PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش گیری از چند شیت در اکسل

mehdi_hidden
2014/06/28, 09:10
باسلام خدمت دوستان عزیز
بنده رو یه فایل اکسل دارم کار میکنم و اطلاعاتی رو دارم واردش میکنم که ممکنه حدود 100 تا سیستم بشه و هر برگه ازین شیت ها مربوط به یه فرد میشن و در آخر که تمام اطلاعات وارد شد میخوایم قابلیتی داشته باشیم که مدیرمون اگر یه آیتم رو خواست جستجو کنه ( به عنوان مثال تعداد سیستم هایی که cpu i3 دارند چندتا هستند) رو به راحتی پیدا کنه و بتونه بفهمه چندتا هستن و به صورت نمودار مشخص کنه چند درصد سیستم های مجموعه داری این نوع پردازنده هستن
به عنوان مثال 21 عدد cpu i3 و به صورت نموداری 40% کل مجموعه دارای این نوع پردازنده هستند.
یه نمونه ازین فرم رو آپلود کردم که این رو میخوام تو 100 شیت کپی کنم و گزارش ها رو تو هر کدوم جداگانه آپلود کنم.

mokaram
2014/06/28, 09:47
دوست عزیز یه پیشنهاد
بهتره شما اطلاعات را تو یه شیت وارد بکنید که بتونید راحت گزارش بگیرید

mehdi_hidden
2014/06/28, 10:34
دوست عزیز یه پیشنهاد
بهتره شما اطلاعات را تو یه شیت وارد بکنید که بتونید راحت گزارش بگیرید

باتشکر
من فک کردم با همین لیست هم دوستان میتونن راهنمایی های لازم رو کنند
من الان یه لیست شیت دار واقعی فرستادم که عینا روی همین دارم کار میکنم و گزارش از همین لیست میخوام بگیرم

khakzad
2014/06/28, 12:57
سلام
دوست عزیز فایل شما استاندارد نیست.
فایلی مه بخواید گزارش بگیرید حتما باید ساختار دیتابیس داشته باشه.
از روی فرم هیچوقت گزارش گرفته نمیشه
همونطور که جناب m_r_m فرمودند، باید یکپارچه بشه و به یک لیست تبدیل بشه. بعد بهترین گزارش ها و دقیق ترین تحلیل ها رو می تونید داشته باشید
موفق باشید

mehdi_hidden
2014/06/28, 13:02
باسلام خدمت شما دوست گرامی
بنده از چه مسیری در اکسل میتونم اقدام به این کار کنم که همه رو تبدیل به لیستی کنم که قابل گزارش گیری باشه ؟
( و برای این کار باید حتما تخصص برنامه نویسی در vba هم باید داشته باشم ؟ )

khakzad
2014/06/28, 13:19
بله حتما باید از کد کمک بگیرید
فکر م یکنم این موضوع قبلا توی سایت مطرح شده.
جستجو بفرمایید.حتما پیدا میشه

امين اسماعيلي
2014/07/03, 20:02
با درود منظورتونو از گذارش گیری نمیدونم چی هست - با نظر دوستان موافقم - شما یه سر ستون و اطلاعات ورودی دارین که در همه فرم ها تکرار میشه - شما به جای اینکه اینهارو بری بصورت فرمی در بیاری ابتدا تویه یه شیت بصورت کنار هم بیارشون و لیست اسامی و ........
بعدش یه شیت بزار مثل همن فرم که مثلا به هر مشتری یه کد پرسنلی اختصاص بده یا حالا با نام و نام خانوادگی هم میشه بشه اطلاعاتشو بیاری
در ضمن اون شیت دیتا بیست که اگر به طریقی که گفتم عمل کنی با یه فیلتر گیری هم میتونی به مقاصدت برسی - تا اینجا رو طراحی کن - بعدش اگه با وی بی خواستی انجام بدی عیتن همین عمل به طور اموطش حرفه ای و قدم به قدم استاد وطن پرست انجام دادان - نمونه های استاد شمس هم هست با کد نویسی و ......... تا اینجارو انجام بده بعدش همه در خدمتیم داداش
رو زیبایی دیتا بیستم کار کن - هر ستونی که میدونی کم داری و بعد ها ممکنه نیاز بشه رو تعبیه کن این بخش خیلی مهمه بیس کارته عزیزم

mostafap4
2014/07/03, 22:45
با سلام
دوست عزیز همانطور که اساتید گفتند اصولی ترینش این هست که اطلاعات را استاندارد و توی یک شیت وارد کنی
ولی اگر فوری میخوای یک سری اطلاعات را از این صد تا شیت بکشی بیرون این روشی که برات پیوست کردم فکر کنم بدرد بخوره
توی شیت report فقط کد یا همون اسم شیت ها را یکی یکی بنویس میبینی که ستون های بعدی را با استفاده از فرمول Indirect اطلاعات را از شیت های مربوطه فراخوانی میکنه
موفق باشید

man
2015/09/12, 21:35
خیلی کار آمد بود دوست عزیز
اگه یخوایم از توی چند تا اسم در هر شیت اطلاهات بیرون بیاره چی ؟

khakzad
2015/09/13, 10:10
یعنی چی؟
سوالاتون رو واضح تر توضیح بدید

sadegh64120
2016/04/21, 11:18
سلام دوستان
چطور ميتونم يك شيت درست بكنم كه وقتي توش اطلاعاتي وارد كنم تويه مثلا 4 تا شيت ديگه خود بخود نوشته بشه البته هر شيفت مجزا مباشد مثلا واحد مكانيك واحد برق و ...... مثلا اگه مربوط به واحد برقه تو شيت واحد برق وارد بشه

لطفا كمكم بكنيد مرسي

amir_ts
2016/04/21, 11:24
با سلام
لطفا درخواست تون رو با یک فایل نمونه تکمیل کنید.
علاوه بر ابزار های گزارش گیری با توابع اکسل هم میشه به نتیجه دلخواه شما رسید.

atlasi
2017/04/07, 22:36
سلام
مشکل شما برای گزارش گیری از چند فرم اکسل برطرف شده؟

ali.b
2017/04/08, 13:21
با این کد داده ها بهشیتی که در سلول مشخص ادرسش نوشته باشه قابل ارسال هست

Sub sabt()
Dim c As Range
Application.ScreenUpdating = False
For i = 1 To Sheets.Count
For Each c In Sheet1.Range("K3")
If c.Value = Sheets(i).Name Then
Sheets(i).Activate
Range("A3").Select
Rows("3:3").Select
Selection.Insert Shift:=xlDown
Sheet1.Range("A3:J3").Copy
Range("A3").Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
:=False, Transpose:=False

End If
Next c
Next i
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

Sheet1.Range("K3") اینجا باید ادرس شیتی رو بدی که در این سلول اسم واحد نوشته میشه و اطلاعات دقیقا به شیت هم اسم این سلول ارسال می کنه