است (من استثنا" پاسخ دادم) متشکرم.

asaadi
2020/04/01, 20:03
سلام
ضمن تشکر از پاسخ گویی شما.ممنون میشم اگر باز هم به من کمک کنید.در این روش بعد از قرار دادن عکس در کاربرگ، گزینه های
send backward
bring forward
غیر فعال میشه و دیگه امکان ویرایش متن نیست.راه حلی برای این موضوع وجود داره؟