PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قفل کردن راست کلیک در صفحه اکسل

shamsololama
2010/03/09, 07:58
قفل کردن راست کلیک در صفحه اکسل

--------------------------------------------------------------------------------

برای قفل کردن راست کلیک در صفحه اکسل ابتدا صفحه ویژوال اکسل را از طریق Tools-Macro-Visual Bisic Editor باز کرده و در سمت در کادر چپ Project شیت یک را انتخاب و روی آن دبل کلیک کنید تا صفحه ویژوال مربوط به آن باز شود یا رو ی شیتی که می خواهید راست کلیک در
قفل شود راست کلیک کرده وView Code را انتخاب کنید .
در کادر پائین ریز سمت چپ بالای صفحه Worksheet را انتخاب کنیدو در کادر پائین ریز سمت راست گزینه BeforeRightClick را انتخاب کرده و دستور زیر را بین کد بوجود آمده تایپ کنید
حالا صفحه ویژوال را ببندید و در صفحه اکسل شیت ۱ راست کلیک کنید.

کد: Cancel = True

بدین صورت

Private Sub Worksheet_BeforeRightClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
MsgBox "No RightClick"
Cancel = True
End Sub

بدرود :blush:

esyoo
2010/03/09, 20:58
واقعا ممنون

paz
2010/12/04, 14:31
واقعا كه استاد ي و استاد بودن برازنده شماست من از مطالبتان شديدا لذت مي برم استاد

Javad-2010
2010/12/04, 16:50
دوست عزیز؛
اگر استفاده از این کد برای جلوگیری از عدم دسترسی به گزینه‌های موجود در منوی راست‌کلیک باشد، با زدن کلید "منو" (موجود در صفحه کلید) به گزینه‌های موجود در منوی راست‌کلیک دسترسی پیدا می‌کنیم.

shamsololama
2010/12/04, 17:44
با درود فراوان
بله شما درست می فرمائید ولی بستگی داره که شما به چه منظور اینکار را کرده باشید چرا که اگر قصد شما این باشد که منو های داخل راست کلیک دسترسی نداشته باشند خوب علاوه بر راست کلیک، منو ها نیز قفل می کنیم تا کاربر به آن دسترسی نداشته باشد چیزی که شما میفرمائید مثل این است که بگوئیم اگر در اطاقی را قفل کنیم فاید ه ای ندارد چون از پنجره وارد اطاق می شوند و اگر از قفل کردن در منظور وارد نشدن کسی است پس پنجره نیز می بندیم.

【★ tv_kade ★】
2010/12/15, 02:03
با درود فراوان
بله شما درست می فرمائید ولی بستگی داره که شما به چه منظور اینکار را کرده باشید چرا که اگر قصد شما این باشد که منو های داخل راست کلیک دسترسی نداشته باشند خوب علاوه بر راست کلیک، منو ها نیز قفل می کنیم تا کاربر به آن دسترسی نداشته باشد چیزی که شما میفرمائید مثل این است که بگوئیم اگر در اطاقی را قفل کنیم فاید ه ای ندارد چون از پنجره وارد اطاق می شوند و اگر از قفل کردن در منظور وارد نشدن کسی است پس پنجره نیز می بندیم.

سلام جناب شمس العلما

اگر زحمتی نیست که هست :cool: کد مربوط به قفل کردن کلا در و پیکر :D (همون منو ها ) رو هم لطف کنید بذارین
تنکس :heart:

shamsololama
2010/12/18, 09:03
با درود فراوان
در ایم مورد قبلا مطالبی را در این تالار گذاشته ام و روی آن بحث شده بود
که از طریق آدرس های زیر می توانید آنها را ببینید

حذف منو
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=211

قفل کردن منو و یا زیر منو ها
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=290

azizi.mohsen
2016/12/09, 21:48