PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا می شود با استفاده از VBA در اکسل سلول هایی که شرایط مورد نظر را دارند Locked کرد ؟

sabertb
2014/07/01, 12:22
آیا می شود با استفاده از VBA در اکسل سلول هایی که شرایط مورد نظر را دارند Locked کرد ؟

مثلا من یک sheet دارم که حاوی مقادیر عددی و حروفی هستند و می خواهم بجز سطر اول تا 3 وم آن همه سلول هایی که محتوی عدد و رقم و حروف هست Locked بشود تا من با Protect کردنشان از تحریفشان جلوگیری کنم .

دستی خیلی وقت میگیره خودم همه سلول ها را از طریق Format cell تیک Locked اشونو بر داشتم و هر سلول که اطلاعات داشت Select کردم و تیک Locked اش را زدم و در آخر sheet رو Protect کردم این کار وقت زیادی می بره چون از این دست فرم ها زیاد است.

mokaram
2014/07/01, 12:28
مثلا من یک sheet دارم که حاوی مقادیر عددی و حروفی هستند و می خواهم بجز سطر اول تا 3 وم آن همه سلول هایی که محتوی عدد و رقم و حروف هست Locked بشود تا من با Protect کردنشان از تحریفشان جلوگیری کنم .

.

اگه درست متوجه شده باشم منظورتون اینه که سلول پر باشه برای همین یکی از فایل های استاد شمس را می ذارم امیدوارم بتونید ایده بگیرید

sabertb
2014/07/01, 12:35
اگه درست متوجه شده باشم منظورتون اینه که سلول پر باشه برای همین یکی از فایل های استاد شمس را می ذارم امیدوارم بتونید ایده بگیرید

بسیار ممنون

mokaram
2014/07/01, 12:37
بسیار ممنون

دوست عزيز در صورتي كه به جواب مورد نظرتون رسيديد گزينه حل شد (تيك سبز رنگ) در پست اولتون رو كليك كنيد
با تشكر

sabertb
2014/07/01, 13:08
دوست عزيز در صورتي كه به جواب مورد نظرتون رسيديد گزينه حل شد (تيك سبز رنگ) در پست اولتون رو كليك كنيد
با تشكر

از این ماکرو استفاده کردم خوب بود ولی یه مسله ای دارد سلول های خالی رو که می شود توشون مثلب وارد کرد چرا نمیشود چیزی توشون کپی کرد ؟
بعد نمیشه هردفعه خودش Protect نکند و فقط locked کند تا خودم Protect کنمشون ؟